Inteligentny dom

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

pepper

Posty

65

Rejestracja

22 paź 2012, o 10:54

Inteligentny dom

Postautor: pepper » 4 gru 2013, o 08:39

Co sądzicie o instalacjach typu "inteligentny dom" ? Mam tutaj na myśli zarządzanie alarmem, sterowanie instalacjami np przy pomocy komputera czy smartfona itd
no avatar
User

smyk

Posty

78

Rejestracja

4 paź 2012, o 10:17

Re: Inteligentny dom

Postautor: smyk » 4 gru 2013, o 17:20

W Polsce tego typu instalacje są wciąż mało popularne ale ich znaczenie będzie rosło podobnie jak ma to miejsce w krajach europy zachodniej. Jedną ciekawszych instalacji jest ta od sterowania temperaturą w pomieszczeniu. Jej funkcjonalności zostały opisane tutaj http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artyk ... ra-w-domu/
Inteligentny dom bez tego systemu jest mniej wartościowy :)
no avatar
User

strunka

Posty

4

Rejestracja

9 gru 2013, o 07:13

Re: Inteligentny dom

Postautor: strunka » 9 gru 2013, o 07:20

Moim zdaniem to fajna sprawa, ale takie inteligentne domy są bardzo drogie w budowie i koszty ich utrzymania też są spore, więc wciąż mało buduje się ich w naszym kraju.
no avatar
User

gwiazdkaznieba

Posty

72

Rejestracja

18 maja 2013, o 20:41

Re: Inteligentny dom

Postautor: gwiazdkaznieba » 31 gru 2013, o 07:32

To jest pełna autoamtyka, bardzo ciekawe rowiązania, i bardzo przyszłościowe.
no avatar
User

marlon

Posty

28

Rejestracja

5 cze 2013, o 09:54

Re: Inteligentny dom

Postautor: marlon » 31 gru 2013, o 12:48

Inteligenty dom - to bardzo ciekawy temat, szkoda tylko, że tak trudny(drogi) do wdrożenia.
no avatar
User

samotna

Posty

276

Rejestracja

13 lip 2015, o 09:02

Re: Inteligentny dom

Postautor: samotna » 17 sty 2016, o 10:58

Inteligentny dom, to dla mnie to samo co bezpieczny. Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem http://sterownikitech.pl/modul-ethernet-st-505,id85.html Moduł współpracujący z komputerem zapewnia nam z każdego miejsca kontrolę kotła, temperatury. Będąc nawet na wczasach możemy ustawiać odpowiednią temperaturę. Możemy też zainstalować system alarmowy. Myślę, że takie rozwiązanie zapewni nam i naszej rodzinie dodatkowe bezpieczeństwo.
no avatar
User

smutaska

Posty

94

Rejestracja

6 cze 2016, o 10:37

Re: Inteligentny dom

Postautor: smutaska » 24 cze 2016, o 04:39

Urządzając dom szukamy tanich mediów. Ja znalazłam wyszukiwarkę cen dostawców internetu https://www.dostawcy-internetu.pl/ Warto z niej korzystać. Znajdziecie tu wiele propozycji. Radzę przeanalizować , bo nie zawsze drogi internet znaczy dobry. Za pomocą tej strony możecie sprawdzić oferty w waszej miejscowości.
Awatar użytkownika
User

wesres

Posty

5

Rejestracja

13 cze 2016, o 18:28

Re: Inteligentny dom

Postautor: wesres » 24 cze 2016, o 10:36

marlon pisze:Inteligenty dom - to bardzo ciekawy temat, szkoda tylko, że tak trudny(drogi) do wdrożenia.


Zgadza się. Jak widać kłamstwem jest to, że pieniądze szczęścia nie dają.
Pracą zarobisz na życie, a na handlu się wzbogacisz.
no avatar
User

beania148

Posty

1

Rejestracja

16 wrz 2016, o 08:44

Re: Inteligentny dom

Postautor: beania148 » 16 wrz 2016, o 08:45

My również z mężem zdecydowaliśmy się na inteligentny dom, a wybraliśmy bezprzewodowy system sterowania xComfort: http://www.xcomfort.pl/ , który sprawdza się doskonale. Dzięki temu można, np. za pomocą aplikacji na telefonie sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy roletami. Naprawdę warto mieć taki dom.
no avatar
User

Alex21

Posty

106

Rejestracja

13 cze 2016, o 14:14

Lokalizacja

Rybnik

Re: Inteligentny dom

Postautor: Alex21 » 20 wrz 2016, o 08:27

Hej! My również jesteśmy w trakcie budowy domu :) Zastanawiamy się nad tym czy zbiorniki na gaz są dobrym rozwiązaniem? Mi wydaje się, że tak, ponieważ kojarzą mi się z wygodą oraz z ekonomią. Wiele słyszałam na temat centrumgaz.eu - profesjonalizm, dostawa gazu oraz - bez problemu wykonają inmstalację :)
Znacie sklep domek ? :)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.228s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron