Jak rozkręcić biznes ?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

Renata Tyczyńska

Posty

19

Rejestracja

9 maja 2013, o 09:13

Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: Renata Tyczyńska » 16 wrz 2013, o 11:13

Witam, Piszę w związku z biznesem mojej kuzynki. Poprosiła mnie o pomoc, a ja nie bardzo wiem, jak jej pomóc, może Wam uda się znaleźć jakieś konkretne rozwiązanie (radę).
Otóż moja kuzynka zajmuje się korepetycjami z matematyki w Poznaniu. Głównie z dojazdem do klienta. Jest po matematyce i uczy w każdym zakresie. Jest solidna i ma blisko 100% zdawalność na egzaminach jej uczniów. Ma stronę internetową, która jest połączona z platformą do nauki.
Pytanie moje jest związane z promocją jej usług. Jak się reklamować, gdzie? Czy wprowadzić pewien program lojalnościowy? Jak zwiększyć ruch? Ostatnio wprowadziliśmy kilka gadżetów (długopisy, teczki) z logiem jej biznesu, więc może w tym droga? Z kolei na słupach, przystankach nie chce wieszać jej ulotek.
Proszę o pomoc, gdyby pojawiły się pytania jestem do dyspozycji.

PS.
Nie interesuje mnie namiary do agencji reklamowych, drukarni itp.
no avatar
User

brownskin

Posty

7

Rejestracja

21 gru 2012, o 18:56

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: brownskin » 16 wrz 2013, o 15:58

Dzięki programowi realizowanemu przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) wiele firm z Makroregionu Polski Wschodniej regularnie ma okazję prezentować swoją ofertę na targach międzynarodowych. Zobacz jak rozwija się sektor spożywczy w tym regionie:
http://whyeasternpoland.eu/dla-prasy/ne ... -spozywczy
no avatar
User

pepper

Posty

65

Rejestracja

22 paź 2012, o 10:54

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: pepper » 16 wrz 2013, o 16:41

Myślę, że w tym przypadku można byłoby się ogłosić w kilku popularnych w mieście portalach internetowych, na forach. Możesz też dać info na tablicy.
_______________________
Dobra klinika stomatologiczna warszawa - chcesz mieć piękny uśmiech? Przyjdź do nas
no avatar
User

Renata Tyczyńska

Posty

19

Rejestracja

9 maja 2013, o 09:13

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: Renata Tyczyńska » 17 wrz 2013, o 10:20

pepper pisze:Myślę, że w tym przypadku można byłoby się ogłosić w kilku popularnych w mieście portalach internetowych, na forach. Możesz też dać info na tablicy.
_______________________
Dobra klinika stomatologiczna warszawa - chcesz mieć piękny uśmiech? Przyjdź do nas



dziękuje za informację ;)
mieliśmy parę wejść na www, z portali ogłoszeniowych,
Ktoś jeszcze pomoże ;)
no avatar
User

brownskin

Posty

7

Rejestracja

21 gru 2012, o 18:56

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: brownskin » 17 wrz 2013, o 14:38

Jak wynika z analiz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych sektor metalowy w Polsce Wschodniej cechuje wysoki potencjał inwestycyjny. Największe zainteresowanie Makroregionem jak dotąd wykazywały głównie firmy niemieckie i amerykańskie. Konkurencyjność makroregionu pod względem kwalifikacji kadr, konkurencyjnych stawek płac i niewygórowanych cen nieruchomości, będzie przyciągać kolejnych zagranicznych przedsiębiorców.
http://whyeasternpoland.eu/dla-prasy/ne ... wschodniej
no avatar
User

Margines Błędu

Posty

16

Rejestracja

18 wrz 2013, o 20:06

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: Margines Błędu » 18 wrz 2013, o 20:12

Wbrew pozorom rozręcenie własnego biznesu nie jest takie skomplikowane. Wystarczy dobry pomysł i odpowiednia reklama. Tak zrobiła firma zajmująca się produkcją meble hotelowe i dzis ma klientów w całej Polsce ;)
no avatar
User

adamo

Posty

2

Rejestracja

24 wrz 2013, o 08:02

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: adamo » 24 wrz 2013, o 08:08

Niech swoim zadowolonym klientom zaproponuje prowizję za polecenie jej usług znajomym. Zawsze konkretna kasa lepiej działa do polecania niż tylko liczenie, że ktoś będzie polecał z życzliwości.
By obniżyć koszty firmy, warto skorzystać z kodu zniżkowego na księgowość internetową, który dostępny jest pod TYM linkiem. Kod daje zniżkę nawet 75%.
no avatar
User

Gajowy

Posty

29

Rejestracja

19 wrz 2013, o 13:31

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: Gajowy » 25 wrz 2013, o 10:27

Może na serwisach studenckich napisz ogłoszenia :) możesz też pomyśleć o fanpagach szkół na facebooku.
no avatar
User

Allwila

Posty

35

Rejestracja

4 lip 2012, o 11:19

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: Allwila » 1 paź 2013, o 09:00

Jeśli kuzynka posiada już swoją stronę www, pozostaje tylko
dobry marketing. Załóżcie Fan Page na FB np "matematyka na wesoło",
zamieszczajcie ogłoszenia w popularnych serwisach ogłoszeniowych np. gratka.pl czy tablica.pl i w lokalnej prasie.
Wdrażajcie marketing szeptany. Kosztuje grosze a sprawi że strona www kuzynki będzie bardziej"widzialna" dla użytkowników netu.
Czy przelew przez internet jest oszczędnością czasu?
Awatar użytkownika
User

Sylli

Posty

6

Rejestracja

2 paź 2013, o 08:54

Re: Jak rozkręcić biznes ?

Postautor: Sylli » 2 paź 2013, o 09:04

Też uważam, że w tym przypadku promocja w internecie będzie podstawą.
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką".
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.134s | 12 Queries | GZIP : Off ]