Pomysł na reklamę

Czyli o sposobach dotarcia do klientów.
no avatar
User

KarolWikt

Posty

24

Rejestracja

28 sie 2011, o 12:52

Pomysł na reklamę

Postautor: KarolWikt » 23 lis 2011, o 11:17

Moja mama od 25 lat prowadzi aptekę, to w sumie całe jej życie. Nigdy nie narzekała na brak klientów ani nic w tym stylu, ale niestety teraz ma problem. 500 m od niej powstał nowy supermarket. I jest tam apteka, ceny bardzo zbliżone, więc mamie klientów ubywa. Widzę, że się podłamuje, chciałbym jej jakoś pomóc, macie jakieś pomysły? głównie chodzi mi o reklamę, jak ją przeprowadzić? myślę, że w supermarkecie po jakimś czasie ceny w aptece pójdą w górę (na początku mają promocje) i sytuacja się poprawi, ale obawiam się że do tego czasu mama będzie zmuszona aptekę zamknąć, albo się zadłużyć. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
no avatar
User

magrum

Posty

13

Rejestracja

29 sie 2011, o 07:31

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: magrum » 23 lis 2011, o 12:38

to musi być coś widocznego, bo wiadomo że ludziom łatwiej zakupy zrobić w markecie niż gdzieś biegać.
no avatar
User

dropsik

Posty

3

Rejestracja

23 lis 2011, o 13:29

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: dropsik » 23 lis 2011, o 14:16

Coraz więcej osób zmaga się z tym problemem. Znajomi moich rodziców prowadzili od 30 lat niewielki warzywniak, nigdy nie narzekali, zawsze mieli dużo stałych klientów. Jakieś półtora roku temu visssavi postawili market spożywczy, nazwy nie będę podawać, żeby nie robić reklamy. I niestety, znajomi rodziców po bodajże 7 miesiącach od otwarcia supermarketu, zamknęli swój warzywniak. Żal mi takich ludzi, pracują na coś całe życie, a potem duże firmy wszystko niszczą, oby z apteką Twojej mamy tak nie było.

Ale widzisz, Twoja mama ma tutaj większe pole manewru, no bo jak reklamować warzywniak ? A z kolei aptekę da się zareklamować :) Jeżeli mieszkacie w dużym mieście jak np. kraków, poznań to polecam reklame w internecie. Jeżeli jest to malutka mieścina to polecam ulotki, biblordy, pocztę pantoflową, hehe :) Ważne jest to, żeby mama nie załamała rąk :)
no avatar
User

piaskowarulez

Posty

1

Rejestracja

23 lis 2011, o 22:46

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: piaskowarulez » 23 lis 2011, o 22:51

Myślę,że Internet to najlepszy pomysł.Umieszczaj reklamy wszędzie gdzie się da,zaczynając od facebooka,naszej klasy,gadu-gadu.Możliwości jest dużo i to na pewno jest dobre wyjście.Dzisiejsze czasy nie należą do łatwych.Coraz więcej powstaje nowych supermarketów,wielkich sieci sklepów,przez co małe sklepy,wspomniane apteki są mniej odwiedzane.Ale trzeba robić wszystko,aby utrzymać interes.
no avatar
User

magrum

Posty

13

Rejestracja

29 sie 2011, o 07:31

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: magrum » 24 lis 2011, o 06:08

a czy takie reklamy na nk, fb nie są płatne? a co w sytuacji, kiedy ma się mały budżet? może warto mieć stronę internetową, gdzie się reklamuje swoje produkty, robi jakieś promocje, konkursy a nagrody są do odebrania w aptece, na przykład :)
no avatar
User

Wiktor

Posty

2

Rejestracja

7 paź 2011, o 14:44

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: Wiktor » 24 lis 2011, o 08:28

Myślę, że konkursy czy jakieś promocje w aptece mogą przyciągnać klientów. jestem zdania, że można uskutecznić takie promowanie apteki poprzez reklamę w internecie, do którego dzisiaj ma już większość ludzi. Trzeba tylko znalezc odpowiednie zródło i działać :D
no avatar
User

Gerbera

Posty

1

Rejestracja

24 lis 2011, o 09:46

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: Gerbera » 24 lis 2011, o 10:17

Skutecznym sposobem jest oczywiście internet,dociera do milionów ludzi,ulotki oraz akcje promocyjne w aptece.Postaw na bilbordy w mieście i oklolicy,które rozreklamują aptekę.Dla mnie jednak nr jeden to internet.
no avatar
User

mikołaj123

Posty

1

Rejestracja

24 lis 2011, o 16:36

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: mikołaj123 » 24 lis 2011, o 16:43

Myślę, że z facebookiem to raczej nie chodziło o zwykłą reklamę, bo na nią stać większe firmy, gdyż jest bardzo droga. Możesz zrobić jakieś konto promujące Twoją aptekę i powiedzieć znajomym aby "polubili to" a potem to lawinowo poleci. ;) Ogólnie to Fora fora i jeszcze raz fora.
no avatar
User

kasik53

Posty

2

Rejestracja

24 lis 2011, o 22:41

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: kasik53 » 24 lis 2011, o 22:49

Myślę że powinnaś spróbować wszystkich dostępnych metod ja ze swojej strony polecam ci zajrzeć na http//:mistrzowieszeptow.pl ta reklama swoim zasięgiem obejmuje bardzo dużą grupę ludzi i co ważne nie musisz tego robić sama masz pomoc.
no avatar
User

kassia65

Posty

9

Rejestracja

31 sie 2011, o 19:40

Re: Pomysł na reklamę

Postautor: kassia65 » 25 lis 2011, o 10:53

Co dokładnie robią ci Mistrzowie Szeptów aby pomóc wypromować swoją działalność?
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.109s | 12 Queries | GZIP : Off ]