Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

kmzwr

Posty

11

Rejestracja

20 kwie 2010, o 08:34

Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: kmzwr » 20 kwie 2010, o 08:36

Witam
zastanawiam sie nad tym, czy lepiej jest prowadzić księgowośc całkowicie samemu czy moze zlecic to do biura rachunkowego, co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
User

Biznesforum

Ranga

Administrator

Posty

128

Rejestracja

10 lut 2009, o 19:03

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Biznesforum » 20 kwie 2010, o 11:22

moim zdaniem zdecydowanie zlecić, ale to zależy od Ciebie, jak się czujesz, jaką masz wiedzę w tym temacie :)
no avatar
User

magik8899

Posty

13

Rejestracja

20 kwie 2010, o 20:03

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: magik8899 » 20 kwie 2010, o 20:11

Zgadzam sie z tym co powiedział mój poprzednik - zleć to:-). Ja tak zrobiłem 1,5 roku temu i jestem bardzo zadowolony. Oddałem całą księgowość w ręce biura CKD Hetman i mam totalnie spokojną głowę. robią mi totalnie wszystko tj. od fakturowania po przygotowywanie pism do ZUSu i Skarbówki. A w dodatku mam dostęp do swojego konta przez całą dobę i na bieżąco mogę weryfikować po czyniania CKD (choć na prawdę nie muszę).

Więc sie nie zastanawiam tylko śmigaj do biura:-)
no avatar
User

agness44

Posty

2

Rejestracja

11 cze 2010, o 10:54

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: agness44 » 18 cze 2010, o 11:41

A ja, gdyż posiadam niedużą firmę zdecydowałam się na samodzielne prowadzenie ksiegowości. Wybrałam ksiegowość internetowa wfirma.pl, jestem zadowolona. Jest tania i wygodna. Mam wszystko pod kontrolą.
no avatar
User

Lajkonik

Posty

3

Rejestracja

14 cze 2010, o 11:02

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Lajkonik » 22 cze 2010, o 08:02

Ja też korzystam z księgowości w internecie i, też tak się składa, w wfirma.pl. Polecam wszystkim - to fajne narzędzie pracy ułatwiające nie tylko prowadzenie księgowości, ale i całe zarządzanie firmą (terminarz, generowanie listy płac, oczywiście fakturki i stan magazynu).
no avatar
User

zykfryd

Posty

1

Rejestracja

8 sie 2010, o 19:15

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: zykfryd » 10 sie 2010, o 10:40

czy takie zlecenie prowadzenia rachunkowości wyspecjalizowanym firmom opłaca się? jakie są tego koszty?
no avatar
User

Kleo108

Posty

3

Rejestracja

19 sie 2010, o 15:01

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Kleo108 » 20 sie 2010, o 09:35

Zależy jaką masz działalność - czasami bez biura księgowego zwyczajnie nie da się zarządzać firmą. Ja z usług księgowej korzystam raz w roku - jak mam wątpliwości przy rozliczeniu. Jestem jednoosobową firmą.
____________________
kadry i płace
no avatar
User

netdiver

Posty

3

Rejestracja

12 paź 2010, o 10:13

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: netdiver » 12 paź 2010, o 10:28

Uważam, że podstawą jest określenie poziomu zaawansowania Twojej księgowości, jeśli są to same faktury, kilka deklaracji, paru pracowników to spokojnie można samemu prowadzić księgowość, nie ma co płacić biurowi rachunkowemu kilkuset złotych za 10 faktur miesięcznie. W tym wypadku polecić Ci mogę platformy do księgowości online, masz do nich dostęp z każdego komputera bez licencji, oraz są tańsze niż stacjonarne programy. Serwisy mozesz wybrać pod kątem czego potrzebujesz, jeżeli same faktury to znajdziesz takie pakiety za darmo, a jak chcesz prowadzić jeszcze crm (bardzo przydatne), kadry i analizy finansowe to są pakiety za około 33 zł za miesiąc (chyba w wfirma.pl ale nie mam pewności, dużo tego typu portali jest w sieci) i wszystko co Ci potrzebne już masz.
Jeśli jednak masz dużą ilość pracowników, sporo działań księgowych, rozważ biuro rachunkowe, bo więcej czasu zajmą Ci papierki niż własna firma, a jak wiadomo nie odbije się to na niej za dobrze. Przy wyborze biura rachunkowego sugeruj się jego doświadczeniem, rzetelnością (czy nie zatrudniają samych stażystek i studentek) oraz ceną, wiadomo, że wiedza i umiejętności kosztują, ale to ogromny rynek i ceny muszą być konkurencyjne.
no avatar
User

Account-PL

Posty

28

Rejestracja

27 kwie 2011, o 13:17

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Account-PL » 30 maja 2011, o 07:44

Mimo wszystko zdecydowanie lepiej jest podjąć współpracę z dobrym i sprawdzonym biurem rachunkowym,wtedy masz po prostu spokój i pewność,że nie przyczepi się do Ciebie US. Koszty nie są duże,a Ty nie marnujesz swojego czasu,.


Pozdrawiam www.account-pl.eu
no avatar
User

Media-Drukarnia.com

Posty

40

Rejestracja

15 cze 2011, o 15:18

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Media-Drukarnia.com » 22 cze 2011, o 09:09

Zależy jeszcze od indywidualnych możliwości. Jeżeli chcesz ciąć koszty, a masz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci na samodzielnie zarządzanie, to zdecyduj się właśnie na samodzielne działanie. Chociaż ze zleceniem prowadzenia rachunkowości wiąże się dużo plusów. Po prostu trzeba to rozważyć.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.297s | 14 Queries | GZIP : Off ]