założenie sklepu stacjonarnego

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

markus911

Posty

1

Rejestracja

8 mar 2010, o 13:39

założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: markus911 » 8 mar 2010, o 13:47

Chce otworzyc mały sklep (z obuwiem dzieciecym + ubrania, zabawki, akcesoria dziecięce).
Załóżmy, że mam założoną działalność gospodarczą, wynajęty lokal, zakupiony pierwszy towar. Proszę osoby prowadzace sklepy o porady i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:
czy musze mieć kase fiskalną? jezeli nie, to co w zamian (jak drukowac paragony)
czy musze mieć jakis program komputerowy? (ewentualnie jaki i jakie koszty sa z tym związane?)
jak radzicie sobie z ometkowaniem towaru?
jaka średnia wysokość marży?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
User

Mixed_pl

Posty

30

Rejestracja

3 lut 2010, o 13:02

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: Mixed_pl » 9 mar 2010, o 15:57

Wysokośc marży musisz sam utalic,tutaj niestety nie będę w stanie pomóc. Druga sprawa to kasa fiskalna,uzaleznione jest to od Twoich przychodów. Równie dobrze możesz postarac się o dofinansowanie z UP.
www.mixed.pl - zespół na wesela,eventy
Awatar użytkownika
User

Mixed_pl

Posty

30

Rejestracja

3 lut 2010, o 13:02

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: Mixed_pl » 15 kwie 2010, o 11:40

No i jak mają sie sprawy?? Poczyniłeś jakieś kroki aby dowiedziec się o formy dofinansowania?? Byłeś w UP?
www.mixed.pl - zespół na wesela,eventy
no avatar
User

kobietapracujaca

Posty

183

Rejestracja

17 lut 2015, o 09:51

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: kobietapracujaca » 11 sie 2015, o 16:04

Przy zakładaniu takiego biznesu będziesz musiał pomyslec o takiej http://sklep.kotrak.pl/ kasie fiskalnej bo bez niej się nie obejdzie. Myślę, że warto takie kasy kupowac w sklepach internetowych bo są nie co tańsze . A wiadomo sama kasa to spory wydatek więc trzeba szukań tańszych opcji
no avatar
User

lani

Posty

35

Rejestracja

18 sie 2015, o 19:07

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: lani » 19 sie 2015, o 22:36

Oczywiście nie można zapomnieć o reklamie, która jest podstawą funkcjonowania każdego biznesu. Na początek polecam standardowe formy, ulotki, wizytówki, banery, warto też być obecnym w sieci. Podstawa to strona internetowa, profile w mediach społecznościowych, można też wspomagać się marketingiem mobilnym.
no avatar
User

moris

Posty

65

Rejestracja

21 lip 2014, o 15:55

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: moris » 8 wrz 2015, o 12:59

Założenie sklepu nie jest trudne. Znacznie trudniej jest go utrzymać na rynku. Ja myślę o założeniu gabinetu lekarskiego i centrum rehabilitacji. Znalazłam już łóżka rehabilitacyjne i inne potrzebne rzeczy w sklepie juventas. Lokal już mam i liczę na to że będę miał pacjentów. Warto zainwestować w dobrą reklamę dzięki niej klientów powinno przybywać.
no avatar
User

polinka

Posty

10

Rejestracja

16 wrz 2015, o 11:50

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: polinka » 16 wrz 2015, o 11:54

Kasę fiskalną najlepiej mieć od początku, bo to bardzo ułatwia rozliczenia. Metkowanie w sumie nie jest dużym problemem. A co do marży to musisz samodzielnie przeliczyć przy jakiej jej wysokości wyjdziesz na swoje.
no avatar
User

oksana

Posty

411

Rejestracja

18 kwie 2014, o 15:28

Lokalizacja

Kraków

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: oksana » 19 paź 2015, o 06:50

Jeśli właśnie szukacie info na temat kasy fiskalnej w sklepie, to polecam Wam ten blog- http://superksiegowa.pl/blog/mala-firma-kasa-fiskalna/
Znajdziecie tam wiele odpowiedzi na nurtujące Was pytania i pomoc w prowadzeniu księgowości.
no avatar
User

ksiechowa

Posty

3

Rejestracja

19 paź 2015, o 07:09

Lokalizacja

Katowice

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: ksiechowa » 19 paź 2015, o 07:11

Lani ma dużo racji, bez reklamy w internecie przy sklepie stacjonarnym jest teraz ciężko. Internet to teraz popularna forma reklamy.
no avatar
User

karolina

Posty

115

Rejestracja

31 lip 2014, o 07:59

Lokalizacja

Chałupki

Re: założenie sklepu stacjonarnego

Postautor: karolina » 20 paź 2015, o 05:59

Też się zgodzę! Co do kas fiskalnych, to kupicie takie na http://kotrak.pl/system-workflow/
Posiadają nie tylko specjalistyczne kasy, ale i oprogramowanie pod nie!
Polecam
Co powiecie na zdjęcie co robi ten fotograf dziecięcy racibórz?
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.401s | 12 Queries | GZIP : Off ]