założenie nowej firmy po kilku latach - pytania

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

hafare

Posty

3

Rejestracja

22 cze 2020, o 21:09

założenie nowej firmy po kilku latach - pytania

Postautor: hafare » 22 cze 2020, o 21:35

Witam,
Piszę z takim zapytaniem. Miałem już kiedyś założoną firmę gospodarczą. Została zamknięta bodajże w 2013, bądź 2014 roku. Sprawdzałem jej status na stronie CEIDG, ale nie nic się nie wyświetla jak wpisuję nazwę firmy, regon, bądź nip. Znalazłem tylko, że widnieje jej profil na jednej ze stronie firm i są tam moje dane. W rubryce status widnieje - "Podmiot wykreślony z rejestru". Teraz mam pytanie, bo przymierzam się do zakładania nowej firmy. Mam już pomysł co będę wykonywał. Lecz chce to zrobić za jakiś czas, bo aktualnie jestem na L4, jestem po dwóch operacjach kręgosłupa. L4 mam conajmniej do października, a dalej to nie wiem, bo czeka mnie trzecie operacja. No ok, to nie takie ważne, przejde do meritum sprawy. Miałem już nadany nip. Czy teraz jak założę nową firmę, to będzie ona z takim samym nipem, czy zostanie nadany nowy? Czy teraz jak założę nową firmę to będzie mi przysługiwał mały zus, czy z racji tego, że miałem firmę, to "pies pogrzebany? Oraz jeszcze jedno pytanie czy mogę starać się o jakąś dotację? Byłby wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam Michał
no avatar
User

eleonor23

Posty

4

Rejestracja

10 maja 2021, o 17:06

Re: założenie nowej firmy po kilku latach - pytania

Postautor: eleonor23 » 16 maja 2021, o 17:48

Zerknij na https://www.prawozus.pl/, w zakładce składki powinny być wpisy dotyczące formalności przy otwieraniu firmy. Masz też sporo danych związanych z zawieszeniem czy likwidacją firmy, na tematy dotyczące składek, ich wysokości, terminów i ewentualnych ulg
no avatar
User

malwina09

Posty

29

Rejestracja

23 sty 2017, o 10:11

Re: założenie nowej firmy po kilku latach - pytania

Postautor: malwina09 » 17 maja 2021, o 19:12

Są tam wyjaśnienia, nawet sporo więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to znajdziesz odpowiedzi a jak nie - pytaj online ich prawnika
no avatar
User

Lucy85

Posty

7

Rejestracja

30 paź 2018, o 09:19

Re: założenie nowej firmy po kilku latach - pytania

Postautor: Lucy85 » 30 lip 2021, o 10:05

Pozmieniały się dość mocno przepisy, więc na 100% będzie potrzeba rzetelnej księgowej. Tu znajdziecie https://www.adamus.net.pl/. Kompleksowa obsługa, normalne ceny, bardzo dobra jakość współpracy, więc to wszystko po prostu działa na plus. Można spokojnie zająć się prowadzeniem firmy
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.203s | 12 Queries | GZIP : Off ]