rewolucja na miarę nagrody Nobla

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

Nasturcja

Posty

10

Rejestracja

18 lis 2014, o 20:17

rewolucja na miarę nagrody Nobla

Postautor: Nasturcja » 15 lut 2018, o 19:27

Jak łania pragnie wody, tak nowy rząd potrzebuje sukcesu na miarę międzynarodową. O ile wzrost gospodarczy można tłumaczyć sukcesem związanym z konsumpcją wewnętrzną to wyjście ze zbliżającej się katastrofy emerytalnej może być wyraźnym sygnałem dla wielu państw jak pozbyć się kryzysu. Mechanizm jest nam znany. O ile zniszczono i znacjonalizowano fundusze emerytalne to teraz naiwność ludzką chce się przenieść na Pracownicze Plany Emerytalne. Pan Morawiecki dobrze zna te oba filary wirtualnej reformy emerytalnej gdyż podczas rządów AWS uczestniczył w pracach nad projektem reformy emerytalnej. Teraz będzie zmieniona nazwa i nowy projekt. Dobrowolny z tym że dobrowolność wymagać będzie ciągłego zgłaszania, że nie chcemy na niego płacić. Oprócz pracowników dodatkowo obciąży się pracodawców. Wyliczono że ta zachęta będzie wynosić 250 zł. Mam pracę na pełen etat więc należę do tych którym się poszczęściło. Dostaję na rękę 1500 zł. Czynsz, ogrzewanie, prąd, dojazd do pracy, ubranie zostaje tylko parę groszy na bułkę z serem bez masła i obierki z kurczaka na zupę. Z czego mam oszczędzać na emeryturę dla siebie, bo jak rozumiem to co płacę na ZUS jest już obiecane na spełnienie obietnic wyborczych dla suwerena.
---------------------------------------
więcej o pomysłach dobrej zmiany możecie poczytać na blogu gospodarczym Zasady Ogólne .
Obrazek
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.105s | 12 Queries | GZIP : Off ]