Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

Pastor

Posty

3

Rejestracja

9 maja 2011, o 16:42

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: Pastor » 9 maja 2011, o 16:49

Mirek2 pisze:
BlueMan pisze:Lokal firmy - Czy muszę wynajmować biuro, czy mogę firmę zarejestrować w miejscu zamieszkania? Ta druga opcja chyba jakimiś dodatkowymi podatkami jest obłożona. Czy muszę mieć na to osobny pokój, czy może to być normalny pokój mieszkalny?


Możesz normalnie w miejscu zamieszkania, wtedy obniżasz koszty do minimum :)
no avatar
User

al_22

Posty

16

Rejestracja

13 paź 2011, o 09:59

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: al_22 » 19 paź 2011, o 10:37

[quote="BlueMan"]
[*]Księgowość - jak to jest w związku z tym, że będzie to działalność jednoosobowa. Coś czytałem o jakiś księgach, itp które mogę sam prowadzić. Są do tego jakieś programy (najlepiej darmowe :P). Czy może od razu lepiej zlecić to jakiemuś lokalnemu biurze? Jakie są koszty tego (prowadzenia tego na własną rekę i przy użyciu zewnętrznej firmy). Ogólnie na ten temat bardzo mało wiem... .
[*]Podatki - to już całkiem czarna magia. Z racji, że jest to moja pierwsza działalność gospodarcza to mam upust w podatkach przez 12-24 miesiące chyba. Ale ogólnie - jakie są koszty prowadzenia działalności gospodarczej?
[quote]


Jeśli tak jak w Twoim wypadku jest to mała firma polecam księgowość online. Jest lepsza niż jakiś program ponieważ ma auto aktualizacje i możesz byc spokojny o to czy wszystko jest wg prawa. Jest to najtańsza forma bo kilkadziesiąt zł za abonament/mieś. Biuro już jest znacznie droższe tak jak i księgowa - w obu wypadkach możesz nie wiedzieć po prostu co się dzieje w tej ksiegowości;)
Dla mnie lepiej mieć nad wszystkim kontrolę przy minimalnej wiedzy, korzystając np z wfirma.pl, zresztą jest wiele podobnych firm z tej branży aczkolwiek dla mnie ta ma najlepszą jakość.

Co do podatków to owszem masz 2 lata zniżki :)
no avatar
User

Monki12

Posty

7

Rejestracja

21 mar 2013, o 15:20

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: Monki12 » 21 mar 2013, o 15:57

Możesz w domu, ale lepiej uniknąć wizyt urzędników i klientów w miejscu zamieszkania, zresztą jest ta najtańsza forma ale lepiej wygląda firma z biurem w innym miejscu. Polecam wirtualne biuro,np. Rabbit Office z Wrocławia, mają chyba najtaniej a i znajomi polecają :)
no avatar
User

green

Posty

99

Rejestracja

1 lut 2013, o 16:45

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: green » 9 cze 2013, o 10:59

"Sprzętem komputerowym - osobny komputer firmowy, czy może to być wspólny rodzinny laptop? Mogę do firmy wnieść swój udział w sprzęcie, czy muszę kupić nowy? Co się bardziej opłaca?"
Myślę że jednak najlepiej kupić nowy, też staliśmy przed dylematem jaki laptop do biura , ale znajoma księgowa poradziła zakup nowego sprzętu.
no avatar
User

piotrek5467

Posty

152

Rejestracja

26 maja 2013, o 14:10

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: piotrek5467 » 18 cze 2013, o 17:37

Ew. w aip możesz przez dwa lata działać za 250 zł za miesiąc + ksiegowosc i mentoring, teraz złagodzili wymagania i każdy może u nich spróbować
no avatar
User

rachman

Posty

80

Rejestracja

4 kwie 2012, o 00:03

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: rachman » 30 cze 2013, o 01:46

AIP zeszło do 250 zł? To ciekawa opcja się zrobiła. Ale czy wszystkich przyjmują? Ciężko w to mi uwierzyć muszę oblukać temat ;)
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: lwiątko » 6 lip 2013, o 07:31

Tak naprawdę koszty bardzo zależą od branży, w której działasz i skali, na jaką prowadzisz działalność. Przykładowo, ja mam nieduże biuro i jest na czym ciąć koszty. Księgowość prowadzimy on-line. Zamiast informatyka mam zaprzyjaźniony serwis komputerów warszawa (w linku namiary, szczerze polecam), itp., itd. Zawsze można znaleźć jakieś oszczędności :)
no avatar
User

Dorotka

Posty

24

Rejestracja

16 maja 2013, o 12:55

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: Dorotka » 9 lip 2013, o 11:35

oszczędności to ważna sprawa ale są pewne biznesy w których się nie oszczędza ponieważ klienci by na tym tracili, przypuśćmy w hotelu ze spa i basenem nie wymienialibyśmy wody tylko dodawali chloru. To wszystko zależy od branży.
no avatar
User

green

Posty

99

Rejestracja

1 lut 2013, o 16:45

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: green » 12 wrz 2013, o 16:10

Wymierne oszczędności w firmie przynosi profesjonalne oprogramowanie pozwalające na obsługę bez zbędnego tracenia czasu. Dlatego na programach do księgowości czy do kadr nie ma co oszczędzać.
no avatar
User

Kosytorz

Posty

5

Rejestracja

19 wrz 2013, o 17:21

Re: Firma - ile kosztuje utrzymanie?

Postautor: Kosytorz » 19 wrz 2013, o 17:30

prowadzę działalność gospodarczą i mogę Ci powiedzieć jak to u mnie wygląda. Średnio miesięcznie ponoszę 2500zł kosztów, ale miałem już miesiące, w których nie było zleceń, wtedy obniżałem koszty do minimum to płaciłem około 600zł.
Obrazek
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.115s | 15 Queries | GZIP : Off ]