Emerytura - Wasze plany, oczekiwania

Wszystkie inne oferty, ogłoszenia. Bez spamu!
Awatar użytkownika
User

monika87

Posty

39

Rejestracja

19 lut 2014, o 08:58

Emerytura - Wasze plany, oczekiwania

Postautor: monika87 » 7 maja 2015, o 09:25

Temat poruszany był już na tym forum wielokrotnie, ale nie zaszkodzi jeszcze raz o tym porozmawiać, tak, by każdy mógł wypowiedzieć się co sądzi na ten temat. Otóż jakie są Wasze oczekiwania? Co chcielibyście zmienić w systemie emerytalnym? Co sądzicie o wieku emerytalnym? Czy Waszym zdaniem jest odpowiedni?
Awatar użytkownika
User

Olga

Posty

52

Rejestracja

26 mar 2014, o 11:28

Re: Emerytura - Wasze plany, oczekiwania

Postautor: Olga » 7 maja 2015, o 13:38

Rzeczywiście od dłuższego czasu trwa w naszym kraju dyskusja na ten temat. Według mnie w systemie emerytalnym jest kilka błędów, nie wiem czy można je zmienić czy nie, ale wiem jedno, na pewno trzeba samemu myśleć o tym jak zapewnić sobie godną przyszłość. Istnieje wiele szacunków, które mówią nawet o tym, iż wysokość naszej emerytury będzie stanowiła zaledwie 50% ostatniej pensji, a to niewiele. Osobiście jestem zwolenniczką trzeciego filaru emerytalnego, który opiera się na dobrowolnych wpłatach. Tutaj więcej na ten temat - https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/aktualnosci/art,23,czy-moja-emerytura-moze-byc-wyzsza.html. Co o tym sądzicie? Oszczędzacie w ten sposób?
no avatar
User

WaldekR

Posty

44

Rejestracja

22 kwie 2015, o 06:25

Re: Emerytura - Wasze plany, oczekiwania

Postautor: WaldekR » 21 maja 2015, o 07:41

Oczekiwania mam takie, że po tylu latach pracy powinno mnie stać na dom spokojnej starości w przyzwoitych warunkach. Niestety nie mam złudzeń.
no avatar
User

karla

Posty

163

Rejestracja

16 paź 2016, o 11:22

Re: Emerytura - Wasze plany, oczekiwania

Postautor: karla » 12 paź 2017, o 08:31

Przydała by się dodatkowa emerytura bo jak na razie widoki są marne :(
no avatar
User

dunin

Posty

52

Rejestracja

27 mar 2017, o 16:14

Re: Emerytura - Wasze plany, oczekiwania

Postautor: dunin » 12 paź 2017, o 10:10

Oczywiście, ja mam dodatkową emeryturę w Aegon OFE aegon.pl/Strona-glowna/Emerytura/O-Funduszu/ , to fundusz emerytalny który zapewni dodatkowe pieniądze na przyszłość
no avatar
User

adik356

Posty

359

Rejestracja

8 cze 2016, o 08:28

Re: Emerytura - Wasze plany, oczekiwania

Postautor: adik356 » 6 lip 2020, o 15:28

Co zaoszczędzę wpłacam na 3 filar emerytalny. Nie jest tego jeszcze wiele ale mam nadzieje, że do emerytury się uzbiera. To co od Państwa na nic nie starczy.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.109s | 14 Queries | GZIP : Off ]