Od czego zacząć (działalność, allegro)

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

darekp123

Posty

2

Rejestracja

15 lis 2010, o 14:50

Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: darekp123 » 15 lis 2010, o 14:57

Zamierzam założyć jednoosobową działalność gospodarczą, chciałem na sam początek (pół roku, rok) zająć się handlem odzieżą damską, męską, galanterią, róznego rodzaju artykułami sezonowymi na allegro.
Później chciałbym otworzyć zwykły normalny sklep (nie internetowy). Chciałbym zacząć od początku roku 2011.
W związku z tym mam kilka pytań.
1) Od czego zacząć załatwianie wszystkich spraw papierkowych ?? Czy jeśli zacznę zakładać działalność jutro ( w założeniu, że potrwa to wszystko miesiąc) to jest taka możliwość aby składki zacząć płacić z dniem 1 stycznia ??
2) Kiedy będę mógł kupować towar na fakturę ?? I czy w ogóle kupowanie na fakturę to jedyne wyjście, czy są jakieś inne legalne formy zakupu towaru ??
3) Posiadam konto na allegro ( mam około 500 komentarzy ) czasami coś sprzedałem, kupiłem. Czy na tym samym koncie mogę założyć sklep allegro i handlować w formie działalności ??
Nie będzie żadnych problemów ze skarbówkę, ze w razie kontroli doczepią się, do wcześniejszej drobnej sprzedaży, czy może po prostu lepiej założyć nowe konto ??
4) Czy prowadząc sklep allegro będę mógł nadal sprzedawać takie rzeczy jak np. własny stary monitor czy jakaś inna używana prywatna rzecz nie płacąc podatków ??
5) Jak wygląda sprawa z prowadzeniem księgowości, jaką forma rozliczenia będzie najbardziej korzystna i czy muszę mieć księgową ?? Czy jest to łatwe do nauczenia prowadzenie księgowości takiej firmy ??
6) Czy muszę mieć konto firmowe ??
7) Jak wygląda sprawa z kosztami prowadzenia działalności gospodarczej, Zus, podatki (jakie kwoty) i co jeszcze muszę wliczyć w koszty ??
8) Czy mając firmę mogę normalnie pracować na umowę zlecenie czy umowę o dzieło ?? Co wówczas z podatkami ?? Czy jeśli wystawie zleceniodawcy fakturę to czy zapłaci on mi wtedy kwotę brutto ??
9) Wstępnie wymyśliłem nazwę dla swojej firmy Maldar albo MalDar :) czy wielkość liter ma znaczenie w tym wypadku ?? Czy jeśli na rynku istnieje już tak firma bo istnieje to czy moja firma może się tak nazywać ??
Trochę jest tych pytań, chciałbym, żeby ktoś wytłumaczył mi te wszystkie kwestie krok po kroku co robić ?? Mam o tym wszystkim trochę pojęcia, jednak nie chce popełnić jakiegoś głupiego błędu. Chciałbym aby każda wydana złotówka,
była wydana z głową.
Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: Mirek2 » 28 lut 2011, o 12:01

darekp123 pisze:Zamierzam założyć jednoosobową działalność gospodarczą, chciałem na sam początek (pół roku, rok) zająć się handlem odzieżą damską, męską, galanterią, róznego rodzaju artykułami sezonowymi na allegro.
Później chciałbym otworzyć zwykły normalny sklep (nie internetowy). Chciałbym zacząć od początku roku 2011.
W związku z tym mam kilka pytań.
1) Od czego zacząć załatwianie wszystkich spraw papierkowych ?? Czy jeśli zacznę zakładać działalność jutro ( w założeniu, że potrwa to wszystko miesiąc) to jest taka możliwość aby składki zacząć płacić z dniem 1 stycznia ??
2) Kiedy będę mógł kupować towar na fakturę ?? I czy w ogóle kupowanie na fakturę to jedyne wyjście, czy są jakieś inne legalne formy zakupu towaru ??
3) Posiadam konto na allegro ( mam około 500 komentarzy ) czasami coś sprzedałem, kupiłem. Czy na tym samym koncie mogę założyć sklep allegro i handlować w formie działalności ??
Nie będzie żadnych problemów ze skarbówkę, ze w razie kontroli doczepią się, do wcześniejszej drobnej sprzedaży, czy może po prostu lepiej założyć nowe konto ??
4) Czy prowadząc sklep allegro będę mógł nadal sprzedawać takie rzeczy jak np. własny stary monitor czy jakaś inna używana prywatna rzecz nie płacąc podatków ??
5) Jak wygląda sprawa z prowadzeniem księgowości, jaką forma rozliczenia będzie najbardziej korzystna i czy muszę mieć księgową ?? Czy jest to łatwe do nauczenia prowadzenie księgowości takiej firmy ??
6) Czy muszę mieć konto firmowe ??
7) Jak wygląda sprawa z kosztami prowadzenia działalności gospodarczej, Zus, podatki (jakie kwoty) i co jeszcze muszę wliczyć w koszty ??
8) Czy mając firmę mogę normalnie pracować na umowę zlecenie czy umowę o dzieło ?? Co wówczas z podatkami ?? Czy jeśli wystawie zleceniodawcy fakturę to czy zapłaci on mi wtedy kwotę brutto ??
9) Wstępnie wymyśliłem nazwę dla swojej firmy Maldar albo MalDar :) czy wielkość liter ma znaczenie w tym wypadku ?? Czy jeśli na rynku istnieje już tak firma bo istnieje to czy moja firma może się tak nazywać ??
Trochę jest tych pytań, chciałbym, żeby ktoś wytłumaczył mi te wszystkie kwestie krok po kroku co robić ?? Mam o tym wszystkim trochę pojęcia, jednak nie chce popełnić jakiegoś głupiego błędu. Chciałbym aby każda wydana złotówka,
była wydana z głową.
Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam


1) Jak pójdziesz o 8.00 do urzędu to może w jeden dzień się uwiniesz. Możesz ustalić datę rozpoczęcia działalności inną niż data złożenia wniosku, ale wcześniej nie możesz zacząć prowadzić działalności.
2) Są inne możliwości, FV nie jest jedynym sposobem na to
3) Żeby się Urząd Skarbowy nie przyczepił to lepiej nie
4) Tak, ale lepiej jest mieć dwa osobne konta
5) Wszystko zalezy od marży - jak jest wyższa niż 17% to lepiej jest być na ryczałcie
6) Nie
7) ZUS na pewno, a podatki to dopiero jak coś zarobisz
8) Możesz tez pracować
9) Jeżeli ma zastrzeżona nazwę w twojej branży to nie może się tak nazywać
no avatar
User

Account-PL

Posty

28

Rejestracja

27 kwie 2011, o 13:17

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: Account-PL » 30 maja 2011, o 07:40

Zgadzam się z powyższą opinią,a w zasadzie odpowiedziami na pytania. Większość z nich znajdziesz na forum,wystarczy tylko trochę poszukać. W razie dodatkowych wątpliwości chętnie służę pomocą.


Pozdrawiam www.account-pl.eu
no avatar
User

animka87

Posty

182

Rejestracja

10 sty 2014, o 17:26

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: animka87 » 24 lut 2014, o 18:24

no ja tez mam już sklep i allegro ale w przypadku allegro problemem sa prowizje wie ktos jak obnizyc koszt prowadzenia aukcji ?
no avatar
User

kasiarz22

Posty

63

Rejestracja

15 sty 2014, o 12:33

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: kasiarz22 » 24 lut 2014, o 18:42

Warto sprawdzić sobie analizę allegro. Wiem że http://tradewatch.pl/ robi coś takiego. Po takiej analizie dowiesz się jakie ceny, jakie produty i zaczniesz zarabiać a nie wydawać majątki na prowizję.
no avatar
User

kmarek

Posty

5

Rejestracja

7 mar 2014, o 16:31

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: kmarek » 11 mar 2014, o 09:12

Jak już założysz firmę i ja zarejestrujesz dobrze zarejestrować konto na allegro jako firma. Zawsze jest się więcej wiarygodnym. Następnie tak organizować aukcje aby ograniczyć wydatki. np przez umieszczanie 1 zdjęcia, a nie kilku.
no avatar
User

janinaw

Posty

5

Rejestracja

12 mar 2014, o 08:37

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: janinaw » 12 mar 2014, o 08:43

Założenie firmy jest najmniejszym problemem w tym wszystkim. Właśnie optymalizacja kosztów aukcji. Jak je ograniczyć najłatwiej poprzez wgrywanie jak najmniejszej liczby zdjęć i wrzucanie ich poprzez szablon do samej aukcji. Są to małe oszczędności ale z czasem wygenerują spora kwotę.
no avatar
User

bizz

Posty

538

Rejestracja

31 lip 2013, o 19:18

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: bizz » 27 maja 2014, o 11:41

Chcę dodać galerię zdjęć do mojej aukcji Allegro, ale nie mam pojęcia jak załadować tam zdjęcia. Próbowałam na różne sposoby i nic. Wiecie jak tego dokonać? Czy jest na to darmowy sposób?
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: kolaa » 28 maja 2014, o 16:01

Na darmowych serwerach możesz stworzyć galerię z dowolną ilością zdjęć za free i wstawić tylko link, wtedy nie płacisz za dodatkowe zdjęcia. Myślę, że najlepsze rozwiązanie.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

arekk

Posty

233

Rejestracja

1 kwie 2013, o 20:18

Re: Od czego zacząć (działalność, allegro)

Postautor: arekk » 2 cze 2014, o 07:40

Ja używam tego generatora zdjęć do szablonów allegro - http://fotolister.pl/przyklady-galerii . Znajdziecie tu przykładowe galerie.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.120s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron