Problem legalności działalności (warsztaty rozwojowe)- parę

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

130214

Posty

2

Rejestracja

13 lut 2014, o 14:52

Problem legalności działalności (warsztaty rozwojowe)- parę

Postautor: 130214 » 20 sty 2015, o 22:39

Planuje prowadzenie warsztatów rozwojowych grupowych dla osób indywidualnych (czyli nie dla firm, ani podmiotów biznesowych). Na początku przewidziane byłyby na 4 miesiące, jednak nie mam gwarancji na to, czy byłyby one prowadzone w każdym miesiącu, ponieważ każdy miesiąc byłby uzależniony od chętnych i wnoszonych przez każdego uczestnika miesięcznych opłat. Może być tak, że w 1 miesiącu będę mieć chętnych, w 2-też będę mieć lub nie będę ich mięć, w 3 - nie, w 4-nie. W wersji optymistycznej – mogę mieć zyski w każdym miesiącu. Jednak nie mam gwarancji regularnych miesięcznych zysków, mogę one pojawiać się tylko w niektóre miesiące.

I stąd moje pytanie: jak rozwiązać kwestię legalności działania? Czy mogę działać na zasadzie wolnego zawodu (w tym wypadku trenera mentalnego) i ewentualnie odprowadzać podatki od dochodu czy usług (jeśli tak, to ile % by to wynosiło, czy to konieczne zawsze), czy należy jednak zarejestrować działalność w postaci firmy, albo – działać w ramach programu-startera- w tzw. inkubatorze przedsiębiorczości (jakby to wówczas wyglądało od strony prawnej i zarobkowej)?

To mój pierwszy biznes, pierwsze źródło konkretnego dochodu i praca na zasadzie wolnego zawodu, działania niezależnego (nie dla firmy/instytucji, tylko dla siebie). Na razie moja działalność istniałaby przez te 4 miesiące w formie projektu testowego. Jeśli znalazłaby się spora grupa chętnych- zajęcia kontynuowane byłyby 2-3 miesiące później. Jak wiec narazi na te 4 miesiące rozwiązać kwestie legalności zawodowej aktywności? Minimalny zysk miesięczny wynosiłby 1 tys. zł, a średni –5 tys. zl.

(Temat aktualny niezależnie od minionych dni. Za każą poradę dziękuję i wyrażam ogromną wdzięczność.)
Awatar użytkownika
User

Artefakt78

Posty

2

Rejestracja

16 sty 2015, o 18:53

Re: Problem legalności działalności (warsztaty rozwojowe)- p

Postautor: Artefakt78 » 21 sty 2015, o 20:35

Mam podobny problem, proszę o pomoc...
Muzyka dziurawi niebo
no avatar
User

Manna

Posty

232

Rejestracja

1 sie 2014, o 09:55

Re: Problem legalności działalności (warsztaty rozwojowe)- p

Postautor: Manna » 19 mar 2015, o 14:12

hmm... wiesz co, myślę że najlepiej byłoby skorzystać z doradztwa prawnego w tej kwestii bo sprawa jest chyba skomplikowana. spróbuj się skontaktować z Lex Consilium, obsługują moją firmę prawnie i są naprawdę dobrze, pomogą ci :)
Najlepsza cukiernia katowice http://www.lajkonik-pik.pl   - Producent ciast, ciastek, pączków i tortów.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.224s | 14 Queries | GZIP : Off ]