Własny przewóz osób

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

Hardyz20

Posty

4

Rejestracja

6 mar 2012, o 19:08

Własny przewóz osób

Postautor: Hardyz20 » 9 mar 2012, o 13:55

Witam wszystkich,kilka dni temu pisałem o tym jaki można mieć pomysł na biznes za 15 tysięcy złotych,niestety nikt nie odpisał.Samemu wpadłem na pomysł,aby przewozić osoby samochodem do 5 osób ale jako firma niezależna.Czyli żadne taksówki,icary i inne już te drugo ligowe firmy na rynku.Oczywiście moja firma działała by tylko na jednym aucie ale za to w miejscach gdzie często ludzie lubią imprezować czyli np:knajpy,puby,dyskoteki.
Po prostu nie byłbym przynależny do jakiejś firmy tylko pracował sam na siebie,i teraz kilka pytań.Jakie kryteria trzeba spełniać aby móc przewozić osoby samochodem zarejestrowanym na 5 miejsc siedzących?Jeżeli na to jest potrzebna licencja to kto ją daje i komu przysługuje?O co chodzi z zabezpieczeniem na pojazd w wysokości bodaj 9 tys.euro?Czy są oprócz licencji potrzebne dodatkowe badania psychologiczne lub jakie kolwiek inne lekarskie?

Byłem dziś w urzędzie zapytać w sprawie tego przewozu osób,niezbyt miła pani powiedziała że przewozić osoby mogę tylko samochodem 7 miejsc + kierowca.Zrozumiałem to tak że na taki przewóz nie potrzebna jest licencja,zaś koniecznie trzeba ją mieć na zwykłą osobówkę z 5 miejscami.To ja się pytam na jakiej zasadzie działają inni przewoźnicy prócz icara i taksówek (oni mają licencję) skoro właśnie nie posiadają takiej licencji?!
Firmy przewozowe na lewo załatwiają kierowcom ten papierek?Czy jeźdżą bez żadnych dokumentów?

Pomysł nie wydaje mi się zły gdyż mam auto 5-cio osobowe i chciałbym takie usługi wykonywać ale z tego co widzę z tym przewozem osób to temat rzeka,i same urzędy nie wiedzą do końca jak to działa.Jest ktoś w stanie mi na forum pomóc?Z góry dziękuję.
no avatar
User

Hardyz20

Posty

4

Rejestracja

6 mar 2012, o 19:08

Re: Własny przewóz osób

Postautor: Hardyz20 » 11 mar 2012, o 17:44

No powiem wam,że z taką fachową pomocą a w zasadzie jej brakiem jeszcze się nie spotkałem.Fajne forum...DNO
no avatar
User

TajemniczyG

Posty

3

Rejestracja

15 mar 2012, o 20:26

Re: Własny przewóz osób

Postautor: TajemniczyG » 15 mar 2012, o 20:32

W życie ma wejść rozporządzenie bądź ustawa uwalniająca pewne zawody od "prawnych okowów". Oznacza to, że nie trzeba będzie robić kursów czy szkoleń na konkretne zawody - wydaje mi się, że pod to podchodzi teraz taksówkarz. Czyli że można (będzie) przewozić osoby bez żadnej licencji.
no avatar
User

daknez

Posty

18

Rejestracja

2 kwie 2012, o 12:12

Re: Własny przewóz osób

Postautor: daknez » 2 kwie 2012, o 12:18

Czemu tak od razu reagujesz? Na pewno jest potrzebna licencja do przewozu większej ilości pasażerów, ale nie dla poszczególnych pracowników/kierowców, a dla całego przedsiębiorstwa. Taki dokument wydaje wojewoda.
no avatar
User

Hydra90

Posty

4

Rejestracja

1 sie 2013, o 12:13

Re: Własny przewóz osób

Postautor: Hydra90 » 1 sie 2013, o 12:16

Moim zdaniem rynek jest zbyt obstawiony przedsiębiorstwami z wieloletnim doświadczeniem i nowej firmie ciężko się przebić, zwłaszcza, jeśli myśli o przewozach za granicę.
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Własny przewóz osób

Postautor: kolaa » 2 gru 2013, o 22:36

Oferta pracy dla kierowcy z Małopolski w transporcie międzynarodowym - http://praca.gratka.pl/oferta/kierowca-2053687.html . Bardzo atrakcyjna oferta. Polecam.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

cadillac44

Posty

4

Rejestracja

3 gru 2013, o 07:17

Re: Własny przewóz osób

Postautor: cadillac44 » 3 gru 2013, o 07:18

Moim zdaniem można spróbować, ale konkurencja jest duża, więc łatwo nie będzie.
no avatar
User

nataliakl

Posty

85

Rejestracja

8 lis 2013, o 09:15

Re: Własny przewóz osób

Postautor: nataliakl » 3 gru 2013, o 11:21

A ja trochę z innej beczki... Weź pod uwagę fakt, że taksówkarzom się to nie spodoba... Mam znajomego, który tak sobie dorabiał na boku, ale szybko wdał się z taksówkarzami w konflikt. Pomysł jest dobry, tylko musisz brać pod uwagę inne kwestie. Powodzenia :)
no avatar
User

nosleep

Posty

92

Rejestracja

27 sty 2014, o 12:22

Re: Własny przewóz osób

Postautor: nosleep » 29 sty 2014, o 09:27

"forum dno" to po co na nim jestes??
SzybkiGrosz.pl - najlepsze pożyczki bez BIK
Awatar użytkownika
User

gobus1

Posty

3

Rejestracja

19 kwie 2014, o 13:52

Zlecenia przewóz osób bus autokar autobus

Postautor: gobus1 » 19 kwie 2014, o 13:59

Zapisz się na zlecenia na przewóz osób z GoBus.pl, a biznes okaże się prosty i opłacalny ;) Sprawdź wartościowe aktualne stałe zlecenia na busa oraz zlecenia na autokar i autobusy na wesela, wycieczki szkolne itd.

Obrazek
GoBus.pl - wynajem busów oraz przewozy autokarowe na wycieczki, autobusy na wesela śluby.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.110s | 12 Queries | GZIP : Off ]