Prywatne przedszkole w małym mieście?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: wiosna » 19 mar 2013, o 07:22

Czego to ludzie nie wymyślą. Patrząc na tę nazwę myślałam zresztą, że to klocki wykonane z wafli do jedzenia ;)
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: kasiazosia » 21 mar 2013, o 13:40

Jeśli jest to miasto, w którym większość ludzi pracuje, a kobiety nie mają w zwyczaju siedzieć w domu z dziećmi, to prywatne przedszkole może być fajną opcją dla wielu rodziców, zwłaszcza, że w małej miejscowości to i o dobrą opiekunkę trudno :)
Awatar użytkownika
User

MartaJa

Posty

152

Rejestracja

15 lut 2013, o 10:36

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: MartaJa » 30 maja 2013, o 11:19

Gdyby wszyscy podchodzili do tematu na zasadzie, że w małym mieście nikt nie ma na to pieniędzy, to nie byłoby tam niczego - tylko sypialnie dla mieszczuchów. Uważam, że mimo wszystko pomysł otwarcia przedszkola w miasteczku nie jest zły. Fakt, że nie zarobisz takich kokosów jak w wielkim mieście, ale i utrzymanie może być tańsze.
Podpatrz sobie jak działają inne przedszkola (np to co wspomniałaś sama: http://junior.lublin.pl/ albo zrób mały research wśród innych placówek "na żywo") i jak stworzysz dobrze przemyślany biznesplan, to może się naprawdę udać.
Awatar użytkownika
User

nanniii

Posty

2

Rejestracja

16 maja 2013, o 13:13

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: nanniii » 30 maja 2013, o 16:58

Jeśli tylko dysponujesz odpowiednim budżetem to otwieraj, moim zdaniem to doskonały pomysł. W moim miasteczku też 3 lata temu powstawało prywatne przedszkole i wszyscy myśleli że będzie plajta, a tymczasem otworzyli już filię
Awatar użytkownika
User

Anko83

Posty

3

Rejestracja

3 cze 2013, o 12:29

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: Anko83 » 3 cze 2013, o 12:46

Spada liczba posiadanych dzieci to jest fakt. W małym miasteczku pracy nie ma więc i rodzice nie mają grubych portfeli.
Ale czy to od razu musi być przedszkole???. Może warto zacząć od jakiegoś punktu przedszkolnego i postarać się na to uzyskać dotację. To temat na czasie i nawet prezydent Komorowski zaczął działać w obszarze polityki prorodzinnej.
no avatar
User

armani

Posty

44

Rejestracja

3 cze 2013, o 17:05

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: armani » 4 cze 2013, o 08:27

pomysł b. fajny. A macie odpowiednie pedagogiczne wykształcenie do prowadzenia takiej jednostki?
Awatar użytkownika
User

amanda77

Posty

2

Rejestracja

5 cze 2013, o 08:08

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: amanda77 » 15 cze 2013, o 14:56

No właśnie, czy spełniacie wszystkie wymagania, czy na razie to tylko takie gdybanie, bez sprawdzania wymogów 8-)
no avatar
User

biznes_mlody

Posty

15

Rejestracja

29 cze 2013, o 15:10

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: biznes_mlody » 29 cze 2013, o 15:29

Bardzo ciekawy pomysł. Mam znajomych, którzy mieszkają w miasteczku, które jak się nie mylę liczy ok. 18 tys. mieszkańców i ich syn chodzi do prywatnego przedszkola, także jak widać jest możliwe funkcjonowanie prywatnego przedszkola w małym mieście. Ja osobiście jestem zwolennikiem tylko prywatnego szkolnictwa, dlatego tym bardziej podoba mi się twój pomysł. W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo zainteresowani ekologią i zdrowym trybem życia. Taka moda rządzi w XXI wieku. Tak więc przedszkole promujące zdrowy tryb życia już od najmłodszych lat może bardzo zainteresować mieszkańców miasta i jestem pewien, że znalazło by się sporo rodzin, które postanowiłyby posłać swoje pociechy do takiego przedszkole. Martwi mnie jedynie, że rodzi się co raz mniej dzieci i wiele szkół państwowych znika, ale może warto zaryzykować. Myślę, że to może się udać ;)
no avatar
User

czarna_wołga

Posty

16

Rejestracja

29 cze 2013, o 17:30

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: czarna_wołga » 1 lip 2013, o 06:56

Warto otworzyć takie przedszkole, wiem po sobie jak trudno mi było znaleźć miejsce dla moich dzieci... trzeba tylko umiejętnie zdobyć zaufanie rodziców
Cięcie metalu wodą - http://ciecie-woda.pl/oferta
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Re: Prywatne przedszkole w małym mieście?

Postautor: lwiątko » 2 lip 2013, o 20:32

No i trzeba mieć coś, co przekona rodziców, że nasze przedszkole jest lepsze od innych. Na przykład bezpieczne place zabaw, jak te z linka.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.120s | 15 Queries | GZIP : Off ]