Pomysł na reklamę

Czyli o sposobach dotarcia do klientów.
no avatar
User

dropsik

Posty

3

Rejestracja

23 lis 2011, o 13:29

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: dropsik » 25 lis 2011, o 17:43

słyszałam o tym mistrzach szeptow . Polega to chyba na tym, że zlecasz im polecanie swojego 'produktu' i oni za jakąś opłatą po prostu to robią. Polecają Twój produkt na forach, stronach, rozpowszechniają o nim informacje. Takie sztuczki są skuteczne i działają na potencjalnych klientów.
no avatar
User

kasik53

Posty

2

Rejestracja

24 lis 2011, o 22:41

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: kasik53 » 27 lis 2011, o 21:17

Pomogają się rozreklamować marketing szeptany opierający się na działaniach WOMM (word of mouth marketing), czyli na stymulowaniu rozmów konsumentów, a także przekazywaniu rzetelnych informacji, zarówno o zaletach, jak i wadach produktu.Działają m.in. poprzez fora społecznościowe blogi.
no avatar
User

dropsik

Posty

3

Rejestracja

23 lis 2011, o 13:29

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: dropsik » 27 lis 2011, o 22:41

czytałam o tych mistrzach szeptów. Oni podobno reklamują Ciebie czy tam Twoje usługi na stronach, na forach, na portalach ;) Słyszałam, że to skuteczne i , że działa na ludzi :)
no avatar
User

petroniusz

Posty

46

Rejestracja

7 lis 2011, o 22:34

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: petroniusz » 28 lis 2011, o 18:31

Nie ma tak łatwo jakby się mogło wydawać.Bardzo często takie akcje odbierane są jak spam,a admini potrafią już rozróżniać osoby,które przychodzą na forum,żeby tylko zareklamować dany produkt .
no avatar
User

Media-Drukarnia.com

Posty

40

Rejestracja

15 cze 2011, o 15:18

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: Media-Drukarnia.com » 28 gru 2011, o 11:52

Dobra reklama to po pierwsze trzeba przekazywać znajomym , aby polecali Twoją firmę. To naprawdę pierwszy kluczowy krok do dobrego biznesu ;) Kolejnym krokiem jest oczywiście jakieś rozwieszanie ulotek na jakichś tablicach ogłoszeń, czy zgłaszanie banerku swojej firmy do kalendarza, przynajmniej ja to zrobiłam :) Przybywało nowych klientów, a ja w pełni nie byłam jeszcze zadowolona. Inwestowałam w serwisy z tanimi reklamami , teraz niestety nie pamiętam strony. Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
User

mkrawczykowski

Posty

22

Rejestracja

5 sty 2012, o 14:09

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: mkrawczykowski » 5 sty 2012, o 14:24

Ciekawe, ilu Mistrzów uczestniczy w tej dyskusji ;)

Odnośnie tematu, mam takie pomysły:

Dobra reklama to po pierwsze trzeba przekazywać znajomym , aby polecali Twoją firmę. To naprawdę pierwszy kluczowy krok do dobrego biznesu


tu się zgodzę, prosty ale nieraz nie doceniany sposób na reklamę. Kokosów pewnie nie będzie, ale i koszt zerowy.

Przyszło mi do głowy, że jeśli za konkurenta masz supermarket, to może Twoja mama może zaproponować coś, co będzie przeciwieństwem dla niego: niech będzie dla klientów znajomą, taką "Panią Jadwigą" (czy jak Mama ma na imię :) ). Supermarket to ten "duży-obcy", a Mama niech będzie "swoja", jak fajna sąsiadka. Można do tego wykorzystać Internet, ja ostatnio bardzo promuję ideę prowadzenia bloga z poradami dla klientów.

W przypadku apteki można zrobić tak: załóz bloga i pisz (lub niech mama pisze) jakie leki podawać np. na przeziębienie, itp. Wypromujcie go wśród klientów. Niech nauczą się, że w razie potrzeby zawsze mogą tam zajrzeć i doczytać co (np. jaki lek) kupić.

Skąd brać tematy? Słuchać klientów. Przychodzą i pytają o różne rzeczy, czegoś nie wiedzą, czegoś nie rozumieją, itp. Ja na tej zasadzie piszę mojego bloga (http://emarketing.krawczykowski.net.pl/), a potem pokazuję go moim klientom. Nie dość, ze mają mniej pytań, to jeszcze widzą, że wiem co robię :)

Jeśli zainteresował Cię temat, zapraszam do mnie po więcej:
http://emarketing.krawczykowski.net.pl/50/blog-firmowy-pokaz-internautom-ze-jestes-ekspertem-i-zwieksz-swoja-sprzedaz/ - artykuł o blogach "eksperckich"

http://emarketing.krawczykowski.net.pl/blog-firmowy-darmowe-warsztaty/ - a tu można się zapisać na przygotowywane przeze mnie warsztaty "blogowe"

W razie pytań - pisz, najlepiej na mój e-mail (znajdziesz na blogu). I przeczytaj dwie książki 22 niezmienne prawa marketingu i Marketing do góry nogami (obie dwóch autorów: Al Ries i Jack Trout), otwierają oczy na wiele spraw, mimo, że jako przykłady opisywane są głownie wielkie korporacje.
Jak stworzyć skuteczną stronę internetową, która wpłynie na Twoje dochody? -
zobacz darmowy ebook: http://krawczykowski.net.pl/za-darmo
no avatar
User

gonet1986

Posty

12

Rejestracja

13 lut 2012, o 13:19

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: gonet1986 » 13 lut 2012, o 18:01

Bardzo dobrym sposobem na reklamę jest e-mailing.
Piotr Majewski ,który już od dawna zajmuje się e-biznesem
powiedział,że jest do dobry sposób na reklamę.Większość
ludzi wydaje się,że ważna jest strona,ale poprzez e-maile
nawiązuje się bezpośredni kontakt z klientem.E-mailing jest
darmowy.Należy zbudować własną listę adresową,najlepiej
posługując się własną stroną,formularzem umieszczonym na
stronie i zachęcić człowieka do wypełnienia formularza dając
mu za darmo np. e-booka.
Zapraszam na mojego bloga

[url]WWW.BIZNESPORADY.BLOOG.PL[/url]
Adrian
no avatar
User

K.F.Ż

Posty

32

Rejestracja

7 sty 2012, o 14:02

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: K.F.Ż » 19 lut 2012, o 14:41

Zgodzę się z mkrawczykowski, twoja mama ma małą aptekę ale w tym tkwi jej sukces. Powinna stawiać na indywidualne podejście do ludzi, rady zdrowotne. Może dostawa leków do domu dla chorych i ludzi starych ?, rozwój marki i usług to w takich przypadkach podstawa. hmmm na razie to wszystko jeśli coś przyjdzie mi do głowy to napiszę :)
no avatar
User

gonet1986

Posty

12

Rejestracja

13 lut 2012, o 13:19

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: gonet1986 » 22 lut 2012, o 18:29

Najpierw strona najlepiej ze squeeze page.Buduj listę adresową,e-mailing
to dobra darmowa reklama,ale trzeba wiedzieć jak go wykorzystać,
ucz się e-mail marketingu.Stronę trzeba zareklamować,ale to wymaga
czasu.Piotr Majewski powiedział,że gdyby człowiek pracował solidnie 2
lata to mógłby utrzymać siebie i swoją rodzinę dzięki e-biznesowi.
Powiedział także,że minimum to 6 miesięcy,jeśli jest się mega sfrustrowanym,
cały dzień pracuje i załatwia się tylko rano i wieczorem , idzie od początku
w dobrym kierunku.

Adrian Gonet

[url]WWW.BIZNESPORADY.BLOOG.PL[/url]
Awatar użytkownika
User

rasdel

Posty

11

Rejestracja

9 maja 2011, o 07:03

Lokalizacja

Legnica

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: rasdel » 27 lut 2012, o 09:54

Warto dotrzeć bezpośrednio do osób, które z usług apteki będa korzystać, czyli do tych, które wychodzą od lekarza z receptą w garści. Nie wiem, czy możliwa jest jakaś forma reklamy w przychodniach, np. ulotki, ale warto zapytać. Fora, sieć - tak, ale bądźmy szczerzy - kto tak naprawdę najwięcej pięniędzy zostawia w aptekach i komu zalezy na cenach? Osoby starsze, dla których ważne jest też, że farmaceuta ich pamięta, pyta od zdrowie itp.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.109s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron