Pracownik, który okrada firmę?

W tym miejscu możesz napisać o swojej firmie, oraz podać adres firmowej strony www.
no avatar
User

Jerzy Kowalski

Posty

44

Rejestracja

14 gru 2009, o 13:07

Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: Jerzy Kowalski » 11 kwie 2013, o 08:47

Witam, mam problem z pracownikiem, który aktywnie kradnie poufne informacje z moich rekordów klientów. Czy miał ktoś podobny przypadek? Jak mógłbym go przyłapać na oszustwie? Są jakieś programy, metody, które umożliwią wnikliwą kontrolę? Proszę o informacje.
Awatar użytkownika
User

Evidence

Posty

31

Rejestracja

26 sie 2012, o 16:36

Re: Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: Evidence » 11 kwie 2013, o 09:53

Czytałem w Focusie artykuł, który mówił o systemach szpiegujących. Są to tzw. spaj logery (nie wiem czy dobrze napisałem). Zadaniem programów jest robienie zdjęć pulpitu, zapisywanie słów na klawiaturze, nagrywanie dźwięków zewnętrznych i wysyłanie całej zawartości mailowo do właściciela. Nie za bardzo orientuje się, jak wygląda sprawa z instalacją, sprawami technicznymi, ale jak cię zainteresuje to możesz poczytać.
Fata prementia longos efficiunt, celeres fata benigna dies
no avatar
User

blackspade

Posty

62

Rejestracja

4 maja 2010, o 13:23

Re: Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: blackspade » 11 kwie 2013, o 11:46

Ja z kolei posiadam program i nie narzekam na niego. Miałem podobną sytuacje do ciebie, lecz związaną z pracownikami obibokami. Po instalacji, efektywność ich pracy wzrosła o 50 %. Pozwala zarobić trochę pieniędzy program. W każdym razie musisz poinformować o fakcie instalacji, w przeciwnym razie, będzie to nielegalne,
no avatar
User

Jerzy Kowalski

Posty

44

Rejestracja

14 gru 2009, o 13:07

Re: Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: Jerzy Kowalski » 11 kwie 2013, o 12:42

Sprawdzę i poczytam dzisiaj o tym, być może o coś takiego mi chodziło, bo nie widzę innego wyjścia z tej sytuacji. Dziękuje za udział u rozmowie.
no avatar
User

pajak

Posty

11

Rejestracja

31 sty 2013, o 15:36

Re: Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: pajak » 17 kwie 2013, o 13:15

Daj znać jak się rozwiąże ta sprawa, bardzo ciekawy temat.
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: Kocica » 8 sie 2013, o 18:12

oskalpować :lol:
Cichutko po parapecie kocica sobie szła.
Różne artykuły do poczytania: http://www.artykulprasowy.info/
no avatar
User

bis

Posty

28

Rejestracja

18 cze 2013, o 20:52

Re: Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: bis » 25 sie 2013, o 13:41

W mojej firmie nie trzeba zakładać programów szpiegujących. Pracownicy są tak wyszkoleni, że sami przybiegają i denuncjują kolegów i koleżanki byle parę złotych więcej premii załapać.. Jak widzę tych kapusiów na wejściu, to już mi nie dobrze.
Często zastanawiam się czy to oni są nienormalni czy też ja, bo odstaję od reszty i nie donoszę, przecież nikt nic nie kradnie i każdy robi co do niego należy a jednak. Ja i mi podobni zastanawiamy się czy nie powinniśmy skorzystać z porady jakiegoś specjalisty bo taka presja źle się na nas odbija.
Myślicie, że lekarz psycholog nam pomoże ?
no avatar
User

pawel30

Posty

184

Rejestracja

22 lip 2013, o 17:32

Re: Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: pawel30 » 27 sie 2013, o 15:14

W dyby go i topić w gorącej smole :)
http://www.reflect.pl/katalog_odziez.html]nadruk na koszulkach nadruk reklamowy na odzieży dla twojej firmy oraz produkcja odzieży firmowej.
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Re: Pracownik, który okrada firmę?

Postautor: lwiątko » 6 lis 2013, o 14:37

Ech, no zdarza się, niestety.
Na pewno musisz wyciągnąć jakieś konsekwencje. Poszukaj na portalach związanych z pracą, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Tu akurat artykuł dotyczący młodocianych pracowników: http://www.praca-czechowice.pl/gdy-pracownik-mlodociany-sie-nie-sprawdza/, ale znajdziesz też coś na pewno na temat starszych.
Powodzenia!
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.107s | 13 Queries | GZIP : Off ]