pieniądze z USA - paypal, moneybookers?

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

killst4r

Posty

1

Rejestracja

3 wrz 2011, o 14:42

pieniądze z USA - paypal, moneybookers?

Postautor: killst4r » 3 wrz 2011, o 14:47

Witam, nie jestem pewien czy w dobrym miejscu umieściłem temat, ale ten dział chyba najbardziej pasuje.
Zacznę może od tego, że nie posiadam własnej firmy. od pewnego czasu czekam na kwotę z USA równowartości ok 15 tys zł. Pieniądze te pochodzą ze sprzedaży grafiki w pewnym sklepie internetowym oferującym tego typu produkty. Tu pojawia się moje pytanie: w jaki sposób najbezpieczniej odebrać te pieniądze, pewna osoba poleciła mi paypal, ale ponoć informacje o pieniądzach z paypal otrzymuje Urząd Skarbowy? Czy ewentualnie da się wogóle pominąć tutaj udział US, bo jeśli nie to jakie są inne sposoby odebrania tego typu pieniędzy? (ktoś zaproponował mi moneybookers).
Pewna pani z US powiedziała mi, że jeśli nie mam umowy, rachunku, faktury czy czegoś takiego to nie mam się co przejmować, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Proszę o pomoc, ponieważ do tej pory nie miałem z czymś takim do czynienia, a docierają do mnie sprzeczne informacje :?: .
no avatar
User

dagmaro

Posty

46

Rejestracja

4 lip 2011, o 13:54

Re: pieniądze z USA - paypal, moneybookers?

Postautor: dagmaro » 6 wrz 2011, o 11:18

Nie słyszałam nigdy, że US otrzymuje informacje o pieniądzach przesyłanych za pośrednictwem PayPal. Ale z drugiej strony 15 tyś. to niemała kwota, więc ktoś to może jakoś odnotowuje.

Ale jeśli dostałeś taką informację od pracownicy US, to może rzeczywiście nie ma się czym martwić.
Awatar użytkownika
User

Andreo

Posty

37

Rejestracja

7 lut 2011, o 22:05

Re: pieniądze z USA - paypal, moneybookers?

Postautor: Andreo » 3 lis 2011, o 11:16

Już na którymś forum z kolei widzę ten post... Jak się tak będziesz obnosić z tym problemem to prędzej US dojdzie do Ciebie po Twoich własnych postach niż po jakichś wydrukach przelewów otrzymanych od innych podmiotów typu PP czy MB :lol:
no avatar
User

mietek24

Posty

21

Rejestracja

3 lis 2011, o 08:25

Re: pieniądze z USA - paypal, moneybookers?

Postautor: mietek24 » 8 lis 2011, o 12:29

Jeżeli patrząc na bezpieczeństwo to wydaje mi się że pay pal i MB są sobie pot tym względem równe... Jednak wydaje mi się że znacznie łatwiej stracić pieniądze w pay palu jeżeli jesteśmy sprzedawcą, a to ze względu na to, że pay pal najczęściej stanie po stroni kupującego. Swego czasu chyba była jakaś afera, że ktoś coś zamówił, zapłacił na pay pal, otrzymał jakiś skrypt elektronicznie. A następnie zgłosił w pay palu, że nie otrzymała zamówionego towaru.
Awatar użytkownika
User

Biznesforum

Ranga

Administrator

Posty

128

Rejestracja

10 lut 2009, o 19:03

Re: pieniądze z USA - paypal, moneybookers?

Postautor: Biznesforum » 21 lis 2011, o 11:31

Z tego co się orientuję, to MoneyBookers jest używany głównie w Europie, w USA pewnie mało kto o nim słyszał, co innego PayPal. Zainteresuj się może też systemem płatności LibertyReserve - jak nazwa sama sugeruje jest najbardziej liberalny, w PP aby odebrać 15k PLN musisz porządnie zweryfikować konto - skan dowodu zdaje się trzeba im wysłać, PP zweryfikowany kartą debetową ma ok 9tys zł limit obrotu / rok.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.194s | 13 Queries | GZIP : Off ]