Jak obniżyć wydatki firmy?

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

Jerzy Kowalski

Posty

44

Rejestracja

14 gru 2009, o 13:07

Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: Jerzy Kowalski » 22 mar 2013, o 11:12

Za parę tygodni przymierzam się do legalizacji swojego interesu (1os. Agencja reklamy). Sytuacja i wymogi klientów zmuszają mnie do założenia działalności gospodarczej. Obeznałem się trochę w temacie i przy założeniu działalności wchodzę na zus w wysokości 1026zł (z uwagi na wcześniejszą nieudaną działalność) Czy orientuje się ktoś jak te wydatki do "dziurawej skarbonki" mógłbym zniwelować?
no avatar
User

blackspade

Posty

62

Rejestracja

4 maja 2010, o 13:23

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: blackspade » 22 mar 2013, o 13:10

jeśli działalność była zawieszona ponad 5 lat temu, to chroni Cię okres karencji czyt. Mniejszy Zus. Na rynku jest parę firm, które zakładają działalność w Angli, na Słowacji, Litwie. Poczytaj o tym, jest kilka wątków krok po kroku.
Awatar użytkownika
User

Evidence

Posty

31

Rejestracja

26 sie 2012, o 16:36

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: Evidence » 22 mar 2013, o 15:16

Podobnie jak kolega piszę, istnieje możliwość przeniesienia DG do jednego z krajów Uni, w których składki są mniejsze niż u nas (no i nie istnieje coś takiego jak zus). Tylko mało firm informuje o tym, że musisz być zatrudniony w kraju, do którego przenosisz działalność. Natomiast alternatywą są inkubatory przedsiębiorczości np. Biznescare. System sprawdza się dobrze w przypadku mikroprzedsiębiorców.
Fata prementia longos efficiunt, celeres fata benigna dies
no avatar
User

Jerzy Kowalski

Posty

44

Rejestracja

14 gru 2009, o 13:07

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: Jerzy Kowalski » 25 mar 2013, o 10:59

Evidence pisze: Natomiast alternatywą są inkubatory przedsiębiorczości np. Biznescare. System sprawdza się dobrze w przypadku mikroprzedsiębiorców.



Nie obejmuje mnie okres karencji, wskakuje w duży ZUS. Z przeniesieniem za granicę trochę szemrany temat, nie będę ryzykował. Jak koszty z tym inkubatorem? I z działaniem?
Awatar użytkownika
User

Evidence

Posty

31

Rejestracja

26 sie 2012, o 16:36

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: Evidence » 25 mar 2013, o 15:55

Z tego co wyczytałem to zapewniają osobowość prawną. Rozszerzają swoją działalnośc o Twoją firmę. Do wystawiania faktur nie potrzebujesz dzialalności. Reprezentujesz swoją firmę, a oni się nie wtrącają w Twoje zlecenia. Koszty to 350pln miesięcznie + 19% od podatku dochodowego. Uważam, że opcja jest przemyślana.
Fata prementia longos efficiunt, celeres fata benigna dies
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: kasiazosia » 8 kwie 2013, o 07:15

Prawda jest taka, że jak chcesz uniknąć wysokich opłat, to prędzej czy później będziesz musiał zacząć kombinować :( W takim niestety kraju żyjemy.
no avatar
User

pajak

Posty

11

Rejestracja

31 sty 2013, o 15:36

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: pajak » 17 kwie 2013, o 13:01

Jeśli musisz być na normalnym ZUS-ie to tutaj raczej nic już nie zrobisz. Możesz jednak sporo oszczędzać na innych aspektach związanych z prowadzeniem działalności, księgowaniem, kosztami, optymalizacją podatków, itd. Czytaj różne serwisy branżowe, np. tutaj jest sporo porad także dla przedsiębiorców - http://www.taxcare.pl/tresci/porady
Jeśli masz jednoosobową firmę, to moim zdaniem ucieczka za granicę nie będzie opłacalna. Po prostu staraj się pozyskiwać nowych klientów, świadczyć dobre usług - w ten sposób podniesiesz przychody, przez co Twoje obciążenia nie będą już wydawać się takie duże. Najważniejsze to znać dobrze prawo, być na bieżąco ze wszelkimi aspektami podatkowymi.
no avatar
User

metafan

Posty

1

Rejestracja

18 kwie 2013, o 21:22

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: metafan » 18 kwie 2013, o 21:26

W niektórych sprawach gdzie nie wystarczy mail czy korespondencja warto zasięgać rad wyspecjalizowanych kancelarii prawnych takich jak ta - prawopracykancelaria.pl - gdzie można liczyć ze strony mec. Tomaszczyka na profesjonalne i odpowiednio dobrane do rangi sprawy podejście. Przy działalności gospodarczej i potencjalnie wysokich oszczędnościach to bardzo sensowny krok, a koszty raczej konkurencyjnie niskie.
no avatar
User

zobote

Posty

1

Rejestracja

21 kwie 2013, o 17:37

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: zobote » 21 kwie 2013, o 17:42

To ciekawa podpowiedź - muszę sprawdzić zakres obsługi prawnej oferowanej przez nich i chyba zrobię to osobiście; rozmowa telefoniczna była zachęcająca - niedawno dzięki dobrej radzie pozytywnie dla siebie zamknąłem długoletni spór prawny w kwestiach majątkowych dzięki pracy z panem mec. Sokołowskim i jego zespołem - i odetchnąłem, a niewiele już brakowało bym poddał się przed znalezieniem właściwego doradcy.
no avatar
User

AnnaMaria

Posty

8

Rejestracja

23 maja 2013, o 15:34

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: AnnaMaria » 23 maja 2013, o 15:49

Mimo że ZUS wynosi ponad tysiąc złotych to naliczone i zapłacone ubezpieczenie społeczne obniża Ci koszty, natomiast naliczone i zapłacone zdrowotne możesz odjąć od podatku.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.158s | 15 Queries | GZIP : Off ]