Proszę o pomoc!

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

JoseArkadio

Posty

1

Rejestracja

6 gru 2009, o 14:58

Proszę o pomoc!

Postautor: JoseArkadio » 6 gru 2009, o 15:30

Witam serdecznie!
Mieszkam w mieście ok. 140 tys. w odległości 65-70 km. leży półmilionowe miasto ,do którego każdego dnia dojeżdża wiele ludzi do pracy,czy szkoły..
Sam osobiście często jeżdżę tą trasą.Mianowicie chodzi o to,że bilety na pociąg,czy na autobus oscylują w granicach 9zł. ulgowy oraz 12 zł. cały.Głęboko myślę o tym,aby zrobić konkurencję i założyć firmę przewożącą codziennie ludzi.
Przypuśćmy,że kupuję 2 busy 15 osobowe,za które zapłacę 100 tys. Następnie zatrudnię 2 kierowców.Świadczyłbym konkurencyjne ceny i oczywiście jakies rabaty dla korzystajacych z moich usług regularnie. Resztę szczegółów mam juz tez przemyślanych i ogólnie byłby to rentowny biznes.
I tu moje pytania...:
-jestem studentem więc ciężko bedzie mi zdobyć kapitał na otwarcie i ,czy w takim wypadku moge liczyć na jakies unijne programy?
-kolejne pytanie to może ktos zajmuje sie podobnym interesem i może udzielic mi jakichs wskazówek?

Z góry dziękuję za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
User

Biznesforum

Ranga

Administrator

Posty

128

Rejestracja

10 lut 2009, o 19:03

Re: Proszę o pomoc!

Postautor: Biznesforum » 7 gru 2009, o 13:05

ja bym kupił tańsze te busy ;) ciężko Ci będzie zdobyć 100k ;)
no avatar
User

Dawid Kowalski

Posty

40

Rejestracja

3 lip 2009, o 13:44

Re: Proszę o pomoc!

Postautor: Dawid Kowalski » 23 gru 2009, o 23:43

Generalnie ciężko jest zdobyć dofinansowanie na firmę transportową ta branża jest np wykluczona z dotacji PO KL 6.2
Awatar użytkownika
User

Mixed_pl

Posty

30

Rejestracja

3 lut 2010, o 13:02

Re: Proszę o pomoc!

Postautor: Mixed_pl » 5 lut 2010, o 09:43

Z pewnością kupisz tansze busy,zastanów sie jednak czy kierowcy mieliby pracowac około 12 godzin dziennnie?? Bo przecież kursowac muszą prawie cały czas. O dotację na firmę transportową możesz dopytac w swoim UP.
www.mixed.pl - zespół na wesela,eventy
no avatar
User

GNP - Consulting

Posty

4

Rejestracja

8 mar 2010, o 10:52

Lokalizacja

Katowice

Re: Proszę o pomoc!

Postautor: GNP - Consulting » 22 mar 2010, o 23:42

Nie można zapomnieć również o częstotliwości takich kursów, czy 2 busy wystarczą na taką trasę ? Uczniowie kończą inaczej lekcje, czy zajęcia niż ich rodzice. Powinieneś się zastanowić najpierw do jakiej grupy docelowej będziesz się zwracał z świadczeniem swoich usług, zwłaszcza na początku, gdzie będziesz musiał ustalić harmonogram odjazdów i przyjazdów.

Jeśli w większym mieście jest zakład, gdzie pracuje dużo mieszkańców Twojego miasta, może lepiej utworzyć linię przewozową z Twojej miejscowości do miejsca pracy - wówczas masz 2 pola manewru:

1. Możesz negocjować szczegóły takiego transportu z właścicielem zakładu.
2. Dogadujesz się z pracownikami.

To tylko jeden z pomysłów- podaj więcej szczegółów, żeby można było coś pomóc

Jeśli chodzi o dotację z unii - bardzo ciężka sprawa jeśli chodzi o firmę transportową, pozostaje dofinansowanie z urzędu pracy jeśli pomyślnie przejdziesz etap rekrutacji wniosków - tutaj niestety jest haczyk - nie możesz być studentem dziennym, ale zarejestrowany jako bezrobotny,

Pozdrawiamy,

zespół GNP Consulting
no avatar
User

Mały biznesmen

Posty

8

Rejestracja

26 mar 2010, o 16:27

Re: Proszę o pomoc!

Postautor: Mały biznesmen » 26 mar 2010, o 16:32

Witam serdecznie. to jest do 1 wpisu:D

Jeszcze jestem młody bo mam 14 lat, ale zaczynam się interesować takimi sprawami. :D
Dowiedziałem się, że na "rozkręcenie" interesu UE (Unia Europejska) dofinansowuje firme która zaczyna branżę.
8-) o ile dobrze pamiętam możesz nawet dostać od 14tyś nawet do 18 na rozkręcenie. Tylko JoseArkadio musisz zrobić takie bilety żeby kupić paliwo zapłacić kierowcą i jescze żebyś sam miał z czego żyć, a nie zrobić bilety po 5 zł, a później firma upadnie(czego ci nie życzę). Musisz zrobić tak żeby bilety było o pare"groszy tańsze" i musi być jescze komfort jazdy... A na załozenie formy dostaniesz 40tyś zł ale pod warunkiem że będziesz ją prowadził min2 lata. !8tyś na rozkręcenie a40 tyś na budowe tylko że w tych 40 tyś już jest w liczone to 18tyś:D

A ciekawostka jak by co wiecie może że 53% form nie ma własnej strony internetowej:)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.082s | 13 Queries | GZIP : Off ]