Spółki surwcowe - bezpieczne inwestycje?

Dział o zarabianiu na Giełdzie Papierów Wartościowych, a także na giełdzie walutowej - forex.
no avatar
User

atarnow

Posty

5

Rejestracja

1 maja 2012, o 16:14

Spółki surwcowe - bezpieczne inwestycje?

Postautor: atarnow » 16 maja 2012, o 13:27

Wiem, że nie można powiedzieć o giełdzie, że jest całkowicie bezpieczna, zawsze ponosi się pewne ryzyko. Jednak ryzyko te można ograniczyć. Mam pytanie odnośnie spółek surowcowych, takich jak KGHM czy chociażby Bogdanka. Skłaniam się aby, zainwestować właśnie w tego typu spółki. Jednak czy warto? I czy za jakiś czas nie stracę na nich?
Ranking lokat - zapraszam na stronę, na której znajdują się bieżące rankingi lokat bankowych.
Portal poświęcony lokatom terminowym - analizy, zestawienia, komentarze dotyczące rynku bankowego w Polsce - Lokaty terminowe
no avatar
User

lechu

Posty

54

Rejestracja

3 maja 2012, o 12:58

Re: Spółki surwcowe - bezpieczne inwestycje?

Postautor: lechu » 28 maja 2012, o 16:19

KGHM wydaje się ciekawą spółką, teraz wygląda na to, że jest w dołku i powinna wkrótce wyrażeni odbijać - do pewnego poziomu, a potem będzie znowu spadek. Na razie jest w trendzie spadkowym :)
no avatar
User

andrzej83x

Posty

15

Rejestracja

30 maja 2012, o 10:02

Re: Spółki surwcowe - bezpieczne inwestycje?

Postautor: andrzej83x » 30 maja 2012, o 10:12

KGHM jest ostatnio w defensywie. Chyba inwestorzy czekają jakie rzeczywiste będą korzyści z przejęcia tej kanadyjskiej spółki. Chociaż z drugiej strony jak przeglądam sprawozdania finansowetej spółki uważam, że można próbować pomału kupować a jak cena spadnie to dokupić jeszcze trochę papierów. Warto też pamiętać o 2008 roku, kiedy był okres chyba miesiąca czy dwóch solidnych spadków KGHM i zejście ceny do poziomu 20 zł za papier, a wyniki aż takie najgorsze wówczas nie były.
no avatar
User

irysek

Posty

2

Rejestracja

15 gru 2012, o 13:45

Re: Spółki surwcowe - bezpieczne inwestycje?

Postautor: irysek » 16 gru 2012, o 10:48

Myślę, że bardziej spółki paliwowe i energetyczne
no avatar
User

Michał52

Posty

6

Rejestracja

24 lut 2014, o 15:21

Re: Spółki surwcowe - bezpieczne inwestycje?

Postautor: Michał52 » 24 lut 2014, o 17:54

Zacznij od czegoś pewnego jak STI GROUP. Z tego co wiem jest nowa rada nadzorczą i zdecydowanie więcej profesjonalizmu,nowy zarząd z możliwością kupna akcji własnych, spółka nie posiada długów a to też ważna sprawa. Poczytaj o nich nieco więcej bo myślę,ze warto.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.104s | 13 Queries | GZIP : Off ]