Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
Awatar użytkownika
User

ego

Posty

7

Rejestracja

23 lut 2013, o 21:47

Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: ego » 29 mar 2013, o 23:32

Czy macie wykupione jakieś ubezpieczenie na życie? chodzi mi chociażby o takie polisy jak te ubezpieczenia - czy waszym zdaniem dla osoby prowadzącej biznes to dodatkowa opcja czy może bardziej konieczność. Jakie macie zdanie w tym temacie?
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: Urban30 » 5 kwie 2013, o 06:01

Wydaje mi się, ze to zbędne wydawanie kasy,
jak masz firmę to jesteś ubezpieczony w NFZ, to po co dopłacać prywatnie?
no avatar
User

pajak

Posty

11

Rejestracja

31 sty 2013, o 15:36

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: pajak » 17 kwie 2013, o 12:56

A co ma wspólnego NFZ z tym ubezpieczeniem z tematu? NFZ teoretycznie daje tylko bezpłatne leczenie, ale nie ma żadnego odszkodowania czy zabezpieczenia rodziny.
no avatar
User

qimek

Posty

10

Rejestracja

29 lut 2012, o 22:52

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: qimek » 17 kwie 2013, o 19:25

NFZ odnosi się tylko do leczenie. Ubezpieczenie na życie to zupełnie inna sprawa. Dotyczy odszkodowań np. gdy umrze ktoś bliski z rodziny lub gdy zdarzy się jakiś wypadek. Wszystko zależy od rodzaju polisy. Ja nie mam ubezpieczenia na życie, posiadam jednak tego typu indywidualne ubezpieczenie zdrowotne - niestety przy dzisiejszym funkcjonowaniu NFZ nie ma co liczyć na profesjonalną opiekę medyczną od państwa, pomimo iż płaci się na to ogromne pieniądze. Jak ktoś myśli o zdrowiu swoim i rodziny, to trzeba sie ubezpieczyć dodatkowo prywatnie. Choć tak jak mówię jest to ubezpieczenie zdrowotne, a nie na życie.
Awatar użytkownika
User

MartaJa

Posty

152

Rejestracja

15 lut 2013, o 10:36

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: MartaJa » 20 kwie 2013, o 12:55

Też bym nie liczyła za bardzo na ubezpieczenie z ZUSu i NFZetu do kupy... Ja na przykład co roku na wakacje wykupuję dodatkowe ubezpieczenie, nawet tym razem, mimo że urlop spędzę w Polsce, a wybrałam sobie ośrodek nad Srebrnym - w Ińsku. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać, a jak umiesz liczyć, to licz na siebie :)
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: Piaskowa » 19 sie 2013, o 08:42

Myślę, że warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie. Zawsze masz dzięki temu jakieś dodatkowe zabezpieczenie i wiesz, że masz możliwość uzyskania odszkodowania Warszawa. A nawet jeśli nie będą chcieli Ci wypłacić ubezpieczenia, zawsze można skorzystać z usług http://www.duzeodszkodowania.com
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: Kocica » 4 wrz 2013, o 09:00

Moja mama korzysta z takiego dodatkowego ubezpieczenia, bo mówi, ze zawsze jakby cos jej się stało, to my COŚ będziemy z tego mieć, a skoro ją stać, to czemu nie.
Mnie nie stać - wolę do lekarzy chodzic prywatnie i wtedy za wizyty płacę (dentysta itd), a że dzieci nie mam no to i nikt by nie skorzystał na tym, że ja się dodatkowo na życie ubezpieczę.
no avatar
User

musiał

Posty

1

Rejestracja

30 wrz 2013, o 09:23

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: musiał » 30 wrz 2013, o 09:26

Ubezpieczenie to konieczność - w innym wypadku stawiasz się w strasznej sytuacji kiedy staniesz się ofiarą jakiegoś wypadku. Pomyśl o bliskich, którzy będą musieli się Tobą zająć etc. Potem będziesz się domagać państwowej pomocy i td - vide powodzianie, którzy nigdy nie ubezpieczają swoich majątków a szykanują państwo by uzyskać jakąś pomoc.
Świat Ubezpieczeń, czyli jedna z najlepszych porównywarek ubezpieczeniowych na rynku!
no avatar
User

apogeum

Posty

142

Rejestracja

24 wrz 2012, o 08:17

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: apogeum » 30 wrz 2013, o 13:38

Jedyne ubezpieczenie jakie mam to OC i AC zrobiłem kilka dni temu prawko w osk pegaz i myślę że jak na tą chwilę jest to dla mnie najważniejsze ubezpieczenie. Za kilka lat będę zastanawiał się nad tym jakie ubezpieczenie na życie wybrać.
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: Czy korzystacie z ubezpieczenia na życie

Postautor: wiosna » 1 paź 2013, o 08:55

Ja korzystam z takiego ubezpieczenia od roku. Namówiła mnie do tego rodzina.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.211s | 12 Queries | GZIP : Off ]