Rozeznanie Rynku, myjnia parowa.

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

DeFaCC

Posty

3

Rejestracja

28 sty 2018, o 14:56

Rozeznanie Rynku, myjnia parowa.

Postautor: DeFaCC » 28 sty 2018, o 15:12

Cześć!
Mam plan otworzyć myjnie parowa mobilna. Wiedzę na ten temat mam już ogromną oraz wiem, że dostanę dofinansowanie z UP.

Pytanie moje brzmi jak zrobić rozeznanie rynku.

Dodam, że w mojej okolicy są dwie takie myjnie, które obsługują jedno miasto a właściwie jego część, bo nie są w stanie się wyrobić. Miasto te liczy ok 37 tysięcy ludzi, obok jest miasteczko liczące 15 tysięcy ludzi oraz ok 15 tysięcy w pobliskich bardzo rozwiniętych wioskach. W pobliżu jest jeszcze większe miasto w którym w najbliższej dzielnicy mieszka jakoś 15k osób. Czyli w moim obrębie jest prawie, 100 tysięcy osób jak nie więcej... Dodatkowo są tu dwie strefy ekonomiczne, bardzo duże... W które, jakoś bym się wkręcił, chociaż w kilka. (Mycie samochodów, maszyn, okien, biur, czyszczenie krzeseł itp..)

Tak jak wyżej napisałem są dwie myjnie parowe mobilne w tym okręgu. Dodatkowe 3 ręczne (niezbyt profesjonalne) i ok 8 bezdotykowych.

Chciałbym zrobić rozeznanie, lecz nie wiem jak się za to zabrać nie psując tym sposobem przyszłego pomyslu.

Jeden sposób, który przyszedł mi do głowy to rozwiesic ulotki fikcyjne i odbierać telefony i zapisywać z którego regionu ile osób było zainteresowanych, lecz znajomy od marketingu powiedział, że to zepsuje imie takiej firmie, ponieważ usługa była fikcyjna.

Przepraszam jeżeli post jest słabo czytelny, proszę pisać a wytłumaczę. Z góry dziękuję :)

Pozdrawiam.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.071s | 12 Queries | GZIP : Off ]