Pracoholizm - objawy

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

smyk

Posty

78

Rejestracja

4 paź 2012, o 10:17

Pracoholizm - objawy

Postautor: smyk » 4 lis 2013, o 11:39

Jakie są objawy pracoholizmu? Od jakiegoś czasu myślę tylko o pracy. Przesiaduję w niej po 12-13 godzin na dobę. Czy to jest pracoholizm?
no avatar
User

pepper

Posty

65

Rejestracja

22 paź 2012, o 10:54

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: pepper » 4 lis 2013, o 14:44

Z tego wynika, że większość Polaków to pracoholicy :) No chyba poza urzędnikami :) Ale tym to z pewnością nie jesteś :P A co do Twoich wątpliwości, to zależy czy jesteś przemęczony i sfrustrowany. Możesz sobie zrobić ten test który da Ci odpowiedź na pytanie o Twój pracoholizm http://praca.gratka.pl/poradnik/art/zro ... -8315.html
Masz tam 10 pytań i w zależności od uzyskanych punktów uzyskasz odpowiedź.
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: wiosna » 7 lis 2013, o 13:00

12-13 godzin pracy dziennie to chyba już rzeczywiście pracoholizm. Mi to na pewno nie grozi, bo wciąż odczuwam jednak niedosyt wolnego czasu i bardzo cenię sobie każdą chwilę wolną od obowiązków.
no avatar
User

Bereniczka88

Posty

4

Rejestracja

13 lis 2013, o 09:34

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: Bereniczka88 » 13 lis 2013, o 09:37

wydaje mi się, że jeżeli ktoś zaczyna pracę przedkładać ponad wszystko, to jest typowy objaw pracoholizmu. Jeżeli coś sprawiało Ci kiedyś ogromną przyjemność a dziś w obliczu nawału pracy nie znaczy nic, to chyba pora się zastanowić nad sobą
no avatar
User

apogeum

Posty

142

Rejestracja

24 wrz 2012, o 08:17

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: apogeum » 13 lis 2013, o 11:21

A wiesz jak skutecznie się zrelaksować? Mi bardzo pomogła joga. Ćwiczę od pewnego czasu i jestem bardzo zadowolony - uspokaja mnie i pomaga radzić sobie ze stresem. Polecam najpierw jednak zaopatrzyć się w porządne akcesoria do ćwiczeń - są wtedy o wiele przyjemniejsze. Fajne rzeczy znajdziesz na przykład tutaj: http://jogastyl.pl/ :)
no avatar
User

nataliakl

Posty

85

Rejestracja

8 lis 2013, o 09:15

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: nataliakl » 13 lis 2013, o 12:33

Bereniczka88 pisze:wydaje mi się, że jeżeli ktoś zaczyna pracę przedkładać ponad wszystko, to jest typowy objaw pracoholizmu. Jeżeli coś sprawiało Ci kiedyś ogromną przyjemność a dziś w obliczu nawału pracy nie znaczy nic, to chyba pora się zastanowić nad sobą


Zgadzam się. To nie ilość godzin spędzanych w pracy decyduje o pracoholizmie, a raczej twoje podejście do pracy. Jeśli stała się w twoim życiu najważniejsza, zaniedbujesz rodzinę i przyjaciół, wszystko co niezwiązane z pracą nie sprawia ci żadnej przyjemności, to z pewnością coś jest nie tak. Myślę, że zajęcia z jogi tu nie pomogą. Trzeba będzie popracować ze specjalistą. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: lwiątko » 13 lut 2014, o 20:11

Mnie to na pewno nie grozi.
W pracy siedzę dokładnie tyle, ile muszę i ani chwili dłużej. W trakcie pracy też znajduję sobie chwile wytchnienia, np. na moją ulubioną gierkę: http://dogry.pl/howrse. Grunt to nie przesadzać, w żadną stronę :)
no avatar
User

marcelina.kote

Posty

103

Rejestracja

10 lut 2014, o 16:15

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: marcelina.kote » 17 lut 2014, o 08:12

Umiar jest jak najbardziej wskazany i w przypadku pracy i rozrywek
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: kasiazosia » 21 lut 2014, o 11:33

Myślę, że pracoholizm u każdego może objawiać się w inny sposób, 12h w pracy to nie zawsze wynik uzależnienia od pracy, czasem po prostu jest to konieczność :( Problem zaczyna się wtedy, gdy praca jest ważniejsza od wszystkiego, gdy z jej powodu zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, pozazawodowe obowiązki.
no avatar
User

marcelina.kote

Posty

103

Rejestracja

10 lut 2014, o 16:15

Re: Pracoholizm - objawy

Postautor: marcelina.kote » 21 lut 2014, o 13:28

Też tak sądzę. Wiadomo, że czasami po prostu trzeba popracować więcej ale należy umieć wyznaczać pewne granice
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.081s | 13 Queries | GZIP : Off ]