Opłaca się budować dom?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

speed_of_sound

Posty

43

Rejestracja

15 mar 2014, o 12:09

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: speed_of_sound » 19 mar 2014, o 07:24

Moim zdaniem jak najbardziej opłaca się zbudować dom, bo jednak jest to o wiele przyjemniejszy sposób na mieszkanie, szczególnie jak planuje się też mieć rodzinę z dziećmi. Po za tym nie trzeba na przykład wyszukiwać pomysłu na małą łazienkę bo po prostu w domu takiego problemu z brakiem miejsca nie ma. Oczywiście nie ma też co przesadzać z wielkością, ale takie 150 czy 200m2 jest idealnym rozwiązaniem, a raczej mało jest takiej wielkości mieszkań.
no avatar
User

zyjes

Posty

104

Rejestracja

7 sty 2014, o 21:15

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: zyjes » 14 lip 2014, o 13:17

No tak, ale pamiętaj że budując dom trzeba mieć cały sprzęt i ekipę. Co innego jak sam robisz i masz czas a co innego jak wynajmujesz ludzi. Musisz znaleźć w miarę tani i dobry salon maszyn budowlanych żeby wynająć. To wszystko koszta.
Awatar użytkownika
User

toomES

Posty

11

Rejestracja

19 lip 2014, o 19:39

Lokalizacja

Wa-wa

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: toomES » 22 lip 2014, o 15:21

Myślę, że to już nie jest kwestia tego, czy się opłaca, tylko co kto sobie wymyślił, czego oczekuje itd. Jasne, że jak zbudujesz sam, wiesz, że masz nowy dom, wiesz co gdzie w nim jest i że póki co nie będzie ci się sypał. A taki który już jest... No cóż, nie zawsze wygląda tak, jak chcemy, bywa, że ma wiele ukrytych wad, swój wiek itd. Wiadomo - wszystko nowe dłużej postoi ;)
veni, vidi, vici!
no avatar
User

sewery

Posty

84

Rejestracja

19 mar 2011, o 19:33

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: sewery » 24 lip 2014, o 07:23

Oczywiście, że się opłaca. Nie ma nic gorszego niż mieszkanie w bloku, szczególnie, gdy za wynajem się płaci. Radzę Ci uwzględnić wszystko w początkowych fazach projektu, nie ma co oszczędzać bo później przeróbki są droższe. Szczególnie zadbaj o wszystkie instalacje. Mimo, że wydawało mi się, że uwzględniłem wszystko ostatnio zamawiałem ekipę montująca klimatyzatory z Wrocławia. Zapomniałem oczywiście o klimatyzacji :)
no avatar
User

zosinek29

Posty

8

Rejestracja

25 lip 2014, o 17:32

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: zosinek29 » 27 lip 2014, o 06:56

Opłaca się jak najbardziej:) My z mężem też budujemy dom a właściwie kończymy budowę... Przeraża mnie ilość kurzu w środku, ciekawe ile czasu będę to sprzątała...
no avatar
User

zlosliwiec8

Posty

141

Rejestracja

8 sie 2013, o 05:28

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: zlosliwiec8 » 27 lip 2014, o 06:59

Sprzątanie jest najgorsze:) My właśnie zaczynamy się budować i nie myślimy o tym ale wiem, ze kiedyś to nastąpi:) Może zatrudnijcie jakąś ekipę sprzątającą? Albo zamówicie ozonowanie, wtedy kurz zniknie od razu. Z tego co wiem w Warszawie i okolicach działa ta firma http://alergia-ozonowanie.pl/ Oprócz kurzu usuwają też pleśń, grzyb i różne brzydkie zapachy. My chyba skorzystamy z ich pomocy gdy już wybudujemy dom.
no avatar
User

grazia

Posty

7

Rejestracja

27 lip 2014, o 14:44

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: grazia » 27 lip 2014, o 14:46

Generalnie zawsze się opłaca wszystko, co jest związane z nieruchomościami:) Taki dom za jakiś czas będzie o wiele więcej wart, choć oczywiście jest to uzależnione od metrażu, lokalizacji i wielu innych czynników.
no avatar
User

pawel30

Posty

184

Rejestracja

22 lip 2013, o 17:32

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: pawel30 » 27 lip 2014, o 15:04

zyjes pisze:No tak, ale pamiętaj że budując dom trzeba mieć cały sprzęt i ekipę. Co innego jak sam robisz i masz czas a co innego jak wynajmujesz ludzi. Musisz znaleźć w miarę tani i dobry żeby wynająć. To wszystko koszta.


Oraz jeszcze doliczyć koszt materiałów budowlanych, chociaż można też postawić na sztukaterię, czyli coś takiego http://www.styrostyl.pl/sztukateria-sty ... leria.html jeśli chcemy aby ładnie wyglądało, a dom ma być na sprzedaż.
no avatar
User

januszl

Posty

333

Rejestracja

29 paź 2011, o 07:20

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: januszl » 27 lip 2014, o 19:09

Powiem tak. Buduję domy z drewna i tu np. 100 m2 dom z użytkowym poddaszem tylko 25 tyś zł [ stan surowy otwarty] a więcej tu - domydrewnianetardrew.blogspot.com
Pomnóż bezpiecznie dowolną sumę - www.zrealizujmarzenie.webnode.com
no avatar
User

Mercus

Posty

79

Rejestracja

31 sie 2013, o 14:05

Re: Opłaca się budować dom?

Postautor: Mercus » 30 lip 2014, o 07:49

Myślę, że jeżeli kogoś stać to jak najbardziej się opłaca. Jednak utrzymanie mieszkania jest dużo kosztowniejsze, jeżeli wliczymy w to jeszcze raty kredytu. Poza tym dom to dom, duża powierzchnia, nie trzeba patrzyć na sąsiadów, niezależność, można wyjść przed dom i posiedzieć na swoim podwórku, zrobić grila. Super sprawa. Jest też więcej możliwości jeśli chodzi o samą aranżację wnętrz i dopasowywanie różnych rozwiązań pod siebie. Mieszkanie jednak bardzo ogranicza. Najprostszy przykład: wykończenie łazienki w mieszkaniu w taki sposób https://sklep.paradyz.com/produkt/amiche-brown-sciana-30x60-60x30/2215 mija się z celem, bo automatycznie robimy sobie optycznie mniejsze pomieszczenie, i tak już na ogól niewielkiej łazienki, także trzeba uważać na wszytsko, nawet na to, żeby nie zmniejszyć jeszcze wizualnie mieszkania, chociaż może nam się jakieś rozwiązanie bardzo podobać.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.122s | 14 Queries | GZIP : Off ]