A może kwiaciarnia?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

Dorotka

Posty

24

Rejestracja

16 maja 2013, o 12:55

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: Dorotka » 9 lip 2013, o 09:00

Jeśli ma dobry punkt zmysł do kwiatów i ceny normalne to ma dużą szansę odnieść sukces
tasmy piankowe dynabrade
no avatar
User

bis

Posty

28

Rejestracja

18 cze 2013, o 20:52

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: bis » 9 lip 2013, o 23:18

Jeśli tylko masz smykałkę do tego to czemu nie.
Widzę tylko taką zależność w tym biznesie, że duże i bogate kwiaciarnie maja mało klientów a małe niemal zbite z desek full, do tego ceny tez maja bardzo przystępne.
Nie masz co inwestować w duży lokal bo będziesz musiał ceny windować.
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: wiosna » 7 lis 2013, o 13:07

Dobrze mieć jakąś chociażby podstawową wiedzę z zakresu florystyki. Sam zmysł artystyczny nie podpowie, jak dbać o dane kwiaty i w jakich warunkach je przetrzymywać. Myślę, że przed założeniem kwiaciarni warto wybrać się na odpowiedni kurs, na którym uzyskamy wszystkie najbardziej istotne informacje. Polecaną szkołą jest chociażby www.AkademiaFlorystyki.pl. Tamtejsze szkolenia skupiają się wokół różnych zagadnień związanych z pracą florysty, więc na pewno się przydadzą.
no avatar
User

nataliakl

Posty

85

Rejestracja

8 lis 2013, o 09:15

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: nataliakl » 8 lis 2013, o 09:20

Pamiętaj, że musisz posiadać do tego zdolności manualne, bo w grę wchodzi tworzenie bukietów i wiązanek na różne okazje. Kwiaciarnie rzeczywiście są i pewnie zawsze będą popularne. Największe zyski - przy świętach, walentynkach, dniach kobiet i innych takich ;)
Jeśli potrzebujesz pomocy z rozpoczęciem działalności, to polecam: Doradca podatkowy :) Pozdrawiam!
no avatar
User

Marcint6

Posty

4

Rejestracja

12 lis 2013, o 12:04

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: Marcint6 » 12 lis 2013, o 12:10

Wszystko zależy przede wszystkim od tego, czy masz odpowiednie zdolności, a także, czy na taki biznes jest zapotrzebowanie w Twojej okolicy;)
no avatar
User

cyryl18

Posty

583

Rejestracja

14 mar 2018, o 17:20

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: cyryl18 » 9 wrz 2018, o 09:39

kasiazosia pisze:Jeśli tylko masz do tego talent.... Wydaje mi się, że nie ma wymogu formalnego, aby mieć ukończoną szkołę czy kurs florystyczny, ale z drugiej strony - czy bez takiego kursu potrafisz zrobić zarówno wiązankę ślubną jak i wieniec pogrzebowy?


Wieniec pogrzebowy lepiej brać bezpośrednio od zakładu pogrzebowego. Czasami mam wrażenie, że kwiaciarnie nie wiedzą jak skomponować idealny wieniec. Na jeden pogrzeb kwiaciarnia wykonała dla nas fatalną kompozycję, dlatego następnym razem zdecydowaliśmy się skorzystać z pomocy zakładu pogrzebowego. Wybór padł na Witwicka https://www.zakladpogrzebowy24.pl , dzięki którym na kolejnym pogrzebie złożyliśmy przepiękny wieniec.
no avatar
User

fangot

Posty

194

Rejestracja

7 wrz 2017, o 21:09

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: fangot » 12 wrz 2018, o 20:56

Niektórzy nie rozumieją, że tego typu biznesy jak kwiaciarnie również potrzebują reklamy internetowej. Jak chcesz zobaczyć jakie korzyści potrafi dać promocja w internecie, to agencja interaktywna https://solv.pl wykona dla Ciebie jeden z najlepszych marketingów internetowych.
no avatar
User

LudwikB

Posty

371

Rejestracja

3 mar 2016, o 17:33

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: LudwikB » 19 lis 2018, o 11:42

Kwiaciarnia to fajny biznes, teraz jest akurat moda na kwiaty. Jeśli chodzi o zaopatrzenie to w dobrej jakości rośliny możecie się zaopatrzyć w https://www.flora-go.com/ W ofercie mają kwiaty doniczkowe, cięte, zielone dodatki. Siostra prowadzi kwiaciarnie i wiem, ze z nimi właśnie współpracuje.
no avatar
User

majja

Posty

91

Rejestracja

23 lip 2016, o 17:27

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: majja » 21 maja 2019, o 03:56

Kwiaciarnia to bardzo dobry pomysł na biznes! sama od lat marzyłam o takim, nawet swego czasu zrobiłam sobie kurs florystyczny. Zamawiać produkty na pewno bym zamawiała od https://florashop.pl/, mają bogatą ofertę artykułów florystycznych. Trzeba mieć trochę talentu i wiedzy przy tworzeniu kompozycji z kwiatów, nie mniej taka praca jest na pewno satysfakcjonująca.
no avatar
User

arabika

Posty

1270

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: arabika » 18 wrz 2019, o 19:25

Sama kwiaciarnia to dobry pomysł, ale trzeba mieć poczucie estetyki i wiedzieć jak się robi bukiety. Dla mnie bardzo fajne są również www.pm-m.pl/397-flower-boxy-i-pudelka-papierowe w których właśnie można przechowywać kwiaty i nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Tym bardziej, że teraz takie pudełka wyglądają bardzo ładnie.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.100s | 13 Queries | GZIP : Off ]