Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

puzon_16

Posty

1

Rejestracja

5 wrz 2011, o 06:59

Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: puzon_16 » 5 wrz 2011, o 07:30

Witam

W obecnej chwili pracuje w zakładzie gdzie mam opłacone wszystkie składki. Oprócz tego zamierzam założyć dodatkową działalność.
Chcę otworzyć firmę zajmującą się:
• Przyciemnianiem szyb (główna działalność)
• Montaż folii okiennych (przeciwsłoneczne, antywłamaniowe)
• Montaż reklam na autach i szybach sklepów
• Montaż systemów car audio
• Dodatkowo pierdołki przy autach typu polerowanie wyblakłych reflektorów itp.
Materiału typu folie itd. dostarczam ja ale ewentualnie mogę użyć materiałów klienta.
Nie miałem nic wspólnego z księgowością więc mam sporo pytań:
Z tego co się rozglądałem mogę się rozliczać w formie ryczałtu i książki przychodów i rozchodów. Opłaty związane z prowadzeniem firmy ograniczaja się składki zdrowotnej (chyba 240 zł) i podatku od dochodu.
Jak wygląda sprawa z tym podatkiem jeśli koszty przychodów i rozchodów wyglądałyby następująco:

1) Rozchody
zakup folii – miesięcznie około 500zł
paliwo na dojazd do klienta około 100-500km miesięcznie
czasami narzędzia ok. 100zł/mc ale nie ma reguły
materiały dodatkowe (ręczniki papierowe do czyszczenia, nożyki) ok. 100zł/mc

2) Przychody:
Około 15-20 aut miesięcznie za kwotę ok. 200zł za auto (ok. 50 zł to wydatek na fiolię)

Jakie byłyby orientacyjne „opłaty” związane z prowadzeniem firmy – chodzi mi o koszt składki + podatku od dochodu. Zależy mi oczywiście na tym by koszt był jak najniższy a samo prowadzenie stosunkowo proste, jeśli byłaby możliwość rozliczania się bez pomocy księgowej to byłoby super. Czy w związku z tym że jest to praca dodatkowa to czy mogę liczyc na dotacje unijne, jakieś ulgi w podatku itd.?

To tak na początek, jeszcze pare pytań będę miał potem ale żeby nie mieszać nie pisze.

Z góry dzięki za pomoc
no avatar
User

urszulka

Posty

22

Rejestracja

10 paź 2011, o 09:09

Re: Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: urszulka » 28 paź 2011, o 15:59

Skladka zdrowotna plus podatek czyli przychód pomniejszony o koszty uzyskania tego przychodu daje Ci dochód i od dochodu oblicz procet do US.Do kosztów dołóż koszt składki zdrowotnej ,a najlepiej skorzystaj z usług księgowego co też wrzucisz w koszty.
no avatar
User

petroniusz

Posty

46

Rejestracja

7 lis 2011, o 22:34

Re: Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: petroniusz » 1 gru 2011, o 23:33

A masz możliwość założenia firmy w AIP ?
no avatar
User

kobietapracujaca

Posty

183

Rejestracja

17 lut 2015, o 09:51

Re: Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: kobietapracujaca » 9 lip 2015, o 22:55

To niegłupi pomysł dorobić na dodatkowej działalności. Może sklep internetowy? Ja sporo rzeczy kupuję przez internet i wiele moich znajomych również. Dlatego bardzo warto otwierać sklepy internetowe z ciekawym asortymentem. Dużo osób sprowadza towar z Chin przy pomocy takich firm http://www.izch.pl/ . Ze względu na to, że jest to tanie
no avatar
User

beata22

Posty

158

Rejestracja

19 mar 2015, o 19:45

Re: Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: beata22 » 15 lip 2015, o 16:39

Fajnie jak masz taką możliwość i starczy Ci czasu na wszystko. Przetestuj sobie system do zarządzania Comarch ERP XL http://kotrak.pl/oferta/comarch-erp-2-0/comarch-erp-xl/ możesz się nim bawić 60 dni zanim podejmiesz decyzje czy jest niezbędny. Mi się bardzo podoba.
no avatar
User

moris

Posty

65

Rejestracja

21 lip 2014, o 15:55

Re: Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: moris » 8 wrz 2015, o 12:53

Ja myślałąm o otwarciu gabinetu masażu. Znalazłam nawet olejki w sklepie juventas oraz inne niezbędne w gabinecie rzeczy. Myślicie, że taki gabinet ma szansę powodzenia. Póki co pracuję na pół etatu w przedszkolu ale gdyby mój biznes wypalił to chciałabym mu się całkowicie poświęcić.
no avatar
User

tomekpanq

Posty

102

Rejestracja

31 sie 2015, o 12:16

Re: Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: tomekpanq » 29 wrz 2015, o 10:40

Jeżeli to ma być dodatkowa działalność, to postaw na jakieś sprawdzone rozwiązania. Ja planuję postawić na punkt Mail Boxes Etc. Mam własny lokal, można oferować pod ich marką usługi pocztowe, poligraficzne i kilka innych rzeczy. Generalnie jest spoko, biznes jest sprawdzony, więc nie ma jakiś nerwowych sytuacji. Zrobiłem analizę rynku i widzę, że kurierka jest opłacalna.
no avatar
User

gerta22

Posty

6

Rejestracja

21 gru 2014, o 07:42

Re: Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: gerta22 » 9 paź 2015, o 06:41

Czy do tego nie są potrzebni notariusze kraków? takie spisanie umowy jest chyba dodatkowym zabezpieczeniem prawda?
Awatar użytkownika
User

HeczkoK

Posty

97

Rejestracja

22 maja 2015, o 18:16

Re: Pracuje i chce założyć dodatkową działalność.

Postautor: HeczkoK » 14 paź 2015, o 21:09

Jeśli pracujesz na etacie to koszty prowadzenia działalności nie są duże więc próbuj! :)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.238s | 12 Queries | GZIP : Off ]