Dotacja na maszyny i pojazdy

Jak uzyskać dotację z Urzędu Pracy czy z Unii Europejskiej.
no avatar
User

pajak

Posty

11

Rejestracja

31 sty 2013, o 15:36

Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: pajak » 31 sty 2013, o 16:09

Poszukuję informacji na temat programów unijanych i dotacji, które można wykorzystać na tego typu maszyny i sprzęt ciężki - chodzi mi głównie o koparki, ładowarki i wywrotki. Przeglądam właśnie giełdę w poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu. Z góry dzięki za informacje
no avatar
User

PBDA

Posty

8

Rejestracja

18 mar 2012, o 11:50

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: PBDA » 7 lut 2013, o 12:18

Jeśli chce Pan pozyskać dotacje to wyłącznie nowy sprzęt lub używany nie starszy niż 5 lat (w praktyce nie starszy niż 4 lata). Środki z UE są praktycznie na wyczerpaniu i wątpię, aby w tym roku znalazło się dla Pana jakieś dofinansowanie, mam na myśli tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.
no avatar
User

pajak

Posty

11

Rejestracja

31 sty 2013, o 15:36

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: pajak » 12 kwie 2013, o 10:40

Odpowiem jeśli kogoś interesuje taki temat. Środków z UE rzeczywiście nie udało się pozyskać. Na szczęście pozyskałem wspólnika i kupiliśmy na początek dwie używane koparki, do tego otrzymaliśmy kredyt na jedną nową maszynę. W tej chwili potrzebujemy jeszcze dwa pojazdy, aby w pełni rozwinąć skrzydła. Mam nadzieję, że bank także udzieli kredyty, zwłaszcza, że pojawiają się zlecenia. Szkoda, że ze względu na przedłużającą się zimę budownictwo nie rusza, tak jak zakładaliśmy.
no avatar
User

speed_of_sound

Posty

43

Rejestracja

15 mar 2014, o 12:09

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: speed_of_sound » 17 mar 2014, o 21:19

Jestem tego zdania, że jak najbardziej warto starać się o tego typu dotację, chociaż wiadomo, że i tak nie obędzie się bez wkładu własnego. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby również wynajem takich urządzeń budowlanych co wynika z tego, że nie zawsze potrzebuje się na stałe jakiś drogich maszyn czy sprzętu budowlanego. Wynajem mógłby okazać się dobrą alternatywą, a dodatkowo zwiększyłby elastyczność danej firmy.
no avatar
User

doradca

Posty

9

Rejestracja

13 mar 2014, o 13:33

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: doradca » 2 kwie 2014, o 12:52

Zapraszam do wypełnienia ankiety na stronie :arrow: www.aiir.pl/ankieta
Wtedy ktoś z naszego działu analiz skontaktuje się z Panem i za darmo odpowie na Pana pytania
no avatar
User

antoniwilawski

Posty

2

Rejestracja

16 kwie 2014, o 08:30

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: antoniwilawski » 16 kwie 2014, o 08:35

Ale to co, żadne programy nie są już prowadzone? Jeszcze rok temu można było skorzystać z "Rozwój małych i mikroprzedsiębiorstw" oraz na innowacje...
no avatar
User

tomek90

Posty

3

Rejestracja

22 lip 2014, o 19:10

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: tomek90 » 22 lip 2014, o 20:43

speed_of_sound pisze:Jestem tego zdania, że jak najbardziej warto starać się o tego typu dotację, chociaż wiadomo, że i tak nie obędzie się bez wkładu własnego. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby również wynajem takich urządzeń budowlanych co wynika z tego, że nie zawsze potrzebuje się na stałe jakiś drogich maszyn czy sprzętu budowlanego. Wynajem mógłby okazać się dobrą alternatywą, a dodatkowo zwiększyłby elastyczność danej firmy.

Myślę dokładnie tak samo jak ty. Wynajem maszyn budowlanych jest według mnie dużo bardziej opłacalny niż ich zakup. Mam małą firmę i gdybym kupił koparkę czy inny sprzęt to przez większość czasu stałaby bezczynnie a tak zawsze mogę zgłosić się do http://www.kurt-koenig.com.pl/ i wynająć to co akurat jest mi potrzebne.
no avatar
User

Tomasz

Posty

8

Rejestracja

20 lip 2014, o 14:12

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: Tomasz » 23 lip 2014, o 23:19

Dotacje z programy "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" na razie nie będą chyba prowadzone. Trzeba czekać co pokaże się w nowym okresie finansowania.
no avatar
User

Grand

Posty

36

Rejestracja

12 maja 2014, o 09:57

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: Grand » 25 lip 2014, o 09:14

Przejrzyjcie poradnik o tym jak się starać o dotację z UE: http://poradnik.wfirma.pl/-jak-otrzymac ... ropejskiej
A tutaj jeszcze dodatkowo o tym jak rozliczyć dotację w księgowości: http://poradnik.wfirma.pl/-jakie-sa-kon ... iu-dotacji
Myślę że może wam się przydać :)
no avatar
User

bizz

Posty

538

Rejestracja

31 lip 2013, o 19:18

Re: Dotacja na maszyny i pojazdy

Postautor: bizz » 25 lip 2014, o 12:29

Zachęcam do sprawdzenia oferty kawomat. Bardzo dobra firma zajmująca się sprzedażą samosprzedających maszyn. Polecam.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.244s | 13 Queries | GZIP : Off ]