Dom czy mieszkanie?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Dom czy mieszkanie?

Postautor: lwiątko » 6 kwie 2013, o 08:58

Gdzie mieszkacie?
Ja jeszcze cały czas w mieszkaniu, ale w przyszłości chcę to zmienić. Kiedy oglądam projekty domów i portale, na których prezentowane są pomysły na wystrój to aż mnie skręca! ALe to nic, jeszcze parę lat i na pewno sama będę urządzała swój dom.
no avatar
User

malutka.jola2

Posty

5

Rejestracja

7 kwie 2013, o 11:07

Lokalizacja

Warszawa

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: malutka.jola2 » 7 kwie 2013, o 11:10

Wolę dom, i także mam dom. Mieszkałam w mieszkaniu kiedyś i jakoś brakowało mi tej przestrzeni i prywatności. A teraz mam to wszystko i jest mi znacznie lżej i lepiej.
Więcej na Ksw 32 Na żywo juz 31 padziernika
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: wiosna » 17 kwie 2013, o 10:07

Póki co mieszkam w mieszkaniu, ale marzy mi się niewielki dom z działką, na której będę mogła pić kawę, robić grille, wylegiwać się z książką i sadzić warzywa :)
no avatar
User

mila

Posty

12

Rejestracja

6 lut 2013, o 23:27

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: mila » 17 kwie 2013, o 18:02

Mieszkam w mieszkaniu, ale oczywiście, marzy mi się domek. Tylko jakoś nie przekonują mnie kredyty hipoteczne, a swoje pieniądze zaoszczędzę pewnie za 50 lat, kiedy i tak będę mieszkać w DPSie :/
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: kasiazosia » 18 kwie 2013, o 07:15

Mieszkam w domu - a mam porównanie z mieszkaniem i jednak dom to o wiele fajniejsze rozwiązanie :) Niestety, nasz jest zaniedbany i wymaga generalnego remontu, dopiero wtedy będzie się tu super mieszkać!
Awatar użytkownika
User

MartaJa

Posty

152

Rejestracja

15 lut 2013, o 10:36

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: MartaJa » 23 kwie 2013, o 09:14

Mieszkanie posiada tę zaletę, że zimą nie martwisz się o opał, nie obawiasz się zamknąć mieszkania i wyjechać na kilka dni itp. Dom to jest oczywiście znaczna wygoda i takie własne miejsce na ziemi, ale trzeba się bardziej o nie troszczyć. Jak masz ogród, to już przydaje się jakiś odkurzacz do liści (np. http://ogrodosfera.pl/Odkurzacze-i-dmuchawy-do-lisci ) masa innych sprzętów no i robota, którą trzeba wykonać. Jak ktoś jest bardziej typem lenia, to raczej z domu nie będzie zadowolony.
Ostatnio zmieniony 7 mar 2014, o 10:30 przez MartaJa, łącznie zmieniany 1 raz
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: wiosna » 15 maja 2013, o 11:05

Nie wiedziałam, że istnieje taki wynalazek jak odkurzacz do liści, ale pewnie przydaje się wietrzną jesienią, kiedy uprzątniętą kupkę liści rozwiewa nam wiatr ;)
no avatar
User

kaloszkowa

Posty

93

Rejestracja

13 lip 2012, o 12:46

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: kaloszkowa » 15 maja 2013, o 13:24

ogródek ech - cudowna rzecz :) ale ja jakkolwiek kocham przyrodę nie zamieniłabym mieszkania na dom. znalazłam natomiast doskonałe rozwiązanie tak aby często obcować z naturą - zakupiłam rekreacyjny ogródek działkowy i teraz w każdej chwili mogę się tam relaksować jednocześnie nie tracąc komfortu mieszkania we własnym M :)
no avatar
User

Dorotka

Posty

24

Rejestracja

16 maja 2013, o 12:55

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: Dorotka » 16 maja 2013, o 13:00

Mam porównanie moja babcia z dziadkiem mieszka w domku i jest dużo pracy w zimę śnieg w lato chwasty w ogródku. W mieszkaniu masz czynsz i inne opłaty ale o ogrzewanie zimową porą się nie martwisz :)
_________________
stomatolog specjalista
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: Dom czy mieszkanie?

Postautor: kasiazosia » 17 maja 2013, o 09:11

To ogrzewanie i prace podwórkowe wcale nie są takie straszne, gdy w zamian wiosną i latem można pić rano kawę na tarasie, obserwując wschód słońca, albo leżeć plackiem topless na trawniku nie martwiąc się, że ktoś nas zobaczy ;) Świetna jest też możliwość uprawy własnych warzyw i owoców, zdrowych, nie pryskanych, pysznych i za darmo :) No i nie ma sąsiadów, którzy zbyt głośno puszczają muzykę, albo robią coś co nas denerwuje. Jak dla mnie - same plusy i już nie chciałabym wrócić do mieszkania w bloku :)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.156s | 15 Queries | GZIP : Off ]
cron