Firma logistyczna - jest sens?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

Kropka

Posty

3

Rejestracja

29 lip 2011, o 08:06

Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: Kropka » 29 lip 2011, o 08:07

Czy obecnie jest sens na tworzenie firmy logistycznej? W jakim rejonie Polski brakuje firm i ich siedzib?
Awatar użytkownika
User

Andreo

Posty

37

Rejestracja

7 lut 2011, o 22:05

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: Andreo » 29 lip 2011, o 13:44

Sens jest, pod warunkiem, że jest zapotrzebowanie. I tu właśnie meritum stanowi odpowiedź na Twoje pytanie :) Trzeba by przeprowadzić dogłębne rozeznanie odnośnie natężenia konkurencyjności w tej branży, dlatego nie tak łatwo jest udzielić sensownej odpowiedzi w jednym poście na forum.
no avatar
User

Tomek

Posty

3

Rejestracja

29 lip 2011, o 15:21

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: Tomek » 29 lip 2011, o 15:26

Słuchaj z tym biznesie siedziałem wiele lat ale wszystko sprzedałem bo praca jest bardzo nerwowa i zdrowie mi nie pozwoliło. Jeśli chodzi o rynek to na podstawie zeszłorocznego raportu, który czytałem mogę Ci powiedzieć, że w okolicach Warszawy znajdziesz w pip wolnych powierzchni magazynowych. W okolicach Trójmiasta i Krakowa możesz mieć z tym problem. Konkurencja w całej Polsce jest duża ale dobrym pomysłem jest stworzenie firmy z naciskiem na eksport wschodni. Na Lubelszczyźnie rozwija się infrastruktura więc z eksportem na południe i wschód Europy nie powinno być problemów - a popyt powinien być. Najlepiej będzie jak skontaktujesz się z kimś kto się zna bo ze znalezieniem magazynów nie jest obecnie łatwo. Spróbuj pogadać z przedstawicielem http://www.jartom.pl/ , kiedy w tym siedziałem to właśnie za ich pośrednictwem wszystko załatwiałem. Fajne jest to, że Ci doradzają i pomagają w negocjacjach czynszów, przy kilku halach zaoszczędziłem naprawdę sporo. Trzymam kciuki!
no avatar
User

Kropka

Posty

3

Rejestracja

29 lip 2011, o 08:06

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: Kropka » 29 lip 2011, o 19:08

No właśnie Andro tylko na jakim terenie będzie zapotrzebowanie? Może południowo-zachodnia Polska?

Dzięki Tomek za link, chyba rzeczywiście najlepiej liczyć na pomoc profesjonalistów... a ile wynosi prowizja firmy www.jartom.pl ? Generalnie wyznaję zasadę, że dla każdego jest we wszystkim miejsce - trzeba tylko odpowiednio zadziałać na rynek. Wolałbym jednak aby ten rynek był jak najmniejszy bo boję się dużej konkurencji :(
no avatar
User

Tomek

Posty

3

Rejestracja

29 lip 2011, o 15:21

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: Tomek » 30 lip 2011, o 06:18

Prowizji nic nie płacisz bo jak można przeczytać na stronie jest ona pobierana od właścicieli nieruchomości a Ty jesteś klientem. Fajne jest też to, że można liczyć na kompleksową obsługę, doradztwo w zakresie wyboru i... pomoc w negocjacji czynszów. Dzięki temu można zaoszczędzić znaczne kwoty i to zupełnie za darmo. Masz rację co do tego działania na rynek, tylko bez odpowiedniego kapitału może nie być łatwo, konkurencja w całym kraju jest, jakby nie patrzeć, ogromna.
no avatar
User

Kropka

Posty

3

Rejestracja

29 lip 2011, o 08:06

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: Kropka » 30 lip 2011, o 17:11

Super, dzięki Tomek za dokładne wyjaśnienie. Na stronie przeczytałem właśnie, że mogę liczyć na kompleksowa obsługę, doradztwo a nawet negocjację cen. Czyli wszystko co mówiłeś to prawda. W sieci też jest dużo o nich, z usług firmy http://www.jartom.pl korzystają nawet międzynarodowe firmy :o Oby takim szarakiem jak ja tez nie pogardzili. Jeszcze raz dzięki!!
no avatar
User

Tomek

Posty

3

Rejestracja

29 lip 2011, o 15:21

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: Tomek » 30 lip 2011, o 21:00

Na pewno nie pogardzą, spokojna głowa. Nie po to zatrudniają kilkunastu specjalistów aby później ignorować klientów... Każdy klient jest ważny, każdy klient nakręca rynek i rozwój firmy.
no avatar
User

wuwuwu

Posty

3

Rejestracja

1 sie 2011, o 09:16

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: wuwuwu » 1 sie 2011, o 09:18

Jartom ma na stronie www.oferty.biz.pl nową wyszukiwarkę. Obydwie są tak samo skuteczne, także polecam.
no avatar
User

qwerty123

Posty

7

Rejestracja

7 paź 2010, o 10:46

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: qwerty123 » 26 sie 2011, o 13:04

zależy czy interesuje Cie ta branża
Biznes plan kluczem do sukcesu!
no avatar
User

Felicja

Posty

45

Rejestracja

20 sty 2012, o 19:42

Re: Firma logistyczna - jest sens?

Postautor: Felicja » 26 lut 2013, o 14:30

Jesli znasz się na rzeczy, jęsi interesuje Cię ta branża, jeśli masz jakiś innowacyjny pomysł - taki, który pozwoli ci zaistenieć na rynku to dlaczego nie? Wprawdzie firm zajmujących się logistyką jest sporo, ale jeżeli zaproponujesz coć=ś nowego, labo konkurencyjną ofertę, to znajdziesz klientów.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.189s | 14 Queries | GZIP : Off ]