Sklep stacjonarny + e-sklep

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

anthony45

Posty

7

Rejestracja

28 sty 2016, o 07:03

Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: anthony45 » 28 sty 2016, o 07:04

Witam :)

Mam trochę pytań odnośnie założenia własnego sklepu który będzie prowadzony stacjonarnie ale i poprzez internet.

1. Czy obecnie w ogóle jest sens prowadzić sklep stacjonarny w małej miejscowości dodatkowo tworząc stronę internetową sklepu i sprzedając poprzez nią towary? Obecnie mam kilka pomysłów na otwarcie sklepu do końca jeszcze się nie sprecyzowałem ale bardzo prawdopodobne, że będzie to związane z odzieżą... Pomysł jest taki, żeby wynająć ( z kupnem będzie problem) odpowiednie pomieszczenie najlepiej w centrum miasteczka, otworzyć sklep i w tym samym czasie stworzyć stronę internetową sklepu, żeby móc sprzedawać towar większej liczbie osób...

2. Strona internetowa sklepu. Przykładowa strona: e - bielizna . pl jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność.

Chciałbym zlecić stworzenie strony komuś kto się na tym zna ponieważ zależy mi, żeby miała i wygląd i była funkcjonalna. Wie ktoś może z jakim kosztem muszę się liczyć? A może wiecie o jakiś tańszych rozwiązaniach niż stworzenie danej strony od podstaw? Chyba coś takiego widziałem ale teraz już nie pamiętam gdzie... że ludzie proponują tańsze i gotowe szablony pod stronę.

3. Hurtownie

Pytanie podstawowe czy oferty w hurtowniach są na tyle atrakcyjne, że kupując w danej hurtowni jest szansa na dobre zarobki mimo konkurencji czy jednak zysk nie jest duży, powiedzmy jeśli piszemy o odzieży. Jakieś zniżki dla sklepów które są stałymi klientami itp. Jeżeli ktoś miał styczność z hurtownią (jakieś tam spotkałem w internecie) bardzo proszę o trochę informacji jak to funkcjonuje.

4. Koszty założenia sklepu

Jak to teraz jest? Czytałem o tym podatku na sklepy internetowe który ma wejść... Z jakimi kosztami i co muszę zrobić krok po kroku żeby założyć sklep stacjonarny + e-sklep. Czas + koszty? Jak to na dzień dzisiejszy wygląda?


To takie wstępne pytania. Bardzo będę wdzięczny za odpowiedź :)
no avatar
User

jasti

Posty

17

Rejestracja

27 maja 2015, o 21:29

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: jasti » 8 lut 2016, o 15:58

Jeśli jest to sklep odzieżowy, to tak. W ten sposób można naprawdę wiele zarobić. Oczywiście na początku musisz znaleźć dobrą hurtownie. Odzież musi być dobrej jakości i w przystępnej cenie. Koniecznie zajrzyj sobie tutaj http://www.glo-story.pl . Mają ponad 500 modeli w obecnej kolekcji. Odzież jest dobrze odszyta i zawsze dopasowana do obowiązujących trendów.
no avatar
User

metfach

Posty

5

Rejestracja

9 lut 2016, o 13:53

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: metfach » 9 lut 2016, o 13:59

Witaj, odpowiem Ci na punkt 4.

Koszt sklepu internetowego to rząd od 2000 zł do 4000 zł
Koszty jego promocji w pierwszym roku to rząd 10000 - 20000 zł (tu zależy od branży)
Pamiętaj, że w Internecie masz już dużą konkurencję: Allegro, Ceneo, Zelando i inne sieciówki (zależnie od branży)

Sam sklep internetowy się nie obroni i nie przyniesie Ci zysku.
no avatar
User

Speedpack_com.pl

Posty

95

Rejestracja

17 lut 2016, o 14:56

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: Speedpack_com.pl » 17 lut 2016, o 15:03

Witam Wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o sklep internetowy oraz stacjonarny,to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie,aby prowadzić podwójną sprzedaż,wiele osób tak robi i czerpie z tego zyski. Podstawę w e- sklepie jest szybka i bezpieczna przesyłka,akurat tym sie zajmujemy i możemy pomóc:)
Awatar użytkownika
User

Diana21

Posty

133

Rejestracja

18 sty 2015, o 19:02

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: Diana21 » 19 lut 2016, o 10:53

Co do sklepu internetowego to zgadzam się z metfach. Jest dokładnie tak jak pisze. Dodatkową konkurencją są wszystkie "butiki" prowadzone przez facebooka i instagram, które za pewne nie mają zarejestrowanej działalności więc też nie mają dodatkowych kosztów jej prowadzenia.
Sam sklep stacjonarny w małej miejscowości też nie wydaje mi się dobrym pomysłem, takie sklepiki ciągle powstają i padają, rzadko się zdarza, żeby się jakiś utrzymał. Chyba że trafisz na jakiś wyjątkowo chodliwy towar w świetnej cenie to bym spróbowała.
Jeśli człowiek ma dość pieniędzy, trudno mu w ogóle popełnić jakieś przestępstwo. Zdarzają mu się tylko zabawne, drobne niezręczności. -TP
no avatar
User

harry66

Posty

8

Rejestracja

20 lut 2016, o 22:58

Lokalizacja

Kraków

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: harry66 » 20 lut 2016, o 23:03

nie tyle zbudowanie sklepu w internecie co jego prowadzenie i promocja żeby zaczął przynosić zyski będzie czasochłonne i trzeba będzie uruchomić dodatkowy budżet na te cele, tutaj może to być od 500 do 5000 zł miesięcznie zależnie co i ile było by robione.
Tworzę i projektuję profesjonalne strony internetowe, zobacz portfolio na hauerpower.com - rzetelnie i zwracając uwagę na ich przejrzystość i czytelność, do każdej strony zamontowany jest system zarządzania cms wordpress.
Awatar użytkownika
User

Sturgess

Posty

5

Rejestracja

16 lut 2016, o 18:02

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: Sturgess » 21 lut 2016, o 14:56

harry66 pisze:nie tyle zbudowanie sklepu w internecie co jego prowadzenie i promocja żeby zaczął przynosić zyski będzie czasochłonne i trzeba będzie uruchomić dodatkowy budżet na te cele, tutaj może to być od 500 do 5000 zł miesięcznie zależnie co i ile było by robione.

Może, ale nie musi. lepszym rozwiązaniem jest promocja na własną rękę. Nie ponosisz wtedy kosztów, a masz z tego również satysfakcję.
Każdy człowiek ma przed swymi drzwiami kawałek nieba.
no avatar
User

darek95

Posty

34

Rejestracja

6 sie 2015, o 14:23

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: darek95 » 22 lut 2016, o 10:56

Bardzo mądre słowa.
no avatar
User

Przesylanie_pl

Posty

75

Rejestracja

5 lis 2015, o 11:21

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: Przesylanie_pl » 24 lut 2016, o 08:21

Pod warunkiem,że znajdziesz czas w natłoku obowiązków aby zająć się promocją na własną rękę,bo moim zdaniem nie jest to możliwe czasowo. Prowadząc sklep internetowy musisz też zadbać o sprawną i bezpieczną przesyłkę,a akurat pod tym kątem możemy pomóc i doradzić.
no avatar
User

Aleksandra

Posty

12

Rejestracja

24 lut 2016, o 11:41

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep

Postautor: Aleksandra » 24 lut 2016, o 11:56

Wszystko zależy od punktu widzenia.
Prowadząc sklep stacjonarny trzeba od razu wyposażyć się w naprawdę duże ilości towaru. Jeśli będzie on wybiórczy to nie będzie przyciągał klientów. Jako kobieta wiem, że klientki są uczulone na braki i informację, że towar może zostać domówiony ;) Jeśli przyszłam teraz i teraz mi się spodobało to liczę na dostępność rozmiaru, albo rezygnuję z zakupu.

Prowadzenie jedynie sklepu internetowego powoduje, że zamawiasz towar z hurtowni na bieżąco wg zamówień. Daje Ci to czas na rozkręcenie się i skupieniu na promowaniu i rozwoju. A zaoszczędzone pieniądze faktycznie warto wydać na reklamę.

Ale kwestią jest właśnie tematyka. Jeśli chodzi o odzież to ciężko będzie się przebić, tak jak wspominali poprzednicy. Może warto pomyśleć o czymś bardziej specjalistycznym? ;) Osprzęt do konkretnej dziedziny sportu, albo towar, którego nie możemy spotkać na każdym rogu? ;)

Powodzenia w każdym bądź razie :)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.089s | 12 Queries | GZIP : Off ]