Faktura VAT - zaliczka

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

abrfinanse

Posty

4

Rejestracja

18 mar 2010, o 12:42

Faktura VAT - zaliczka

Postautor: abrfinanse » 8 kwie 2010, o 13:46

Często moi klienci wpłacają mi zaliczkę a konto wykonania usług w przyszłości, ja na podstawie wpłaty wystawiam fakturę Vat zaliczka. Zdarza się że klient chce otrzymać wcześniej dokument na którego podstawie dokonał by wpłaty zaliczki, system w którym fakturuję i prowadzę ksiegowość wfirma.pl pozwala w takiej sytuacji na wystawienie faktury pro forma. Można też w zasadzie wystawić fakturę zaliczkową, jednak przeczytałem że fakturę wystawia się dopiero po zdarzeniu gospodarczym a nie przed. Czy wystawienie za wcześnie takiej faktury rodzi jakieś skutki prawne?
no avatar
User

tomekl

Posty

3

Rejestracja

6 kwie 2010, o 18:20

Re: Faktura VAT - zaliczka

Postautor: tomekl » 24 kwie 2010, o 16:30

Niby trzeba wystawić zaliczkę w momencie powstania obowiązku podatkowego. Czyli mimo że wcześniej zapłaciłeś podatek, mogą się do Ciebie przyczepić. Wiem że to chore, ale żyjemy w absurdalnej rzeczywistości :evil:
no avatar
User

al_22

Posty

16

Rejestracja

13 paź 2011, o 09:59

Re: Faktura VAT - zaliczka

Postautor: al_22 » 19 paź 2011, o 11:10

hmmm no ja korzystam właśnie z ich e-faktury i na szczęście wszystko ok i (na razie) się nikt nie przyczepił a można póki co sobie ułatwić działalność, oby tak dalej ;)
Czy może ktoś miał jakieś problemy??
no avatar
User

urszulka

Posty

22

Rejestracja

10 paź 2011, o 09:09

Re: Faktura VAT - zaliczka

Postautor: urszulka » 29 paź 2011, o 15:06

To wszystko kwestia interprtacji przepisów ,a jak wiadomo z tym jest różnie.
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Faktura VAT - zaliczka

Postautor: kolaa » 10 paź 2013, o 09:21

W programie do fakturowania są nawet gotowe wzory faktury VAT - zaliczka. Myślę, że do tego nikt się ni doczepi.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.128s | 13 Queries | GZIP : Off ]