Franczyza jako sposób na biznes

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

Qbrick

Posty

24

Rejestracja

22 wrz 2015, o 10:03

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: Qbrick » 14 gru 2015, o 14:48

Najlepsza franczyza to Zabki i Freshe :) jako jedyna działają w święta i to nabija kase!
no avatar
User

Rose

Posty

19

Rejestracja

5 sty 2016, o 16:01

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: Rose » 5 sty 2016, o 22:50

Taka sieć spaghetterii Makarun Spaghetti and Salad jest dość znana i gdyby skorzystać z franczyzy i otworzyć taki punkt to powinien być na tych makaronach spory zarobek bo mają niską cenę za porcję. Z tego co tutaj wyczytałam to potrzeba na otwarcie takiego punktu ok. 25 tys. zł http://franchising.pl/franczyza/1447/makarun-spaghetti-and-salad/. To jeszcze nie tak dużo. Tylko trzeba poszukać dobrego punktu aby był tani lokal i zawsze było dużo ruchu.
no avatar
User

paullaobreczarek

Posty

109

Rejestracja

25 lis 2015, o 11:42

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: paullaobreczarek » 6 sty 2016, o 21:56

tomekpanq pisze:
paullaobreczarek pisze:
tomekpanq pisze:Ja właśnie uważam, że franczyza to sposób na to, aby na przykład otworzyć sobie drugą firmę. U mnie w domu tak jest, ja mam swoją firmę budowlaną, a żona otworzyła punkt w systemie MBE. Przychodzi bardzo dużo osób, zwłaszcza młodych przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z usług pocztowych albo poligraficznych. Cała franczyza jest stabilna, więc nie ma ryzyka, że się straci pieniądze.


A jak trafiliście na ten akurat biznes? Pytam, bo też szukam akurat sposobu na firmę i założyłam sobie konto na tym forum.


Wiesz co, kiedyś byliśmy za granicą i korzystaliśmy z ich punktu. Potem nam się trafiło, że korzystaliśmy z ich punktu chyba w Warszawie. Zainteresowaliśmy się tematem, umówiliśmy na spotkanie, a później to już samo poszło. Polecam Ci właśnie spotkanie, wtedy wszystkiego się dowiesz.


Właśnie to mi się podoba, że można mieć własny biznes, a drugi prowadzić na zasadzie franczyzy. A zapytam się Ciebie Tomek: jaki jest przekrój klientów? Bo mnie to zawsze ciekawiło, jako przedsiębiorcę, do jakiej grupy można kierować np. takie usługi Mail Boxes?
no avatar
User

samotna

Posty

276

Rejestracja

13 lip 2015, o 09:02

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: samotna » 12 sty 2016, o 19:36

A może dystrybucja sprzętu rehabilitacyjnego juventas.pl/kozetki-lekarskie i wyposażenie do gabinetów? Można sobie dostosować godziny pracy. Nie trzeba tylko tym się zajmować, można też dorobić do etatu. Fajna opcja.
no avatar
User

Unima

Posty

203

Rejestracja

1 sie 2014, o 09:59

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: Unima » 28 sty 2016, o 21:34

W sprawie umów franszczyzowych warto zasięgnąć rady firmy konsultingowej, polecam KCG Consulting.
no avatar
User

tomekpanq

Posty

102

Rejestracja

31 sie 2015, o 12:16

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: tomekpanq » 2 lut 2016, o 14:49

samotna pisze:A może dystrybucja sprzętu rehabilitacyjnego juventas.pl/kozetki-lekarskie i wyposażenie do gabinetów? Można sobie dostosować godziny pracy. Nie trzeba tylko tym się zajmować, można też dorobić do etatu. Fajna opcja.


Ale taki sprzęt rehabilitacyjny to moim zdaniem tylko dla określonej grupy docelowej jest. Jeśli już miałbym się decydować na franczyzę to bym wolał mail boxes: więcej usługi i bardziej elastyczne, ale to oczywiście mowa z punktu widzenia przedsiębiorcy.
Awatar użytkownika
User

planner2

Posty

5

Rejestracja

3 lut 2016, o 22:25

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: planner2 » 5 lut 2016, o 08:54

Qbrick pisze:Najlepsza franczyza to Zabki i Freshe :) jako jedyna działają w święta i to nabija kase!

Jeszcze ktoś to na poważnie weźmie i dopiero będzie. Od Żabek i Freshy to z daleka. Można się wpakować w niezłe długi.
Choroba jest uleczalna, nie przeznaczenie.
no avatar
User

mozajka

Posty

67

Rejestracja

9 lis 2015, o 08:59

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: mozajka » 8 lut 2016, o 14:10

Mnie jakoś ten sposób na biznes nie przekonuje, bo nie lubię być ograniczana. A taka forma jakieś ograniczenia na pewno ma i pewne warunki są niezbędne do tego by funkcjonować. Ja jednak wolę budować swoją markę od początku do końca.
Katalogowanie stron
Najlepsza hurtownia dropshipping to outletwatch.pl
no avatar
User

tomekpanq

Posty

102

Rejestracja

31 sie 2015, o 12:16

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: tomekpanq » 2 mar 2016, o 12:48

Ja bym tego nie traktował, jak ograniczenie, a jako wskazówki, które pomagają utrzymać biznes i go rozwinąć. Jak masz ustalone, co masz robić, to nie popełnić błędów. To zaleta dobrej franczyzy. Weź sobie np. właśnie MBE – tam nikt ci nie broni być kreatywną osobą i promować własny punkt, żeby przynosił więcej dochodów.
no avatar
User

dynamical

Posty

89

Rejestracja

29 paź 2015, o 09:33

Re: Franczyza jako sposób na biznes

Postautor: dynamical » 3 mar 2016, o 09:47

Ja tez uważam, że franszyza ma swoje zalety. Przede wszystkim nie musisz budować marki od zera, ale nie można tez zapominać o dobrej lokalizacji, bo to absolutna podstawa. polecam stawiać na miejsca z potencjałem, jak np. takie: http://metropolis.pl/ Szansa, że w takim miejscu rozkręcimy biznes jest znacznie większa niż gdzie indziej.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.092s | 15 Queries | GZIP : Off ]
cron