Uczelnia, a praca

W tym miejscu możesz napisać o swojej firmie, oraz podać adres firmowej strony www.
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Uczelnia, a praca

Postautor: lwiątko » 19 wrz 2013, o 11:19

Zwracacie uwagę na to, jaką uczelnię skończył Wasz pracownik?
Przykładowo, czy uczelnia łazarskiego w CV robi na Was większe wrażenie niż coś mniej znanego?
Czy liczy się dla Was tylko to, że ktoś skończył szkołę i bardziej interesuje Was to, co umie? Ja opowiadam się za tym drugim podejściem, chociaż nie powiem, zdarzało mi się sprawdzać profile szkół na golden line, żeby zorientować się, jaką mają renomę.
no avatar
User

kaloszkowa

Posty

93

Rejestracja

13 lip 2012, o 12:46

Re: Uczelnia, a praca

Postautor: kaloszkowa » 20 wrz 2013, o 09:45

myślę, że to w zasadzie zależy od danej branży - np. w branżach związanych np. z inżynierią wiedza pozyskana na studiach odgrywa bardzo ważną rolę. i już w trakcie trwania nauki nabiera się doświadczenia i praktyki więc warto aby już na tym etapie wykonywać pracę profesjonalnie i pod okiem fachowców.
inaczej jest np. w przypadku zawodów kreatywnych, artystycznych - gdzie tak na prawdę skończony kierunek nie jest ważny a liczy się właśnie wrodzona pomysłowość i talent - czyli rzeczy w zasadzie nie do wyuczenia. ja znam wiele osób po prawie czy ekonomii, które po skończeniu studiów stwierdziły, że jest to jednak nie dla nich i znalazły pracę w bardziej kreatywnych zawodach. :)
Awatar użytkownika
User

MartaJa

Posty

152

Rejestracja

15 lut 2013, o 10:36

Re: Uczelnia, a praca

Postautor: MartaJa » 8 lis 2013, o 11:51

Dokładnie, właściwie gdybym miała wybierać, to raczej patrzyłabym na rubrykę "doświadczenie" a mniej na wykształcenie.
Prawo pozwala na zatrudnienie młodocianego (więcej tu: http://www.zywiec-praca.pl/pracownik-ml ... oje-prawa/) więc wydaje mi się, że sam fakt, że dana osoba ma np. 24 lata i rozbudowane CV dobrze świadczy o niej i o jej podejściu do pracy.
no avatar
User

nataliakl

Posty

85

Rejestracja

8 lis 2013, o 09:15

Re: Uczelnia, a praca

Postautor: nataliakl » 15 lis 2013, o 12:36

Jeśli doświadczenie jest niewielkie, wtedy patrzy się na wykształcenie, chociaż oczywiście ta informacja o niczym nie przesądza. Ale jakieś informacje trzeba z CV wyczytać :) Myślę, że to kwestia indywidualnego podejścia. Dla jednych pracodawców ukończona uczelnia nie będzie miała znaczenia, inni zatrudnią tylko pracowników po studiach na najlepszych uniwersytetach. Oczywiście "najlepszych" według panującej opinii, a to nie zawsze jest adekwatne.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.079s | 12 Queries | GZIP : Off ]