Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

hesiu555

Posty

3

Rejestracja

20 lut 2012, o 18:33

Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: hesiu555 » 20 lut 2012, o 18:38

Witam serdecznie.

Kilka domów ode mnie był kiedys sklep, taka przybudówka do domu niewielka ale z 50m2 ma. Lecz w te wakacje postawili obok nowy budynek bardzo duzy i zrobili z niego taki ala mały ''supermarket''. Lecz teraz to pomieszczenie gdzie wcześniej stał sklep jest puste i wiem że chcą to wynająć lecz jeszcze nie rozmawiałem za ile i na jakich warunkach. Moja miejscowośc liczy no tak na oko ok.50tys, jest to gmina czosnów, i lecą po kolei małe wsie lecz bardzo dobrze ułożone, i dość bogaci ludzie się tu budują. I teraz moje pytanie, po wynajęciu tego lokalu co by sie najbardziej opłacało sprzedawać? U mnie są tylko sklepu spożywcze i nic poza tym. Myślałem może nad jakimiś częsciami samochodowymi, bądz farbami i drobiazgami do budownictwa i wykończenia wnętrz. Albo może jakieś częsci komputerowe ale to już chyba by nie szło. Nie mogę wpaść na pomysł, co by miało sens.
Prosiłbym o pomoc z Państwa strony. Z góry bardzo dziękuje :)

Pozdrawiam!
no avatar
User

K.F.Ż

Posty

32

Rejestracja

7 sty 2012, o 14:02

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: K.F.Ż » 20 lut 2012, o 23:02

Zastanów się czego potrzebują mieszkańcy twojego miasta. Nie wiem czy farby i budownictwo to dobry pomysł, teraz ludzie jeżdżą do OBI i innych marketów budowlanych. Części komputerowe trudno by było. Wydaje mi się że usługi gastronomiczne :) np pizzeria, jakiś dobry fast food (Chociaż pizzeria to lepszy pomysł),taki lokal przy sklepie może mieć wzięcie. W twojej miejscowości pewno jest już jakaś pizzeria czy fast food ? Jeśli tak zobacz jak działają czego nie mają, co ty możesz zapewnić ludziom i dzięki temu się wybić.

W razie pytań pisz, postaram się pomóc :)
no avatar
User

hesiu555

Posty

3

Rejestracja

20 lut 2012, o 18:33

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: hesiu555 » 21 lut 2012, o 06:16

No w sumie coś w tym jest co piszesz ;) Nie nie żadnej pizzeri u mnie nie ma ani nic w ten deseń, ale niestety lokal jest zbyt mały i ciasny zeby sie to udało.. Ma te 50m2 ale jest podzielony na 3 pomieszczenia, sklepik malutki, pozniej taki ala magazynek a pozniej magazyn większy gdzie się wszystko trzyma, więc nie wiem czy byłby sens to teraz rozbierać i przerabiać, szybciej i taniej byłoby postawienie swojego lokalu na swojej działce ;)

Ale dzięki za podpowiedz, też się zastanowie nad tym. A co sądzisz o tych częściach samochodowych?
no avatar
User

K.F.Ż

Posty

32

Rejestracja

7 sty 2012, o 14:02

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: K.F.Ż » 21 lut 2012, o 08:48

Części samochodowe-może być to ryzykowny pomysł, wydaje mi się że teraz od razu części załatwia także mechanik, a osoba która się zna na samochodach i sama sobie naprawia je, zapewne zamówi przez allegro lub kombinuje sobie jakieś tanie(szrot itp). Nie skreślam tego pomysłu może być dobry :)

Jeśli nie pizzeria, to pomyśl co ludzie mogą kupować po wyjściu z tego minimarketu. Może dogadaj się z właścicielem tego sklepu i otwórz cukiernio-piekarnie. Oczywiście dogadaj się tak że w tym dużym sklepie nie będzie pieczywa - ciast. W zamian możesz odpalać mu parę procent zysku ;)

Jeśli coś jeszcze chcesz wiedzieć pisz :)
no avatar
User

hesiu555

Posty

3

Rejestracja

20 lut 2012, o 18:33

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: hesiu555 » 21 lut 2012, o 14:10

O kurde widzisz, to nie jest głupi pomysł nawet :D woow, na to nie wpadłem szczerze mówiąc a pomysł gniealny! Dzięki wielkie, u mnie są takie 2-3 sklepiki i tam mają bardzo mały wybór pieczywa, a ciast prawie wgl więc to mogłoby się nawet opłacać. Naprawde dzięki wielkie jeszcze raz za pomysł :)
no avatar
User

K.F.Ż

Posty

32

Rejestracja

7 sty 2012, o 14:02

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: K.F.Ż » 21 lut 2012, o 15:48

W razie problemów lub pytań pisz, pomogę i doradzę :)
no avatar
User

K.F.Ż

Posty

32

Rejestracja

7 sty 2012, o 14:02

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: K.F.Ż » 21 lut 2012, o 15:51

Pamiętaj tylko że najważniejsze przy takiego rodzaju biznesie ( usługach) najważniejszy jest ich poziom, począwszy od obsługi do jakości pieczywa ciast ipt. Dopracuj to wszystko a będziesz miał swój mały dobrze prosperujący biznes :)
Awatar użytkownika
User

mjetas

Posty

2

Rejestracja

10 kwie 2012, o 08:19

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: mjetas » 10 kwie 2012, o 08:42

najlepiej byłoby po prostu wyjść do tych ludzi wszystkich i poznać ich potrzeby. skoro są bogaci, to w grę mogą wchodzić nawet towary luksusowe - musisz przeanalizować, czy to młode, ale bogate małżeństwa, czy może starsi, doświadczeni już przedsiębiorcy. może pizzeria byłaby faktycznie dobra, ale nie sama pizza ale jakieś dania włoskie ogółem - makarony, lasagne, sałatki. z drugiej strony sklep z drobnym sprzętem agd też mógłby byś nawet strzałem w 10, bo farby itp. kupią w większym mieście na zakupach, ale takie drobiazgi, jak jakieś uszczelki, czajniki i tego rodzaju "pierdołki" będą mieli pod ręką ;)
no avatar
User

Polak30

Posty

43

Rejestracja

20 lut 2012, o 14:11

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: Polak30 » 17 kwie 2012, o 12:14

no a jakaś kawiarnia jest albo disco. Jeśli nie ma warto coś takiego otworzyć. Ludzie lubią się zabawić po pracy, ale muszą gdzie. Oczywiście ważne są też ceny w lokalu bo jak za drogo będzie to nikt nie przyjdzie.
Albo pizzeria, też fajny pomysł na biznes w takim małym mieście, choć już nie tak całkiem małym :lol: 50 tys. mieszkańców to nie w kaszę dmuchał.
Awatar użytkownika
User

ProjektStudio

Posty

34

Rejestracja

12 kwie 2012, o 10:44

Re: Wynajem lokalu (w co zainwestować)

Postautor: ProjektStudio » 17 kwie 2012, o 15:02

A może coś na zasadzie franczyzy jeśli masz lokal, może jakaś stykowa knajpka gdzie można zjeść coś i wypić piwko.

A może szisza bar ?
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.119s | 12 Queries | GZIP : Off ]