Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholowym?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

Thief

Posty

73

Rejestracja

29 lip 2013, o 12:16

Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholowym?

Postautor: Thief » 21 wrz 2016, o 07:18

pytanie może dziwne, ale chciałbym coś wyjaśnić. Choć jestem osbą, która ma własną firmę i prowadzi niemały zespół, to też jestem człowiekiem, który zmaga się z problemem alkoholowym, już od dłuższego czasu. W końcu dojrzałem do teg, by się przyznać. Do tej pory tłumaczyłem, że to stres, bo tutaj trzeba dopiąć projekt itp. itd. W sumie było kilka powodów, które sprawiły, że uznałem swoje picie za problem. Jedno to było to, jak zobaczyłem jakiś polski film, nie pamiętam tytułu, ale własnie o alkoholikach i o ich życiu.. niektóre sceny były tam straszne, ale po chwili zdawałem sobie sprawę, że sam bywałem w podobnych sytuacjach… druga rzecz, to dobry przyjaciel pokazał mi, jak wygląda detoks w ośrodku publicznym, czyli miejscu, do którego mogę trafić, jeśli znów stracę panowanie nad sobą… nie powiem, kieruje mną głównie strach. Ale jak w takim razie podjać leczenie, jak tak wygląda detox?
no avatar
User

bajeczna

Posty

12

Rejestracja

23 sie 2016, o 10:55

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: bajeczna » 21 wrz 2016, o 08:21

Chyba wiem, o jakim filmie kolega mówi, rzeczywiście mocne kino. Zresztą na bazie książki, jeśli dobrze pamiętam. W każdym razie, cóż… detoksykacja organizmu właśnie tak wygląda w większości publicznych placówek, albo też po prostu, jak człowiek przesadzi z alkoholem. Wtedy organizm może zachowywać się bardzo gwałtownie, można popaść nawet w śpiączkę. Jednak detoksykacja może przebiegać spokojnie, jeśli wybierzesz np. jakiś renomowany ośrodek terapii uzależnień. Jest sporo takich miejsc, w którym mogą Ci pomóc. A lepiej zacząć działać wcześniej, nim w końcu zaczniesz zaniedbywać swoje przedsiębiorstwo i je stracisz. O życiu nie wspominając.
no avatar
User

Thief

Posty

73

Rejestracja

29 lip 2013, o 12:16

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: Thief » 21 wrz 2016, o 11:39

Zdaję sobie z tego sprawę, ae tak czy inaczej nie uspokaja mnie to jakoś specjalnie. Bo w końcu jak mogą mi pomóc przy takim odtruwaniu? Nie chcę przeżywać tego, co widziałem na tych filmikach… Zawsze był ze mnie chłop na schwał, ale… tego się autentycznie boję.
no avatar
User

zwyczajna

Posty

13

Rejestracja

24 sie 2016, o 08:36

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: zwyczajna » 22 wrz 2016, o 06:16

Cóż, trzeba było o tym najzwyczajniej myśleć wcześniej. Jak to jest, że człowiek tak łatwo wlewa w siebie tę truciznę, ale później boi się leczenia z niej… Chyba nigdy tego nie zrozumiem. I nie dociera do mnie tłumaczenie, że ktoś np. ma dużo stresu bo praca, bo firma itp. No, ale nie jesteśmy tutaj po to, by kogokolwiek moralizować. Posłuchaj, jak wybierzesz np. Ośrodek Terapii Agnus, to tam masz pewność, że będziesz pod opieką dobrych lekarzy. A w jaki sposób pomogą Ci przejsć przez okres detoksykacji organizmu? Podając Ci elektrolity i inne substancje, które pomagają szybciej i mniej boleśnie oczyścić organizm z alkoholu.
no avatar
User

Thief

Posty

73

Rejestracja

29 lip 2013, o 12:16

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: Thief » 22 wrz 2016, o 08:18

Przepraszam, ale jakoś dalej nie czuję się przekonany… może znalazłby się ktoś, kto tam był, kto ma doświadczenie w przechodzeniu przez to wszystko?
no avatar
User

MacDonald

Posty

40

Rejestracja

16 sie 2013, o 12:43

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: MacDonald » 22 wrz 2016, o 09:59

Cześć! Sam przez to nie przechodziłem, ale mój kuzyn był na terapii u nich. Powiem Ci tak… miałem go za beznadziejny przypadek, bo rodzina mu się rozpadła, generalnie już prawie wszyscy postawili na nim krzyżyk. Też był partnerem biznesowym, ale z racji faktu, że jego alkoholizm uznano za działanie na szkodę firmy, to cóż… udało się im go wykopać ze spółki. Tylko jego siostra dalej wierzyła, że facet może z tego wyjść. Jak później opowiadał, już po przejściu całej terapii, to mówił, że na początku było ciężko, ale własnie dzięki wsparciu medycznemu obeszło się bez większych komplikacji. Myślę jednak, że najlepiej będzie, jak wejdziesz na stronę http://terapiaagnus.pl/detoks-alkoholowy i sam poczytasz, jak to mniej więcej wygląda.
no avatar
User

Thief

Posty

73

Rejestracja

29 lip 2013, o 12:16

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: Thief » 22 wrz 2016, o 12:41

Mówisz, że kuzyn… dobra, życie jest ważniejsze, zaryzykuję i skontaktuję się z nimi. Dzięki wszystkim za rozmowę i cierpliwość. Pozdrawiam!
no avatar
User

zwyczajna

Posty

13

Rejestracja

24 sie 2016, o 08:36

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: zwyczajna » 14 lis 2016, o 07:29

Cześć wszystkim. czy są jakieś inne sposoby leczenia alkoholizmu? Nie wiem, cokolwiek byleby nigdzie nie wyjeżdżać i nie być zamkniętym. Odpowiedzcie proszę.
no avatar
User

starbucks

Posty

26

Rejestracja

19 wrz 2013, o 10:55

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: starbucks » 14 lis 2016, o 09:46

Przede wszystkim spokojnie. Czy chodzi o Ciebie? Jeśli tak to czemu sądzisz że potrzebujesz leczenia? Może po prostu masz gorsze chwile w życiu, każdy takie miewa ale z nich wychodzi.
no avatar
User

zwyczajna

Posty

13

Rejestracja

24 sie 2016, o 08:36

Re: Jak wygląda detoks organizmu przy uzależnieniu alkoholow

Postautor: zwyczajna » 14 lis 2016, o 14:09

Jestem spokojna przecież. Wydaje mi sie ze jestem uzależniona bo ostatnio potraciłam psa jak jechałam po pijaku. Widziałam jego oczy, jak na mnie patrzył i nie wyhamowałam... Zaczęłam dużo pić kiedy mąż zaczął duzozarabiac. Nagle zaczęło nas na wszystko stac, wszystko przychodziło tak łatwo i poczułam ze moje zycie jest bezcelowe. Nawet nie potrafiedokladnieokreslic kiedy to siestalo...
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.091s | 12 Queries | GZIP : Off ]