Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

MacDonald

Posty

40

Rejestracja

16 sie 2013, o 12:43

Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: MacDonald » 23 sie 2016, o 09:05

Pewnie podobne tematy były już wałkowane wielokrotnie, ale może ktoś podpowie, jak rozpoznać czy dziecko bierze dopalacze? Podejrzewam, że mój syn sięga po coś takiego, ale nie złapałem go na gorącym uczynku. Nie chcę żeby się wciągnął i muszę mieć pewność, zanim zmuszę go do odwiedzenia specjalisty.
no avatar
User

bajeczna

Posty

12

Rejestracja

23 sie 2016, o 10:55

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: bajeczna » 23 sie 2016, o 10:55

Dlaczego musisz mieć pewność? Jeśli coś podejrzewasz, to pewnie masz ku temu jakieś podstawy, dziwne zachowania, nieobecność, znikające pieniądze itp. Ja na Twoim miejscu od razu sugerowałabym spotkanie z psychologiem lub z jakimś doświadczonym terapeutą. A ile syn ma lat?
no avatar
User

MacDonald

Posty

40

Rejestracja

16 sie 2013, o 12:43

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: MacDonald » 23 sie 2016, o 12:09

Ma 15 lat i rzeczywiście od pewnego czasu dziwnie się zachowuje, poza tym zaczął spotykać się z jakimiś szemranymi koleżkami i ogólnie tracimy z nim kontakt. Chcemy iść z nim do terapeuty, ale bez dowodów nie będę bruździł mu w życiu. Może te jego dziwne zachowania to po prostu przejaw jakiegoś młodzieńczego buntu… Naprawdę nie wiem, czy to już ten moment by iść z nim do specjalisty.
no avatar
User

zwyczajna

Posty

13

Rejestracja

24 sie 2016, o 08:36

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: zwyczajna » 24 sie 2016, o 08:36

Jeśli nie chcecie iść z synem, pójdzcie sami. Przynajmniej dowiecie się, jak go sprawdzić, na co zwrócić uwagę, a jeśli rzeczywiście używa dopalaczy, to jak z tym zacząć walczyć. Tylko idźcie z tym do kogoś, kto się naprawdę na tym zna. Może Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza. Słyszałam sporo pozytywnych opinii na temat tego ośrodka i wiem, że zajmują się tam leczeniem nieletnich i to nie tylko z uzależnienia od dopalaczy czy narkotyków, ale i z wielu różnych zaburzen. Moim zdaniem najlepiej będzie, jeśli skontaktujecie się z jakimś specjalistą. Zróbcie to zanim będzie za późno.
no avatar
User

Gajowy

Posty

29

Rejestracja

19 wrz 2013, o 13:31

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: Gajowy » 25 sie 2016, o 11:24

czemu wszyscy starzy zawsze mysla tak samo, jak ktos ma gorszy okres w zyciu to nie znaczy od razu, ze bierze narkotyki czy dopalacze, my tez musimy czasem odreagowac stres i nawet jesli sie zapali raz czy dwa to nie znaczy ze człowiek od razu jest narkomanem, tak samo jak ktos kto nawali sie od czasu do czasu nie jest od razu alkoholikiem, dajcie nam troche luzu
no avatar
User

zwyczajna

Posty

13

Rejestracja

24 sie 2016, o 08:36

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: zwyczajna » 26 sie 2016, o 08:45

Niestety narkotyki czy dopalacze to nie alkohol i o tego typu środków człowiek uzależnia się znacznie szybciej, zwlaszcza młoda osoba, także radzę większą ostrożność, być może już jesteś uzależniona, tylko na razie tego sobie nie uświadamiasz. Wracając do tematu, przeczytaj sobie z żoną ten tekst http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/terapia-mlodziezy . Znajdziecie tam informacje na temat różnych używek i tego, jak zachowuje się osoba, która po nie sięga. Mimo wszystko i tak zachecam do wizyty u psychologa lub dobrego terapeuty.
no avatar
User

MacDonald

Posty

40

Rejestracja

16 sie 2013, o 12:43

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: MacDonald » 26 sie 2016, o 10:11

Super, bardzo dziękuję za ten link. Teraz niemal mam już pewność, że syn bierze jakieś świństwo. Jesteśmy już umówieni na spotkanie w ośrodku, zobaczymy jak sprawy dalej się potoczą. Mam tylko nadzieję, że jeszcze się nie uzależnił.
Awatar użytkownika
User

Murek24

Posty

59

Rejestracja

25 sty 2016, o 15:12

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: Murek24 » 21 gru 2016, o 16:03

Oczywiście, że warto rozmawiać z dziećmi na trudne tematy. Dzięki temu w niektórych przypadkach można uniknąć posyłania dziecka do psychologa. ważne aby nawiązać nić porozumienia. Wiadomo jeśli my nie potrafimy dotrzeć do dziecka potrzebna będzie pomoc psychologa (http://www.terapiapoznan.pl)
Gdy ktoś dosiadł tygrysa, to już z niego nie zejdzie.
no avatar
User

oksana

Posty

411

Rejestracja

18 kwie 2014, o 15:28

Lokalizacja

Kraków

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: oksana » 2 sty 2017, o 18:31

Dokładnie, jak już ktoś wcześniej wspomniał, najważniejsze jest by mieć dobry kontakt z dzieckiem :) Łatwiej jest nam wtedy zaobserwować jak się zachowuje i czy nie widzimy znacznych zmian w jego zachowaniu. Moja koleżanka była ze swoim dzieckiem na odtruwaniu alkoholowym w http://www.odtruwamy.pl/, ponieważ nastolatek bardzo często wracał pijany do domu, nawet ze szkoły.
no avatar
User

Viper

Posty

168

Rejestracja

10 lut 2014, o 11:37

Re: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po dopalacze?

Postautor: Viper » 3 sty 2017, o 10:06

Dobry kontakt z dzieckiem to już połowa sukcesu, ale nie zawsze jesteśmy w stanie upilnować pociechy. Jak jakieś zachowanie wydaje nam się podejrzane, trzeba skonsultować się z lekarzem.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.117s | 13 Queries | GZIP : Off ]