Prosze o pomoc!!!!

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

Mały biznesmen

Posty

8

Rejestracja

26 mar 2010, o 16:27

Prosze o pomoc!!!!

Postautor: Mały biznesmen » 26 mar 2010, o 17:01

Jak widzicie w naszym państwie "istnieje" kryzys. Dlatego w tym czasie jak ktoś ma oszędności dobry pomysł to założenie firmy! Ludzie sprzedają lokale użytkowe za grosze, żeby nie ważne komu i za ile, ale wazne żeby sprzedać.
Nie mam wgl pomysłu na firme, a wiem że internauci podpowiedza mi coś na ten temat.
Moje pytania :D :) ;)

- W czasach kryzysu brakuje miejsc pracy. Dlatego chce mieć dużą firmę żeby zmiejszyć chociaż troche poziom bezrobocia! Jakie firmy mogą być korzystne i wydajne w tych ciężkich czasach???

- Mieszkam w miejscowości 9tyś mieszkańców, a 15km ode mnie jest miasto Gniezno(pierwsza stolica Polski) i chce tą pozycje jakoś wykorzystać! tylko jak???

- Jaka firma może mieć duże zarobki(chodzi mi o to żeby właściciel (czyli ja) i pracownicy otrzymywyali dobrą pensje jak na czasy kryzysu???
Awatar użytkownika
User

Biznesforum

Ranga

Administrator

Posty

128

Rejestracja

10 lut 2009, o 19:03

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: Biznesforum » 29 mar 2010, o 08:45

Oj tak się nie da, moim zdaniem zakładając firmę należy wybrać taką branżę którą się w jakiś sposób zna, a co ważniejsze - lubi (sic!) :) przykładowo fanatyk motoryzacji, możliwe, że pójdzie się uczyć w tym kierunku, później może otworzyć np. warsztat samochodowy.
no avatar
User

BartekDOOR

Posty

7

Rejestracja

29 mar 2010, o 09:16

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: BartekDOOR » 30 mar 2010, o 08:06

Jest kilka zasad, którymi powinni się kierować ludzie pragnący założyć swój biznes.
1. Znajdź branżę, w której się odnajdujesz.
2. Znajdź w tej branży niszę.
3. Szukaj rozwiązań oryginalnych, wyjątkowych - to będzie Twój atut, coś co wyróżni Twoją działalność z tłumu.
4. Stwórz skrupulatny plan, w którym zapiszesz wszystko od A do Z i weźmiesz pod uwagę różne możliwości.
5. Oblicz koszty otwarcia biznesu, koszty prowadzenia i przychody.

Powodzenia.
no avatar
User

FinanciallyFree

Posty

4

Rejestracja

8 kwie 2010, o 21:25

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: FinanciallyFree » 8 kwie 2010, o 21:57

Warto też poszukać różnych alternatyw często wyjazd za granicę staje się inspiracją...
FinanciallyFreeBecomer.com
no avatar
User

jmichalska

Posty

8

Rejestracja

12 lis 2010, o 14:33

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: jmichalska » 12 lis 2010, o 14:49

A nie myślałeś o sklepie ze sprzętem RTV AGD? Będziesz mógł zatrudnić dużo ludzi, bo taki sklep wymaga obsługi, dostawców itp. A jak weźmiesz ofertę ratalnie.com, to będziesz miał zyski i ze swojego miasta i z większych. Tylko będziesz potrzebował kasy na reklamę, żeby ludzie spoza miasteczka dowiedzieli się o Twojej firmie. Powodzenia! :D
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: Mirek2 » 6 gru 2010, o 10:59

Mały biznesmen pisze:Jakie firmy mogą być korzystne i wydajne w tych ciężkich czasach???


Te ciężkie czasy to trochę stworzone przez miedia są.
Awatar użytkownika
User

Biznesforum

Ranga

Administrator

Posty

128

Rejestracja

10 lut 2009, o 19:03

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: Biznesforum » 10 gru 2010, o 08:24

Mały biznesmen pisze:Ludzie sprzedają lokale użytkowe za grosze, żeby nie ważne komu i za ile, ale wazne żeby sprzedać.


Ja jeszcze odniosę się do tego fragmentu.

Możliwe, że jest tak jak piszesz w Twojej miejscowości (9tys mieszkańców) bo w dużych miastach jest zupełnie inaczej, właściciele lokali użytkowych (często w starych, PRL'owskich budynkach) nie sprzedają ich tylko wynajmują i to po kilka tys zł miesięcznie za kilkadziesiąt m2, co jest często przesadą i (młode i nie tylko) firmy mające m. in. takie koszty padają po kilku miesiącach, przychodzą następne ... i tak to się kręci. Mówię to z własnych obserwacji w mieście 200tys mieszkańców.
no avatar
User

liguana

Posty

2

Rejestracja

23 lut 2011, o 14:49

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: liguana » 28 lut 2011, o 13:32

postaw na e-biznes, to chyba najlepszy sposób na szybki zarobek? niedawno miał miejsce start-up nowej sieci afiliacyjnej i rzecz w tym, że większość takich sieci opiera się na amerykańskich licencjach i jak sądzę to było głównym powodem sporów wokół sensowności wspierania przez PARP tego typu projektów. start-up dotyczył innowacyjnej pod tym względem sieci, w całości opracowanej przez polskich programistów http://prportal.pl/2011/02/16/afiliant-com-%E2%80%93-nowy-system-afiliacyjny-na-polskim-rynku/ jak dla mnie takie programy mają sens i niezależnie od tego jakiego typu działalności internetowej zdecydowałbyś się podjąć, jako wydawca masz wiele możliwości zarobku. program partnerski to w zasadzie jedyna forma pewnego zarobku także warto o tym pomyśleć ;-)
no avatar
User

Wojtek J

Posty

173

Rejestracja

29 mar 2015, o 08:59

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: Wojtek J » 16 lis 2015, o 17:46

Własna firma to jeden z lepszych pomysłów na niezależność. Myslę np że warsztat samochodowy miałby rację bytu mimo tego że jest ich duzo. Wystarczy postawić na solidność, wyrobić sobie renomę by działac. No i oczywiście trzeba inwestować np w nowoczesne oprogramowanie takie jak to http://www.warsztat24.com/ dostosowane do konkretnej firmy i usprawniające pracę. Prócz tego można u nich zamówić utworzenie profesjonalnej strony www.
no avatar
User

Jangiel

Posty

1

Rejestracja

17 lis 2015, o 12:56

Re: Prosze o pomoc!!!!

Postautor: Jangiel » 17 lis 2015, o 12:57

Pomysł na biznes powinien być przede wszystkim oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, bo tylko wtedy zwiększamy szanse na sukces
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.103s | 13 Queries | GZIP : Off ]