Szukam inwestora

Dział dla poszukujących inwestorów dla swojego biznesu, jak i dla samych inwestorów chcących pomnożyć kapitał.
no avatar
User

mateo_220

Posty

13

Rejestracja

8 sie 2011, o 09:40

Szukam inwestora

Postautor: mateo_220 » 16 wrz 2011, o 12:55

Mam pewien pomysł do otwarcia własnego biznesu, pieniądze które mam do dyspozycji są nie wystarczające. Potrzebne mi jeszcze jakieś 50 000. Gdzieś czytałem o specjalnych serwisach zrzeszających inwestorów i przedsiębiorców jak np. Symultana. Co sądzicie o szukaniu inwestorów w ten sposób? Korzystał już ktoś z takiej możliwości?
no avatar
User

dagmaro

Posty

46

Rejestracja

4 lip 2011, o 13:54

Re: Szukam inwestora

Postautor: dagmaro » 20 wrz 2011, o 06:47

słyszałam, bałabym się jednak zawiązywać spółkę z totalnie obca dla mnie osobą...Takie działanie obarczone jest w końcu całkiem dużym ryzykiem...
no avatar
User

kopiec

Posty

7

Rejestracja

28 wrz 2011, o 11:27

Re: Szukam inwestora

Postautor: kopiec » 30 wrz 2011, o 09:12

dagmaro pisze:słyszałam, bałabym się jednak zawiązywać spółkę z totalnie obca dla mnie osobą...Takie działanie obarczone jest w końcu całkiem dużym ryzykiem...


nie mogę się z tobą zgodzić. Wśród znajomych nie znajdziesz kogoś z wystarczająco dużym kapitałem żeby wejść z tobą w deal. Też czasem jest ciężko w interesach ze znajomymi z tym, że jedna z tych osób nie potrafi rozgraniczyć biznesu i życia prywatnego. A tak podpisując współpraca z kimś obcym kto wkłada duży kapitał jest ściśle uregulowana prawnie wieloma umowami.
no avatar
User

mateo_220

Posty

13

Rejestracja

8 sie 2011, o 09:40

Re: Szukam inwestora

Postautor: mateo_220 » 12 paź 2011, o 10:24

Zastanawia mnie jak wygląda taka współpraca między inwestorem a przedsiębiorcą? Jak długo anioł biznesu jest w firmie?
no avatar
User

kopiec

Posty

7

Rejestracja

28 wrz 2011, o 11:27

Re: Szukam inwestora

Postautor: kopiec » 14 paź 2011, o 11:28

W zależności na jak długi okres czasu podpiszesz z nim umowę na zwrot umówionych pieniędzy. Oczywiście jeśli twoja firma będzie miała większe niż zakładane przychody to ten okres czasu może się skrócić i w drugą stronę podobnie, jeśli masz mniejsze przychody niż zakładałeś, ten czas się wydłuża.
no avatar
User

Maciek Małek

Posty

11

Rejestracja

25 paź 2011, o 18:01

Re: Szukam inwestora

Postautor: Maciek Małek » 4 lis 2011, o 12:12

Warto inwestora też szukać na wsab.org.pl, tam też można go znaleźć. Słyszeliście w ogóle o Wschodniej Sieci Aniołów Biznesu?
no avatar
User

wiatrak999

Posty

22

Rejestracja

5 paź 2011, o 15:49

Re: Szukam inwestora

Postautor: wiatrak999 » 5 lis 2011, o 14:47

dagmaro pisze:słyszałam, bałabym się jednak zawiązywać spółkę z totalnie obca dla mnie osobą...Takie działanie obarczone jest w końcu całkiem dużym ryzykiem...


nie wszystkie działalności są rodzinne. Nie wiem jaki jest udział firm rodzinnych czy też firm z właścicielami-przyjaciółmi, ale rodzina w biznesie to też minusy. Lepiej mieć kasę od kogoś, kogo się nie zna czy brać kredyt i żyć z niepewnością? Przecież podpisujesz umowy, więc taki inwestor teoretycznie nic złego Ci nie zrobi w firmie.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.092s | 12 Queries | GZIP : Off ]