Grupowe zamówienia

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

producent20

Posty

7

Rejestracja

10 cze 2015, o 16:21

Grupowe zamówienia

Postautor: producent20 » 19 cze 2015, o 12:06

Witam.
Po raz drugi wychodzę z prośbą o ocenę mojego kolejnego pomysłu na portal internetowy o tematyce zakupowej.
Wpadłem ostatnio na pomysł założenia portalu ogłoszeniowego na którym osoba zakładająca ogłoszenie szukałaby chętnych do dołączenia się do danego zakupu np. przez internet po to, aby koszta wysyłki np. z zagranicy czy sumy ogólnej za konkretne produkty były jak najmniejsze. Zauważyłem, że podobne inicjatywy mają miejsce na różnych forach internetowych dlatego chciałbym założyć takie jedno miejsce w którym ludzie mogliby dotrzeć do większego grona odbiorców.
Od razu piszę, że nie są to grupowe zakupy, ponieważ tego typu portale nie mają wszystkich produktów na rynku.
Awatar użytkownika
User

Diana21

Posty

133

Rejestracja

18 sty 2015, o 19:02

Re: Grupowe zamówienia

Postautor: Diana21 » 25 cze 2015, o 12:43

Pomysł ciekawy, ale skoro zamawiać będą dwie osoby z np. różnych miejsc kraju. To paczka przyjdzie do jednej, a potem trzeba jakoś załatwić sprawę podziału tego towaru.
Jeśli człowiek ma dość pieniędzy, trudno mu w ogóle popełnić jakieś przestępstwo. Zdarzają mu się tylko zabawne, drobne niezręczności. -TP
Awatar użytkownika
User

Asia22

Posty

60

Rejestracja

4 lut 2015, o 17:11

Re: Grupowe zamówienia

Postautor: Asia22 » 27 cze 2015, o 03:04

Też mnie to zastanawia, jak rozdzielić potem te paczki, bo jedna z tych osób musiałaby zaufać drugiej, że ta jej odeśle jej część zamówienia.
Uciekam, więc jestem. A raczej uciekam, więc przy odrobinie szczęścia nadal będę. - Rincewind
no avatar
User

producent20

Posty

7

Rejestracja

10 cze 2015, o 16:21

Re: Grupowe zamówienia

Postautor: producent20 » 28 cze 2015, o 17:01

Jeśli chodzi o podział zakupów to sprawa jest prosta. Osoba zakładająca ogłoszenie o grupowym zamówienia musi po przyjściu paczki rozesłac artykuły do ludzi. Jaki to ma sens? Osoba zakładająca zamówienie zapewne nie zapłaci ani złotówki za przesyłkę, ponieważ po przekroczeniu pewnej ceny wysyłki na terenie danego kraju są darmowe. Z czego reszta korzysta? Robiąc duże zamówienie można wynegocjowac niższą cenę. Drugim atutem jest podzielenie kosztów wysiłki z za granicy na każdą osobę, ponieważ koszty są zazwyczaj dużo wyższe niż na terenie danego kraju.
no avatar
User

producent20

Posty

7

Rejestracja

10 cze 2015, o 16:21

Re: Grupowe zamówienia

Postautor: producent20 » 17 sie 2015, o 10:21

Może ktoś jeszcze chciałby wyrazić swoją opinię.
Awatar użytkownika
User

Oalee40

Posty

4

Rejestracja

17 sie 2015, o 17:43

Re: Grupowe zamówienia

Postautor: Oalee40 » 19 sie 2015, o 11:24

Właśnie, jak podzielić potem się tymi paczkami? Masz na to jakiś plan?
Zawieraj nowe przyjaźnie, ale ceń sobie stare.
no avatar
User

producent20

Posty

7

Rejestracja

10 cze 2015, o 16:21

Re: Grupowe zamówienia

Postautor: producent20 » 19 sie 2015, o 20:47

Oalee40 pisze:Właśnie, jak podzielić potem się tymi paczkami? Masz na to jakiś plan?

Tak, wyżej opisałem cały przebieg.
no avatar
User

Agnieszka!99

Posty

76

Rejestracja

27 maja 2015, o 16:15

Re: Grupowe zamówienia

Postautor: Agnieszka!99 » 27 sie 2015, o 23:55

Pomysł ma potencjał, trzeba by to tylko przemyśleć pod każdym kątem. Na przykład płatności, ten kto zamawia musi założyć za resztę? a co jak ktoś się rozmyśli i powie mu, że nie zapłaci?
no avatar
User

Ewa B.

Posty

16

Rejestracja

1 sie 2015, o 15:51

Re: Grupowe zamówienia

Postautor: Ewa B. » 1 wrz 2015, o 12:46

Pomysł ciekawy, ale również myślę, że trzeba byłoby dokładnie przemyśleć kwestie techniczne. Tak jak osoby wyżej pisały – przede wszystkim podział paczki i płatność. Pytanie czy potencjalni użytkownicy będą mieli na tyle zaufania do obcych osób, żeby w to wejść. No i trzeba będzie trochę zainwestować w dobre rozpromowanie tej idei.
Profesjonalne biuro księgowe z Lubonia, najlepszy doradca podatkowy z okolic Poznania http://sigmapartner.pl/
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.103s | 14 Queries | GZIP : Off ]