Stoisko z lodami

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

zuzaa77

Posty

1

Rejestracja

28 kwie 2011, o 12:51

Stoisko z lodami

Postautor: zuzaa77 » 28 kwie 2011, o 12:52

Witam ! Chciałam prosić o radę w sprawie otworzenia stoiska z lodami i nie wiem jak za to się wziąść :)

Mam miejsce to znaczy parking mojego męża , więc nie musiałabym płacić za czynsz. Jest to lokalizacja gdzie jest duży przepływ turystów .

Na początek myślałam postawić taką zamrażarkę z lodami na gałki pod parasolem( widziałam takie stoiska ) ale nie wiem jakie są wymogi sanepidu . Dodam ze na parkingu stoi dom gdzie jest woda i prąd.Budka w tym momencie nie wchodzi w grę ponieważ nie dysponuję taką gotówką
Wiem może mój pomysł nie jest najlepszy, ale zawsze to coś swojego nawet sezonowo.Proszę powiedzcie mi czy to ma w ogóle jakiś sens

pozdrawiam zuzaa
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Stoisko z lodami

Postautor: Mirek2 » 30 kwie 2011, o 13:58

Nie muszą być tylko lody, można coś jeszcze dorzucić np. frytki. O wymogi sanepidu najlepiej zadzwonić do nich i się spytać. Warto zacząć, zobaczyć czy chwyci ta działalność.
no avatar
User

Account-PL

Posty

28

Rejestracja

27 kwie 2011, o 13:17

Re: Stoisko z lodami

Postautor: Account-PL » 4 maja 2011, o 11:45

Może być nawet bar lub mniejsza restauracja w której surfowane byłyby fast foody. To moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Wystarczy tylko załatwić niezbędne pozwolenia z sanepidu i można działać.
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Re: Stoisko z lodami

Postautor: lwiątko » 14 maja 2013, o 19:49

Piszesz, że z kasą tak sobie, ale może uda się coś wygospodarować na jakieś niedrogie meble do restauracji, takie na przykład:http://ogrodosfera.pl/meble-do-restauracji . Przynajmniej jeden stolik i trzy krzesełka na początek. Ludzie bardzo lubią jeść na świeżym powietrzu.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, o 17:14 przez lwiątko, łącznie zmieniany 1 raz
no avatar
User

gwiazdkaznieba

Posty

72

Rejestracja

18 maja 2013, o 20:41

Re: Stoisko z lodami

Postautor: gwiazdkaznieba » 20 maja 2013, o 10:39

tak na prawdę nie potrzebne jest chyba, aby meble były bardzo wyszukane, bo lepiej jest jednak zrobić czasem coś z niczego, Klienci też na pewno docenią naszą kreatywność...można byłoby nawet wziąć każde krzesło z innej parafii ;)
Awatar użytkownika
User

krzysztofol

Posty

138

Rejestracja

2 paź 2012, o 06:54

Re: Stoisko z lodami

Postautor: krzysztofol » 21 maja 2013, o 12:44

Moim zdaniem dobrze jeżeli spytasz się sanepidu jakie są wymogi :) Chętnie Ci wyjaśnią./
____________________________________________________________________________________________________
Noclegi Mielno
no avatar
User

sergiusz

Posty

5

Rejestracja

23 maja 2013, o 11:09

Re: Stoisko z lodami

Postautor: sergiusz » 23 maja 2013, o 11:10

Moim zdaniem samo stanowisko z lodami to za mało, poza tym biznes bardzo sezonowy.
no avatar
User

biznes_mlody

Posty

15

Rejestracja

29 cze 2013, o 15:10

Re: Stoisko z lodami

Postautor: biznes_mlody » 29 cze 2013, o 15:35

Obawiam się, że to może być za mało. Dobrze byłoby zdobyć gotówkę na budkę. Hmm.. bardzo sezonowa praca tak jak ktoś powyżej napisał. Co do wymogów to wiadomo... sanepid, rejestracja firmy itd. Z pewnością potrzebna jest książeczka sanepidu więc musiałabyś ją wyrobić. No pomysł nie jest zły, ale wątpię, żeby taka lodówka z parasolem wystarczyła. Zastanawia mnie czy sanepid zaraz nie zacząłby robić afery, że to niehigieniczne itp. Wiadomo jak to jest w socjalizmie. Strasznie regulowane jest to wszystko. Takie coś ma racje bytu bardziej w krajach południowoamerykańskich. W większości tych państw jest więcej wolności gospodarczej i tego typu gastronomia dobrze tam funkcjonuje, ale niestety mieszkamy w UE więc zdobądź pieniądze na budkę.
no avatar
User

czarna_wołga

Posty

16

Rejestracja

29 cze 2013, o 17:30

Re: Stoisko z lodami

Postautor: czarna_wołga » 1 lip 2013, o 06:51

A ja myślę, że na początek same lody wystarczą. Nie będzie potrzebny duży nakład finansowy, a przekonasz się czy to faktycznie dobra lokalizacja, przyciągająca ludzi oraz czy sobie poradzisz z tym :) jeśli wszystko wypali to później pomyśl o rozszerzeniu swej działalności. Trzymam kciuki, żeby Ci się udało:)
Cięcie metalu wodą - http://ciecie-woda.pl/oferta
no avatar
User

Baryk

Posty

44

Rejestracja

23 lip 2013, o 12:38

Re: Stoisko z lodami

Postautor: Baryk » 23 lip 2013, o 13:08

I pomyśl o smaku i jakości.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.164s | 14 Queries | GZIP : Off ]