Firam skup metali kolorowych

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

KubaRydy

Posty

1

Rejestracja

30 sty 2012, o 12:10

Firam skup metali kolorowych

Postautor: KubaRydy » 30 sty 2012, o 12:21

Witam.od klilku dni chodze po urzedach czytam rózne forum i juz poprostu zgłupiałem.chce otworzyc skup metali kolorowych mam swoja działeke lecz w planie zagospodarowania przestrzennego jest zapis ze działka jest mieszkalno usługowa niestety jest dopisek ze niemoze byc prowadzona działalnosc która wytwarza odbady badz je zbiera.no to odpusciłem.pojechałem do innej gminy zapytac czy maja jakies tereny na których mogłaby byc prowadzona tego typu działalnosc.z Pania przez ponad 2godz przestudiowalismy wszystkie mapy uchwały i wynikło ze oni jedyny zapis co do działalnosci jest taki ze niebedzie uciazliwa i co teraz?znalazłem na terenie tej gminy obiekt tj stara cegielnia i teraz niewiem czy dostane pozwolenie na prowadzenie tej działalnosci.juz jestem tak zamotany ze niewiem co gdzie mam załatwiac i jakie pozwolenia i od kogo potrzebuje.
1 to firma
2 jakie pozwolenia? od kogo?-wystarczy z gminy czy potrzebuje od starosy tez?
to bedzie mały skup tylko tzw Kolor czyli miedz, alum puszki ołow itp jednym słowem metale niezielezne.
niewiem czy dosc jasno wszystko opisałem.
z Góry dziekuje za odpowiedzi
no avatar
User

mwpol

Posty

32

Rejestracja

15 wrz 2010, o 14:01

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: mwpol » 31 sty 2012, o 21:44

Przy zakładaniu działalności gospodarczej na każdym kroku pojawia się wiele pytań. Mnóstwo z nich dotyczy prawa podatkowego, które w naszym kraju życia nie ułatwia . A jak zapewne wiesz błędy w tej dziedzinie są bardzo kosztowne. Dlatego radzę skorzystać z rad jakiegoś fachowca, bądź biura rachunkowego. Jednym z nich do którego tego typu pytania można zadawać jest pewne biuro rachunkowe z Piaseczna pod Warszawą, słynące m.in z bardzo dobrych relacji z klientami. Sam czasami do nich piszę. Ich adres mailowy to biuro@sara.waw.pl . Jeśli jednak biuro rachunkowe to dla nas za dużo, dobrą alternatywą może być zaopatrzenie się w odpowiednią tematyczną prasę jak np. ekspert księgowy zawierającą wszelkie interesujące nas informacje
no avatar
User

stanislaw83x

Posty

6

Rejestracja

14 paź 2012, o 16:01

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: stanislaw83x » 15 paź 2012, o 18:11

A sprawdziłeś jaka jest w tej gminie konkurencja w zakresie prowadzenia firm o tym profilu ?
Czy kopiowanie płyt dvd zawsze musi być nielegalne? - nowoczesny druk etykiet
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: Piaskowa » 24 sie 2013, o 08:27

Udało Ci się założyć tę firmę? Podjęliście się tego wyzwania? Prowadzicie też skup katalizatorów?
no avatar
User

gienio88

Posty

2

Rejestracja

8 sty 2014, o 13:49

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: gienio88 » 9 sty 2014, o 09:03

Jeśli chcesz sprzedać złom, metale kolorowe czy części elektroniczne to polecam firmę skup złomu Rzeszów
no avatar
User

dominik0987

Posty

1

Rejestracja

17 mar 2014, o 08:33

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: dominik0987 » 17 mar 2014, o 08:40

Witam, jeżeli chce założyć skup metali kolorowych to może warto się trochę rozejrzeć w swojej okolicy czy nie ma takiego skupu niedaleko miejsca gdzie my chcemy go otworzyć, następnie warto trochę poczytać jak taki skup ma się w świetle prawa, na początek polecam odwiedzić te strony, są to porady prawne i inne pomocne rzeczy przy zakładaniu właśnie takiego biznesu:


no avatar
User

mariolka00

Posty

166

Rejestracja

4 cze 2014, o 20:45

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: mariolka00 » 20 lut 2015, o 10:07

Nie ma co ukrywać, że założenie takiego biznesu nie należy do najłatwiejszych, może najpierw zatrudnij się na jakimś skupie zobacz jak to wygląda? Albo nawiąż współprace np. z firmą http://www.skup-zlomu.net/ , będziesz od razu wiedział co i jak i na tej podstawie podejmiesz decyzje czy otwierać wlasny interes czy nie :)
no avatar
User

Obamka

Posty

94

Rejestracja

21 lis 2012, o 15:12

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: Obamka » 12 mar 2015, o 16:51

Demontażem pojazdów i skupem katalizatorów zajmują się oni: http://katalizatoryali.pl/skup-katalizatorow/ Miesiąc temu oddałem do nich samochód- nie był już zdolny do jazdy. Przynajmniej odzyskałem część pieniędzy włożonych w to auto.
"Jest Alternatywa na - Raje Podatkowe"
no avatar
User

komas

Posty

1

Rejestracja

4 wrz 2015, o 14:17

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: komas » 4 wrz 2015, o 14:42

Pomysł nawiązania kontaktu z firmą skupu złomu z twojej okolicy jest ciekawym pomysłem. Będziesz mógł podejrzeć w co warto zainwestować a co sobie odpuścić. Ze swojej strony mogę ci polecić skup węglika spiekanego Mają swoją stronę www możesz wejść i poczytać na czym polega cały interes.
no avatar
User

JMM

Posty

1

Rejestracja

18 lut 2016, o 06:43

Re: Firam skup metali kolorowych

Postautor: JMM » 18 lut 2016, o 06:45

Na pewno przyda się dobry program do prowadzenia skupu złomu. Polecam PUNKT SKUPU, można go znaleźć na stronie http://www.itopen.pl/program-do-skupu-zlomu/ Dokumentów w branży złomowej jest sporo, formularze przyjęcia odpadów, karty przekazania odpadów, faktury z odwrotnym obciążeniem, sprawozdania roczne do Marszałka i inne. Ten program to wszystko drukuje, jest prosty w obsłudze do tego jeszcze prowadzi magazyn. Ma też świetne opinie.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.088s | 12 Queries | GZIP : Off ]