za i przeciw wykupu menedżerskiego

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

magda86

Posty

10

Rejestracja

23 maja 2015, o 19:30

za i przeciw wykupu menedżerskiego

Postautor: magda86 » 22 sty 2018, o 20:31

Mój mąż od kilku lat jest jednym z wiceprezesów w firmie kosmetycznej. Teraz właściciel postanowił przejść na emeryturę i sprzedać większość udziałów w firmie. Przedsiębiorstwo dość dobrze funkcjonuje i zatrudnia ponad 50 osób. Jak przyjdzie nowy właściciel to nigdy nie wiadomo czy nie będzie chciał zwolnić większości zespołu, który jest zgrany i ma ogromną wiedzę na temat procesów technologicznych zachodzących w firmie. Dlatego postanowił, że razem z częścią osób wykupi udziały od właściciela i staną się współwłaścicielami firmy. Coś takiego w skrócie nazywa się wykup menedżerski. Niestety nie mają wystarczającej ilości środków na pokrycie całej kwoty więc są obecnie na etapie poszukiwania jakiego funduszu private equity.
Zastanawiam się jakie są plusy i minusy transakcji wykupu menadżerskiego. Dość dużo informacji na ten temat znaleźliśmy na stronie firmy Avallon: http://www.avallon.pl/ Są to bardzo ogólne informacje a ja potrzebuje źródła z praktycznymi przykładami.
Czy jest wśród użytkowników tego forum osoba, która brała udział w wykupie menedżerskim? Interesują mnie opinia menedżera wykupującego firmę, byłego właściciela czy osoby zatrudnione w private equity. Jak dużo jest ryzyko niepowodzenia? Jaki musi być wkład własny a jaki procent wartości firmy pokrywa fundusz? Jak wygląda ewentualna spłata?
Może lepiej postarać się o kredyt pod zastaw firmy? Jakie banki finansują takie inwestycje?
Wiem że mam dużo pytać ale jest to dość poważna decyzja i chciałabym znać wszystkie jej aspekty.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.078s | 12 Queries | GZIP : Off ]