Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

cruncher

Posty

3

Rejestracja

29 cze 2012, o 11:15

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: cruncher » 29 cze 2012, o 11:26

Generalnie proponuję sporo poczytać na ten temat. Prowadzenie swojego biznesu wymaga sporej pracy, wiedzy i byciu na bieżąco w branży. Polecam Krups.
no avatar
User

KarolWikt

Posty

24

Rejestracja

28 sie 2011, o 12:52

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: KarolWikt » 30 cze 2012, o 18:38

może faktycznie do kawiarni ten Stradivari może za mały, chociaż z drugiej strony ma idealny wygląd, czegoś takiego szukam... A do mnie na kawę będą przychodzić również prawnicy, także tylko smak ich przyciągnie. Ale może taki zafunduje sobie w domu, a do kawiarni jeszcze poszukam, dzięki za podpowiedzi.
no avatar
User

prego32

Posty

1

Rejestracja

19 sty 2013, o 15:13

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: prego32 » 19 sty 2013, o 15:15

Podbiję temat, bo właśnie otwieram kawiarnię i również potrzebuję dobry ekspres. Ale większy, bardziej zaawansowany, najlepiej ciśnieniowy automatyczny. Możecie polecić coś dobrego? To będzie taka większa kawiarnia, więc..
no avatar
User

toma239

Posty

4

Rejestracja

7 lut 2013, o 18:45

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: toma239 » 7 lut 2013, o 18:53

Ja mam Impressa X9 Platin - lepszego ekspresu nie widziałem. Warto na niego trochę wydać, bo jest rewelacyjny, kawa wyśmienita, obsługa nieskomplikowana. Kupiłem go od firmy oferującej kompleksowe wyposażenie do restauracji, barów - Tanake. http://www.tanake.com.pl/sklep/prod/321 ... -X9-Platin - tutaj go masz, to jak chcesz, to sobie poczytaj. Nadaje się do dużej kawiarni, u nas sprawdza się bardzo dobrze, jest wydajny.
Awatar użytkownika
User

jankit

Posty

3

Rejestracja

17 kwie 2013, o 07:32

Lokalizacja

Łask

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: jankit » 17 kwie 2013, o 07:45

@prego32 – jeśli otwierasz kawiarnię to proponuję Ci negocjować leasing sprzętu z większymi lub średnimi producentami. Korzystają na tym zawsze obie strony, bo Ty np. dostajesz za niewielkie pieniądze ekspres do kawy i jakieś inne elementy wyposażenia, a w zamian zobowiązujesz się chociażby używać tylko ich kawy. To jest bardzo częsta praktyka, tak samo jest z np. browarami i pubami – sprzęt za wyłączność. Poszukaj kontaktów do producentów i zobacz, kto co Ci zaproponuje w ramach współpracy.
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: wiosna » 17 kwie 2013, o 09:49

Myślę, ze do kawiarni wypadałoby kupić coś porządniejszego i bardziej profesjonalnego niż to, co widuje się w sklepach i co ludzie mają w domach. Lepiej wyposażyć swój lokal w profesjonalny ekspres w tym typie: http://www.sklep.cafesilesia.pl/Ekspres ... fault.html
no avatar
User

balladyna

Posty

74

Rejestracja

30 paź 2014, o 10:53

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: balladyna » 30 paź 2014, o 16:07

Po co od razu kupować? Myślę, że dzierżawa to dobre rozwiązanie, poczytaj sobie http://www.kawaserwis.pl/content/9-dzie ... y-warszawa to będzie znacznie mniejszy wydatek.
no avatar
User

graszko

Posty

79

Rejestracja

30 mar 2014, o 08:53

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: graszko » 30 paź 2014, o 20:31

poczytaj: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wyb ... -kawy/362/ - jak jest nowo otwarta to lepiej nie wydawać za dużo, zwykły ciśnieniowy powinien starczyć.
no avatar
User

Multi Gastro

Posty

1

Rejestracja

24 lip 2015, o 09:46

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: Multi Gastro » 24 lip 2015, o 09:51

Szkoda że większość osób piszących na tym forum ma bardzo słabe pojęcie o budowie profesjonalnych ekspresów.

Tak na prawdę każdy ekspres, który ma miedziany bojler nie mniejszy niż 6 litrów, plus wszystkie połączenia w środku miedziane, dobrą europejską pompę i trzyma taką samą temperaturę na wylewce przy każdej kawie to w 100% wystarczy.

Dużo ludzi skupia się na ekspres na tym żeby to był ekspres znanej marki typu Faema, La cimbali, Elektra nie mając świadomości że większość ekspresów z podstawowym sterowaniem nie różni się od Siebie zbyt wiele i lepszej czy gorszej kawy nie zrobi.

Kwestia zrobienia dobrej kawy to 4 składowe (w kolejności odpowiedniej):

- Barista
- Młynek
- Ekspres
- Jakość wody

Wiele osób zdziwi się dlaczego Młynek w moim zestawieniu jest przed ekspresem... Już tłumaczę jeżeli młynek jest słabej jakości jest źle ustawiony to nawet najlepszy i najdroższy ekspres nie pomoże w uzyskaniu dobrej kawy. Żeby kawa była dobra to musi to być młynek z automatycznym mieleniem prosto do kolby, wtedy mamy 100% pewność że dawka kawy jest za każdym razem taka sama i tym samym każda kawa będzie smakować tak samo, a nie tak jak się uda nasypać z młynka.

Kolejna rzecz to ekspres o którym wspomniałem wcześniej.

Następna to woda. Mało osób zdaje sobie sprawę że najlepsza woda na kawę to ta prosto z sieci, bez żadnym filtrów czy zmiękczaczy, a dlaczego... Już tłumaczę.

Woda, która przechodzi przez filtr, zmiękczacz jest pozbawiania składników mineralnych które przenoszą aromat i smak kawy.
Niestety nie możemy połączyć ekspresu bez filtra ponieważ w krótkiej perspektywie nadawałby się do wyrzucenia. Trzeba zatem wybrać taki filtr, który oprócz tego że pozbawi wodę wapnia, który powoduje zakamienienie nie będzie "zabierał" z wody tego co dla wody ważne czyli składników mineralnych. Jeżeli mamy do ekspresy podłączony zwykły zmiękczacz to niestety kawa będzie miała smak dużo dużo gorszy niż w przypadku specjalnie dedykowanego filtra do ekspresów.

Ostatnia i pierwsza składowa to barista, jeżeli jest to osoba z małym doświadczeniem to jeżeli wszystkie składowe powyżej będą zachowane zrobi dobre espresso a nie koniecznie pozostałe kawy takie jak latte zrobi dobrze. I niestety na odwrót jeżeli mamy sprzęt źle ustawiony, młynek który mieli jak chce, ekspres który nie trzyma idealnej temperatury to nawet najlepszy barista nie sprawi że kawa będzie dobrze smakować.

A na sam koniec kawa sama w sobie czy ziarno, na rynku jest ich wiele i to jaką wybierzemy jest kwestią naszego indywidualnego gustu, ale pamiętajmy zawsze kawę, którą mamy testować testujmy na tym samym ekspresie z wyregulowanym młynkiem pod dane ziarno.

Wszystkie osoby zainteresowanie kupnem dobrego ekspresu w dobrej cenie zachęcam do kontaktu ze mną.
tel. 791-791-06
no avatar
User

karinaosiem

Posty

1

Rejestracja

26 sie 2015, o 08:54

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: karinaosiem » 26 sie 2015, o 08:59

Moim zdaniem najlepsze są ekspresy od firmy Saeco, masz wtedy gwarancję, ze urządzenie nie popsuje Ci sie po roku czy po dwóch a przecież ważne jest to, aby podzałał przez kilka ładnych lat. Ja posiadam restaurację i do niej tez zakupiłam ekspres własnie z tej http://www.ekspresysaeco.edu.pl/ firm. Kawa jest parzona bardzo szybko, jest dobra w smaku, co ja piszę dobra, wysmienita ! Ekspres się tak nie brudzi a mycie zajmuje mało czasu. Także zastanów się nad nim, bo jest on bardzo dobry ;)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.098s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron