Sklep internetowy czy allegro?

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

Michal_Skup

Posty

13

Rejestracja

19 sie 2018, o 12:52

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Michal_Skup » 19 sie 2018, o 13:20

piwniczanka15 pisze:mnie się wydaje że na start mniej stresujący byłby sklep internetowy :)


Masz rację - wydaje Ci się :) Z punktu widzenia osoby pracującej w branży e-handlu od 13 lat powiem tak - sklep internetowy to masa, masa roboty. Jeżeli nie czujemy się na siłach na to by wszystkim zarządzać samodzielnie (sprawy techniczne, reklama etc.) to gotowa platforma taka jak Allegro jest znacznie lepszym wyjściem na początek.

W czasie gdy biznes będzie się rozkręcał możemy nauczyć się tego czego trzeba i zacząć równocześnie ze sprzedażą na Allegro promować i stopniowo budować własny sklep.
no avatar
User

besolus

Posty

5

Rejestracja

14 sie 2018, o 13:29

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: besolus » 21 sie 2018, o 15:09

Myślę, że dziś to się wszystko bardzo spłyciło. Po nowych opisach praktycznie nie da się już sensownie rozreklamować swojego sklepu, zeby wyróznic się na tle pozostałych
no avatar
User

Daro111

Posty

22

Rejestracja

14 lut 2018, o 10:55

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Daro111 » 21 sie 2018, o 15:21

Warto pamiętać zakładając sklep internetowy o bramce szybkich płatności. Teraz klienci lubią tą formę bardziej niż tradycyjne przelewy bankowe. Ja od dłuższego czasu korzystam z systemu http://www.bluemedia.pl/ jestem bardzo zadowolony z tej formy. Klient kupuje płaci od razu a ja szybko realizuję wysyłkę. Działa to z korzyścią dla wszystkich.
no avatar
User

mozajka

Posty

67

Rejestracja

9 lis 2015, o 08:59

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: mozajka » 22 sie 2018, o 08:16

Ja szczerze jestem za własnym sklepem internetowym. Allegro to jednak pewne ograniczenia i koszty. Też warto zwrócić uwagę, ze opieranie biznesu na nie swoim portalu który może w każdym momencie zakończyć funkcjonowanie jest trochę ryzykowne. Na własnym sklepie mamy duże możliwości. Jeśli chcemy sprzedawać za granicę to Cinkciarz ma integracje z płatnościami walutowymi, które na pewno nam w tym pomogą. Dużo jest takich funkcji, które w biznesie nam pomogą.
no avatar
User

Michal_Skup

Posty

13

Rejestracja

19 sie 2018, o 12:52

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Michal_Skup » 26 sie 2018, o 09:02

mozajka pisze:Ja szczerze jestem za własnym sklepem internetowym. Allegro to jednak pewne ograniczenia i koszty. Też warto zwrócić uwagę, ze opieranie biznesu na nie swoim portalu który może w każdym momencie zakończyć funkcjonowanie jest trochę ryzykowne. Na własnym sklepie mamy duże możliwości. Jeśli chcemy sprzedawać za granicę to Cinkciarz ma integracje z płatnościami walutowymi, które na pewno nam w tym pomogą. Dużo jest takich funkcji, które w biznesie nam pomogą.


Wierz mi, własny sklep to znacznie więcej kosztów i ograniczeń pod pewnymi względami. Potrzebujesz programistów, opieki serwerowej, reklamy etc. Pracowałem jako e-commerce manager przez 3 lata i koszty miesięczne utrzymania średniego sklepu internetowego, opieka techniczna nad nim i okresowe poprawki potrafiły kosztować 3 - 4 tysiące miesięcznie + koszt pracowników, którzy go obsługiwali. W porównaniu z Allegro jest to astronomiczna kwota. Oczywiście wszystko zależy od branży i tego jak podzieli się kanały sprzedaży ale własny sklep internetowy nie jest tak tani jak wmawiają nam agencje. :)
no avatar
User

Antoni34

Posty

488

Rejestracja

30 wrz 2016, o 07:14

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Antoni34 » 1 wrz 2018, o 19:06

Zależy co kupujesz. Jeśli książki to polecam jednak księgarnie internetowe. W dobrej kupisz np. wszystko co wydała Monika Zbrojewska
no avatar
User

lerbenz

Posty

152

Rejestracja

19 maja 2018, o 08:27

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: lerbenz » 3 wrz 2018, o 07:55

Według mnie sklep jest znacznie bardziej opłacalny, pomyśl co w przypadku, gdyby allegro nagle narzuciło jakieś dziwne warunki, wtedy tracisz cały swój biznes, a mając własny sklep możesz bezproblemowo działać i budować własną markę. Tworzenie sklepów internetowych wymaga jednak większych nakładów pieniężnych, ale warto się jednorazowo wykosztować, aby wyglądał jak najlepiej, w tym celu wybierz usługi https://solv.pl/sklepy-internetowe/
Awatar użytkownika
User

Roku88

Posty

67

Rejestracja

2 lut 2017, o 16:57

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Roku88 » 4 gru 2018, o 11:39

Ja mysle ze i sklep i allegro to dwie dobre opcje bo dziala to jako synergia. Tzn masz klientow z dwoch roznych kanalow, i to jest zdecydowanie dobra opcja. Allegro ma coraz wieksze prowizje wiec tym bardziej lepiej jest wziac sobie swoj wlasny sklep internetowy :)) odzież medyczna na Ceneo.pl
Chyba wiem, jak brzmi najczęstsze kłamstwo, stwierdziła Vanessa. "Nic mi nie jest".
no avatar
User

yupixer

Posty

119

Rejestracja

24 maja 2018, o 20:12

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: yupixer » 13 lut 2019, o 21:31

Oba rozwiązania są dobre, sprzedaż na allegro jest łatwiejsza, ale we własnym sklepie internetowym daje większe możliwości. Tylko należy tu korzystać z odpowiednich rozwiązań. Polecma stworzyć sklep w oparciu o magneto - https://artelis.pl/artykuly/74498/Najci ... ki-Magento ;)
no avatar
User

RN33

Posty

10

Rejestracja

10 cze 2015, o 11:41

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: RN33 » 21 mar 2019, o 08:22

Najlepiej zdywersyfikować swoje źródła rynku zbytu.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.424s | 12 Queries | GZIP : Off ]