Bezpieczne sposoby inwestowania

Dział o inwestowaniu w nieruchomości, dzieła sztuki, metale szlachetne i inne.
Awatar użytkownika
User

monika87

Posty

39

Rejestracja

19 lut 2014, o 08:58

Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: monika87 » 16 maja 2014, o 07:55

Mam do zainwestowania ponad 20 tysięcy złotych. Po większym zastanowieniu postanowiłam zdecydować się na fundusz inwestycyjny o niskim poziomie ryzyka inwestycyjnego. Jaki fundusz polecacie? Czy Waszym zdaniem można osiągnąć zyski rzędu 20 bądź 30 procent?
Awatar użytkownika
User

Bartek

Posty

30

Rejestracja

16 maja 2014, o 09:08

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: Bartek » 16 maja 2014, o 13:29

monika87 pisze:Mam do zainwestowania ponad 20 tysięcy złotych. Po większym zastanowieniu postanowiłam zdecydować się na fundusz inwestycyjny o niskim poziomie ryzyka inwestycyjnego. Jaki fundusz polecacie? Czy Waszym zdaniem można osiągnąć zyski rzędu 20 bądź 30 procent?

Moim zdaniem dobrym funduszem inwestycyjnym jest subfundusz BPH -http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/fio/bph-obligacji-2/. Opiera się on w dużej mierze na inwestowaniu w instrumenty dłużne, część kapitału może być inwestowana również w papiery dłużne przedsiębiorstw. Minimalna wpłata wynosi 1000zł, zaś minimalna dopłata 100zł. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z tego funduszu - głównie ze względu na dosyć wysokie stopy zwrotu, po upływie pięciu lat wynoszą one +30,1% (wg. danych na dzień 14.05.2014).
no avatar
User

zyjes

Posty

104

Rejestracja

7 sty 2014, o 21:15

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: zyjes » 7 lip 2014, o 07:42

Inwestycja to tylko w nieruchomości. Nie ma szans, że stracisz na tym.
no avatar
User

januszl

Posty

333

Rejestracja

29 paź 2011, o 07:20

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: januszl » 8 lip 2014, o 16:59

Słusznie, tylko nieruchomość. Nawet podpowiem. Działka na Mazurach za 13,5 tyś zł . Wielkość 3000 m2. Położona nad jeziorem. I to jest to. To będzie procentować. Ja z tego korzystam.
Pomnóż bezpiecznie dowolną sumę - www.zrealizujmarzenie.webnode.com
no avatar
User

speed_of_sound

Posty

43

Rejestracja

15 mar 2014, o 12:09

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: speed_of_sound » 13 lip 2014, o 18:16

Szczerze mówiąc w 100% bezpiecznych sposobów inwestowania raczej nie ma, no chyba że mówimy o lokatach bankowych czy obligacjach skarbowych. W innych przypadkach zawsze jest możliwość wyjścia na minus, co nie powinno jednak zniechęcać. Bardzo popularnym jest inwestowanie na giełdzie, dlatego warto się zapoznać z cechami obligacji korporacyjnych. Obligacje korporacyjne pod względem zysku i ryzyka są bardzo zróżnicowane. Mimo wszystko dochód z obligacji często znacznie przewyższa dochód z lokat bankowych. W większości przypadków odsetki z obligacji są wyższe od tych, które oferują banki.
no avatar
User

batman

Posty

7

Rejestracja

24 lip 2014, o 11:26

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: batman » 24 lip 2014, o 12:41

A nie lepiej wrzucić te pieniądze na lokatę z krótkim terminem? Wydaje mi się, że taka inwestycja jest najbezpieczniejsza. Teraz skok wołomin ma w swojej ofercie lokatę na 5, można ją założyć do 31 lipca. Oprocentowanie jest bardzo atrakcyjne, wynosi 5,5% i jest stałe. Jedynym minusem według mnie jest to, że nie można tej lokaty odnowić ale jakby nie patrzeć zysk może być spory nawet przy minimalnej wpłacie 10 tysięcy.
no avatar
User

moris

Posty

65

Rejestracja

21 lip 2014, o 15:55

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: moris » 14 sie 2014, o 10:24

I co będziesz miał z tej lokaty? Większość zysku pochłonie podatek belki. Moim zdaniem lepiej założyć jakiś fundusz inwestycyjny. Jeśli się na tym nie znasz to zawsze możesz skorzystać z pomocy ekspertów. Ja dzisiaj sprawdzałem Copernicus Capital problemy niby kiedyś mieli ale od jakiegoś czasu wychodzą na prostą. Dlatego chciałbym żeby zarządzali moim funduszem inwestycyjnym. Mam spore oszczędności i nie wiem co z nimi zrobić. Fundusz wydaje mi się najlepszym wyjściem inaczej wszystko stracę. A inwestować na własną rękę nie chcę bo się na tym za bardzo nie znam.
no avatar
User

aisha

Posty

130

Rejestracja

25 lip 2014, o 17:24

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: aisha » 16 wrz 2014, o 09:57

Jak dla mnie na chwilę obecną najlepszym sposobem na zainwestowanie pieniędzy jest złoto. Ludzie inwestują w nie od dawien dawna i jakoś nie zauważyłam by ktoś na tym stracił. Trzeba po prostu wiedzieć kiedy można sprzedać a kiedy lepiej poczekać na lepsze czasy. Lokaty i fundusze to według mnie inwestycję na chwilę a w złoto inwestuje się na lata. Często całe pokolenia w nie inwestują zapewniając w ten sposób rodzinie płynność finansową. Pamiętam, że gdy byłam mała mój dziadek trzymał w sejfie kilka sztabek i jakąś złotą biżuterię. Niestety po jego śmierci moja mama wszystko sprzedała. Od jakiegoś czasu myślę o zakupie dwóch lub trzech sztabek na początek. Znalazłam dość ciekawą ofertę tutaj i chyba z niej skorzystam. Z tego co zrozumiałam można to złoto przetrzymywać w skrytkach bankowych a z czasem sprzedać je po dobrej cenie. Mi byłoby to na rękę bo nigdy nie byłam za tym by trzymać oszczędności i wartościowe rzeczy w domu.
no avatar
User

klar

Posty

220

Rejestracja

28 maja 2012, o 06:38

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: klar » 16 paź 2014, o 09:37

Jeśli tylko posiadacie dostateczne środki to warto, zobaczcie to - http://www.jartom.com/nieruchomosci/Mil ... ,0,,,2737a Tutaj można zrobić genialny interes - zakładając długoterminowy okres zwrotu. Ogólnie możliwości są duże.
Porady na mspinfo.pl - porady dla Twojej firmy
no avatar
User

januszl

Posty

333

Rejestracja

29 paź 2011, o 07:20

Re: Bezpieczne sposoby inwestowania

Postautor: januszl » 23 paź 2014, o 16:37

Wskażę , konkretne dojście do zakupu [bezpiecznego i taniego ] złota. Oraz nastepna bankowa inwestycja - www.preiscoin.pl.tl
Pomnóż bezpiecznie dowolną sumę - www.zrealizujmarzenie.webnode.com
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.138s | 12 Queries | GZIP : Off ]