Opłaca się budować dom?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

vicka

Posty

89

Rejestracja

3 maja 2013, o 10:40

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: vicka » 21 sie 2014, o 10:45

Nie wiem czy się opłaca, bo w tej chwili nieruchomości nie idą już jak ciepłe bułeczki. Trudno uzyskać kredyt i ciężko utrzymać dom. A budowa to koszty od samego początku, od usług geodety, wymierzenia działki, posadzenia budynku, potrzebnych pozwoleń i całej reszty. Wszystko kosztuje, nawet podpis urzędnika :)
no avatar
User

matusia

Posty

18

Rejestracja

6 sie 2014, o 20:39

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: matusia » 30 sie 2014, o 23:06

Pewnie, że się opłaca, ale trzeba wybrać dobry projekt. Na stronie MG Projekt jest duży wybór różnorodnych projektów małych, dużych domów, energooszczędnych, piętrowych i innych.
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: Piaskowa » 26 lut 2015, o 16:58

Zapewne opłaca się, choć wymaga to czasu i dużego zaangażowania. Nam brakuje motywacji, więc rozglądamy się za gotowym domem. Mamy już na oku pewne miejsce: http://www.emeralddevelopment.pl/inwestycje Łazy pod Magdalenką- spokojna okolica, z dala od centrum stolicy, ładny, dobrze wykonany dom.
no avatar
User

jandus

Posty

39

Rejestracja

27 lut 2015, o 00:37

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: jandus » 27 lut 2015, o 00:40

Ja zdecydowałbym się na kupno mieszkania w bloku ;)
pracaidealna.pl - praca w Norwegii
no avatar
User

beata22

Posty

158

Rejestracja

19 mar 2015, o 19:45

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: beata22 » 16 lis 2015, o 17:18

Dom to moje marzenie ale na razie muszę się zadowolić mieszkaniem. Poza tym mając mieszkanie mogę mieszkać w centrum. Dom to lepiej na obrzeżach miasta. Teraz kończymy remont pokoi i zaczynamy łazienkę. Te propozycje się nam podobają http://megalazienki.pl/producent/id/25 Ale musimy dokładnie wszystko pomierzyć. Mam nadzieję że do świat skończymy.
no avatar
User

kosmiczna

Posty

39

Rejestracja

27 sty 2015, o 14:05

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: kosmiczna » 17 lis 2015, o 05:11

Wszystko zależy od Twoich wymagań. Bo rzeczywiście teraz generalnie nie trzeba budować bo jest tyle biur
nieruchomości, że jest w czym wybierać. Na przykład biura nieruchomości Extra Szczecin mają naprawdę sporo fajnych ofert i jeżeli tylko masz sprecyzowane wymagania na pewno coś znajdziesz. Także to wszystko zależy:)
no avatar
User

samotna

Posty

276

Rejestracja

13 lip 2015, o 09:02

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: samotna » 18 lis 2015, o 08:37

Pewnie, ze się opłaca, a że to duża inwestycja to warto pomyśleć o zmniejszeniu kosztów utrzymania. Takim rozwiązaniem jest to rozwiązanie http://sterownikitech.pl/regulatory-eur ... id150.html Są to sterowniki z gniazdem, uniwersalne, pasujące do prawie wszystkich kotłów gazowych. Zakup szybko się zwraca.
no avatar
User

Unima

Posty

203

Rejestracja

1 sie 2014, o 09:59

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: Unima » 3 gru 2015, o 15:24

mysle ze lepiej jest jednak kupic dom, zaoszczedza sie w ten sposob duzo czasu i nerwow. zawsze sie przeciez przy budowie cos zdarza, a to ekipa ktora trzeba pilnowac, obsuwy itp. ja kupowalam niedawno dom w Krakowie. Korzystalam z Nowodworski Estates, maja duzo fajnych domow w swojej ofercie i udalo mi sie przede wszystkim znalezc taki jak marzylam
no avatar
User

wlodeek

Posty

2

Rejestracja

1 paź 2015, o 16:15

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: wlodeek » 3 gru 2015, o 20:39

Warto wybrać do domu funkcjonalne oświetlenie:) Tu można znaleźć sporo wskazówek: https://bloglampex.wordpress.com/
no avatar
User

Wojtek J

Posty

173

Rejestracja

29 mar 2015, o 08:59

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: Wojtek J » 7 gru 2015, o 20:47

Kredytów jest sporo trzeba wybrać odpowiedni dla siebie i swoich możliwości. Trochę formalności niestety jest ale potem to już bajka. My się będziemy urządzać z pomocą Dreamdesign projektant wnętrz Szczególnie salon z aneksem kuchennym muszą nam zaprojektować. Sami z tym nie damy rady. Meble na wymiar to nie nasza mocna strona.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.093s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron