Parapety z duszą...chyba

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

polikos6

Posty

3

Rejestracja

20 lis 2009, o 22:33

Parapety z duszą...chyba

Postautor: polikos6 » 20 lis 2009, o 22:40

Witam

Od kilku lat zajmujemy się intarsją podłogową, wykorzystując do produkcji wysokiej jakości drewno egzotyczne….. Od czasu do czasu zdarzało się, że przy okazji produkcji podłóg drewnianych wykonywaliśmy parapety, z gat. drzew takich samych jak np. parkiet.
Tak nam z czasem przyszło do głowy, żeby wyprodukować choćby próbną partię parapetów z wyciętą intarsją. Zakładamy, że produkt jest ekskluzywny, dlatego też do produkcji używamy dobrej klasy lite drewno klejone. Jako podkład użyta jest klejonka z Red Meranti, dzięki temu parapety są stabilne, nie wypaczają się i nie pracują. Na to naklejamy warstwę dekoracyjną z intarsją. Tu chyba największym problemem jest dopasowanie odpowiedniego wzoru, koloru drewna, jak trafić w gusta klientów…… a produkt nowy, nie bardzo jest na czym się oprzeć, coś podpatrzyć. W firmie każdy coś podpowiada od siebie, podsuwa jakiś pomysł, a moja głowa staje się kwadratowa czasem od tego natłoku. Żeby tak zawsze każdy chciał pracować

Aby wszystko było jasne to może trochę szczegółów technicznych:
Wymiary standard założyłem że szer. 25cm, gr. 3cm, dł. na życzenie klienta( bo przecież każde okno inne). Wszystkie inne rozmiary oczywiście też można wykonać, natomiast wyceniane będą indywidualnie.
Całość wykonana z litego drewna, podkład – red meranti, warstwa wierzchnia o gr. 5mm z intarsją ręcznie wyciętą na pile włosowej. Do intarsji wykorzystujemy takie gatunki jak merbau, jatoba, iroko, padouk, wenge, badi, orzech amerykański, a z europejskich gatunków - dąb, klon, jesion. Drzew jest cała masa, te są najciekawsze moim zdaniem. Każde z drzew ma swój charakterystyczny kolor i można dzięki temu stworzyć ciekawą intarsję oraz dostosować rodzaj drewna do pozostałych drewnianych elementów w domu, czy to okien czy podłóg lub mebli. Parapety wykańczamy od spodu folią aluminiową ażeby odbijała ciepło i powierzchnię możemy polakierować lub, co polecamy - zabezpieczyć olejowoskiem.

Proszę o opinie
Parapet 1
Parapet 2
Parapet 3
Parapet 4
Parapet 5
Parapet 6
Parapet 7
Parapet 8
Parapet 9
Parapet 10
Parapet 11
Parapet 12
Parapet 13

Pozdrawiam
Przemek
no avatar
User

kubasa1

Posty

5

Rejestracja

23 gru 2012, o 13:15

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: kubasa1 » 23 gru 2012, o 13:20

To jest fajny pomysł. Budownictwo zawsze będzie w cenie
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: Urban30 » 13 lut 2013, o 16:34

utknąłem przy słowie "..intarsją podłogową..." co to w ogole jest?
no avatar
User

lattemacchiato

Posty

101

Rejestracja

6 mar 2013, o 07:39

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: lattemacchiato » 6 mar 2013, o 09:46

Urban30 pisze:utknąłem przy słowie "..intarsją podłogową..." co to w ogole jest?



Hmm dokładnie!:) Prosimy o wyjaśnienie terminu laikom!
no avatar
User

Allwila

Posty

35

Rejestracja

4 lip 2012, o 11:19

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: Allwila » 11 mar 2013, o 10:44

Pomysł dobry i jak najbardziej się zgadzam, iż branża budowlana zawsze będzie mieć popyt.
I faktycznie, może by dla klientów, wszelakie opisy były napisane bardziej przystępnym językiem?
Czy przelew przez internet jest oszczędnością czasu?
no avatar
User

green

Posty

99

Rejestracja

1 lut 2013, o 16:45

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: green » 12 mar 2013, o 08:17

Przystępnie na temat drewna, obróbki drewna jest napisane na porady
no avatar
User

vicka

Posty

89

Rejestracja

3 maja 2013, o 10:40

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: vicka » 9 sie 2013, o 17:26

Ja uwielbiam drewno - mogłabym mieć z drewna wszystko. Obecnie montujemy parkiet - tego typu - zobacz.
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: kolaa » 20 sie 2013, o 18:02

Ja też lubię drewno. Polecam produkty osmo, czyli najwyższej jakości artykuły chemiczne konserwujące i czyszczące drewno.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

vicka

Posty

89

Rejestracja

3 maja 2013, o 10:40

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: vicka » 22 sie 2013, o 11:38

Bardzo dobre parkiety można kupić u producenta na http://www.finishparkiet.pl/produkty . Jestem zadowolona z jakości Finish Parkietów.
no avatar
User

LudwikB

Posty

371

Rejestracja

3 mar 2016, o 17:33

Re: Parapety z duszą...chyba

Postautor: LudwikB » 13 lip 2019, o 19:28

najladniejsze są drewniane ale jak się sprawuja w praktyce?
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.099s | 15 Queries | GZIP : Off ]
cron