Sposób na pracowników

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

Jerzy Kowalski

Posty

44

Rejestracja

14 gru 2009, o 13:07

Sposób na pracowników

Postautor: Jerzy Kowalski » 1 cze 2012, o 18:35

Witam,
Nie będę się dokładnie rozpisywał na temat mojego problemu w pracy. Czuję jednak, że jeden z moich pracowników "aktywnie" kradnie poufne informację z moich rekordów klientów. Szukam jakiegoś dobrego sposobu na monitoring komputera. Nie chciałbym jednak ściągać z internetu jakiegoś nie sprawdzonego systemu za którym w parze idą wirusy. Proszę o odpowiedzi osoby, które miały do czynienia z podobnymi kłopotami
no avatar
User

blackspade

Posty

62

Rejestracja

4 maja 2010, o 13:23

Re: Sposób na pracowników

Postautor: blackspade » 2 cze 2012, o 06:27

Oj kolego, ja bym szybko reagował w tym temacie, zwłaszcza że wygląda na bardzo poważny. Najlepszym sposobem było by siedzenie za nimi, ale pewnie to mija się z celem. Co do wirusów to jestem podobnego zdania.
Będąc za granicą widziałem, dyskretne, małe urządzenie, które rejestrowało, zapamiętywało informacje, scany ekranu po czym wysyłało Tobie na maila. W dodatku nagrywało wszystkie zewnętrzne dźwięki więc miałeś pewną kontrolę nad pracownikami. Z danych technicznych to obsługiwało wszystkie systemy, a instalacja to ok. 30sek.
To było w Niemczech jakieś 3 msc, temu więc może już być na polskim rynku, a nazywa się Spylogger. Na youtubie możesz znaleźć parę filmików.
no avatar
User

Jerzy Kowalski

Posty

44

Rejestracja

14 gru 2009, o 13:07

Re: Sposób na pracowników

Postautor: Jerzy Kowalski » 2 cze 2012, o 18:34

Rozumiem, że masz na myśli http://www.spylogger.pl/ ? W każdym razie, jeśli o tym mówisz to powiem, że wpadło mi w gust. Orientujesz się jak wygląda licencja tego sprzętu? Czy programy antywirusowe mogą go wykryć?
no avatar
User

blackspade

Posty

62

Rejestracja

4 maja 2010, o 13:23

Re: Sposób na pracowników

Postautor: blackspade » 4 cze 2012, o 06:51

Tak, dokładnie to jest to. Jeśli chodzi o licencje to Ty kupując go nabywasz od razu licencję do niego. Na stronce piszą, że jedna licencja jest do jednej osoby, ale możesz go użyć na dowolnej liczbie komputerów. Co do antywirusów, to gdyby były wykrywalne przez antywirusy to nie były by skuteczne, dlatego są niewidoczne do wszystkich programów. Mam nadzieje, że pomogłem :)
no avatar
User

Jerzy Kowalski

Posty

44

Rejestracja

14 gru 2009, o 13:07

Re: Sposób na pracowników

Postautor: Jerzy Kowalski » 4 cze 2012, o 11:07

Ok, dzięki Ci bardzo za pomoc, myślę że przychylę się do Twojej propozycji
no avatar
User

lechu

Posty

54

Rejestracja

3 maja 2012, o 12:58

Re: Sposób na pracowników

Postautor: lechu » 7 cze 2012, o 17:56

Daj znać czy coś z tego wyszło. Na takie działania trzeba szybko i stanowczo reagować tak aby wszyscy widzieli jakie są konsekwencje taki działań !
no avatar
User

Polak30

Posty

43

Rejestracja

20 lut 2012, o 14:11

Re: Sposób na pracowników

Postautor: Polak30 » 19 cze 2012, o 14:16

Taka ochrona komputera przed pracownikami wynosicielami jest bardzo potrzebna, bo teraz dane można przekazywać nawet przez gry sieciowe typu ogame, travian i podobne.

Tylko z drugiej strony to raczej problem dużych firm, które mają spore zasoby kontaktów biznesowych czy wiedzy.
Jednym słowem trzeba mieć co kraść.
no avatar
User

kobietapracujaca

Posty

183

Rejestracja

17 lut 2015, o 09:51

Re: Sposób na pracowników

Postautor: kobietapracujaca » 26 wrz 2015, o 16:54

Zainwestuj w monitoring aby mieć dowód.Zajrzyj do nich http://www.i-serwis.pl/ na pewno coś doradzą. W końcu zajmują się tym od dłuższego czasu zamontują dobiorą i na pewno będziesz zadowolony. Myślę, że zawsze dobra firma to najlepsze rozwiązanie przy tak poważnym wyborze
no avatar
User

Wojtek J

Posty

173

Rejestracja

29 mar 2015, o 08:59

Re: Sposób na pracowników

Postautor: Wojtek J » 11 gru 2015, o 13:17

Myślę że w takim przypadku chyba najlepszym wyjściem jest dyskretny monitoring komputera. Można wtedy mieć kontrolę nad tym co sie dzieje i w miarę szybko zareagować. Słyszałem o firmie Spy PC - oni mają cos takiego jak szpieg na komputer. Ja na szczęście mam firmę "jednoosobową" więc monitorować nie mam potrzeby.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.090s | 14 Queries | GZIP : Off ]