Płyty betonowe na ścianie

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

Mercus

Posty

79

Rejestracja

31 sie 2013, o 14:05

Płyty betonowe na ścianie

Postautor: Mercus » 23 kwie 2017, o 22:04

Od jakiegoś czasu przymierzam sie do remontu, i bardzo zaczęły podobać mi się płyty z betonu architonicznego na ścianie. Mam jednak kilka wątpliwości z tym związanych. Pierwsza, chyba największa, jak wyczytałem na http://betonnadom.pl/zanim-kupisz/faq/beton-ozdobny-sciane-wybrac w przypadku każdego betonu architektonicznego sam dobór betonu, jego składu i składników nie gwarantuje uzyskania oczekiwanego efektu wizualnego. Druga sprawa chciałbym wykleić dużymi betonowymi płytami 120cm x 50cm o grubości 2cm ścianę oraz obudowę kominka.
Płyty wazą około 25kg każda.
Obudowa kominka jest bardzo stabilna i dobrze wyizolowana (nie ma specjalnie wysokich temperatur na obudowie) a jej wierzchnią warstwę stanowi płyta G-K.

Co kogoś zapytam to dostaję zupełnie inną informację... Jedni takie płyty przyklejają na klej poliuretanowy do styropianu... od innych słyszałem że najlepiej będzie trzymał dwuskładnikowy klej do parkietów... Jeszcze inni twierdzą ze wystarczy cementowy klej do marmuru/granitu... są jeszcze dyspersyjne kleje do kamienia elewacyjnego...

Kto ma najwięcej racji? Jakiego kleju najlepiej użyć?
no avatar
User

znawca

Posty

210

Rejestracja

27 paź 2015, o 07:31

Re: Płyty betonowe na ścianie

Postautor: znawca » 3 sie 2017, o 12:16

Efekt jest bardzo fajny - problem może się pojawić kiedy będzie potrzebne wiercenie w betonie. Na szczęście istnieją firmy, które profesjonalnie zajmują się takimi rzeczami. Zawsze można liczyć na ich pomoc.
no avatar
User

Fishy

Posty

181

Rejestracja

22 wrz 2017, o 12:29

Re: Płyty betonowe na ścianie

Postautor: Fishy » 8 gru 2017, o 21:13

w kwestii wiercenia w betonie oraz jego cięciu warto zwrócić się do profesjonalistów. Mam na myśli ta firmę http://budohit.com/ która od wielu lat zajmuje się obróbką takich materiałów budowlanych . Można im zaufać.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.063s | 11 Queries | GZIP : Off ]
cron