Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od producenta?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

seweryn201

Posty

1

Rejestracja

26 wrz 2018, o 05:11

Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od producenta?

Postautor: seweryn201 » 26 wrz 2018, o 05:28

WItam seredcznie,

gdzie znajdę wiedzę, wskazówki jak rozpocząć działalność hurtowni budowlanej? Obecnie wykonujemy montaże suchej zabudowy w Polsce i w Niemczech. Realizujemy projekty głownie na obiektach przemysłowych, gdzie np płyt gips-kartonowych zużywamy czasem 10 palet tyg. Tu mam dość obszerną bazę potencjalnych klientów na materiał. Po wstępnych rozmowach mam kilku zainteresowanych odbiorców, którym przedstawiałem propozycje współpracy opartej na zaopatrywaniu ich w materiał budowlany.

Po wstępnym rozeznaniu cen u producenta, wychodzi na to, że albo maja takie same ceny jak markety budowlane (wiem, że te rządzą się swoimi prawami, zamawiają ogromne ilości na pewno po innych cenach, i tu mogą sobie pozwolić na niższą cenę końcowa) -zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że producenci sami zabiegają o to, by ich produkty znajdowały się na półkach marketów sieciowych (i pewnie ulegają warunkom takich marketów)

Wiem jednak, że też mam szanse, mam już obmyśloną strategie sprzedaży popartą wstępnymi rozmowami, brakuje mi niestety wiedzy w tym temacie:

czy materiał lepiej brać bezpośrednio od producentów, czy jednak lepiej od przedstawicieli handlowych danej branży, a może lepiej z lokalnych hurtowni. Mam doświadczenie z Niemiec, że na niektóre materiały przy powierzchniach 500 - 1000 m2, np tynku, docieplenia negocjujemy ceny do 40% rabatu.
czy jest to sprawa zależna od negocjacji z producentem, czy może w grę wchodzi strategia sprzedaży o takim charakterze: Podam na przykładzie suchej zabudowy. Płyty gips-karton sprzedajemy bez marży by przyciągnąć klienta, a zarabiamy na reszcie asortymentu danego systemu, czyli na profilach, elementach mocujących, szpachla, farba i inne akcesoria.
ile procent marży narzucają dystrybutorzy, hurtownicy, sprzedawcy detaliczni. Czy to wszystko jest kwestią negocjacji i wypracowanych kontaktów? Jak dotrzeć do producentów, czy mają do tego specjalne działy w firmach, z którymi można się kontaktować i rozmawiać o cenach?

Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę, odnośnik do wiedzy w tym temacie, oraz poleceń specjalistów, którzy chcieli by się podzielić swoją wiedzą, za co chciałbym się bardzo odwdzięczyć.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
Seweryn
no avatar
User

SowikoPack.pl

Posty

43

Rejestracja

11 lip 2018, o 06:27

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: SowikoPack.pl » 22 paź 2018, o 08:12

Możesz równie dobrze szukać materiałów bezpośrednio w hurtowniach internetowych gdzie z reguły są niższe ceny jak i bardzo dobra jakość, o czym sam już nie raz miałem okazje się przekonać. Jak często oraz jak duże będą to zamówienia?
no avatar
User

dona3

Posty

568

Rejestracja

30 sty 2018, o 10:55

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: dona3 » 21 lis 2018, o 18:09

Gipsy, zarówno specjalistyczne jak i odlewnicze mogę Wam polecić prosto od http://www.testpol.com.pl . Produkty te zamawiałem bezpośrednio od nich, a to za sprawą oryginalnej i solidnej jakości. Nie raz okazały się bardzo przydatne, głównie na budowie. Warto też zwrócić uwagę na cenę, bardzo konkurencyjną.
no avatar
User

danny4231

Posty

663

Rejestracja

3 lis 2017, o 11:49

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: danny4231 » 30 lis 2018, o 07:33

zaopatruje sie w materiały hurtowo, bezposrednio od westa group http://www.westagroup.pl . dachówka, styropian, wełna mineralna czy pustaki które wykorzystujemy pochodzą właśnie od nich. zakupilismy je po super cenie i w jeszcze lepszej jakosci.
no avatar
User

Baryk

Posty

44

Rejestracja

23 lip 2013, o 12:38

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: Baryk » 30 lis 2018, o 20:12

Na taki biznes duzo kasy potrzeba.
no avatar
User

danny4231

Posty

663

Rejestracja

3 lis 2017, o 11:49

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: danny4231 » 26 lut 2019, o 19:17

Stropy gęstożebrowe braliśmy bezpośrednio od producenta. Wydaje mi się, że była to najlepsza z możliwych decyzji. Art Bet www.artbet.pl , bo o nich mowa, zaopatrzyli nas w porządne stropy gęstożebrowe, niezbędne przy budowie domu. O taki efekt nam chodziło!
no avatar
User

Adamus

Posty

157

Rejestracja

5 sie 2018, o 09:56

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: Adamus » 30 cze 2019, o 18:36

Jeśli chodzi o ofertę producenta Braas to listę ich dystrybutorów znajdziesz na stronie internetowej monier.pl są zlokalizowani na terenie całego kraju, także ze znalezieniem ich w pobliżu nie będziesz miał problemów.
no avatar
User

Nardel

Posty

139

Rejestracja

9 lis 2018, o 08:53

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: Nardel » 10 lip 2019, o 09:44

Moim zdaniem najlepiej wszystko (o ile tylko można) kupować od autoryzowanych dystrybutorów. Wtedy wyjdzie najtaniej i taki zakup jest najpewniejszy. Ja właśnie tak kupowałem dachówkę kompozytową - http://tileco.pl/. Swoją drogą, bardzo dobra dachówka, godna polecenia. Lekka, a wytrzymała i bardzo dobrze wyglądająca. Poza tym, co dziś ważne, w pelni ekologiczna.
no avatar
User

EmilCh

Posty

210

Rejestracja

4 sie 2018, o 15:29

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: EmilCh » 17 lip 2019, o 09:06

A czy nie lepiej będzie po prostu wybrać porządne i trwałe pokrycie do których należy dachówka ceramiczna bądź cementowa Braas. Mają ponad 20 modeli i do tego 2 modele w zakresie blachodachówek panelowych czyli Decra i Quadro. Zapewniają wieloletnią gwarancję i do tego dobre ceny (często także pojawiają się promocje organizowane przez tego producenta). A w tym roku ponownie zostali budowlaną marką roku!
no avatar
User

Calzedonia

Posty

114

Rejestracja

8 maja 2017, o 07:55

Re: Hurtownia z materiałami budowlanymi. Produkty od produce

Postautor: Calzedonia » 6 sie 2019, o 14:41

No najlepiej poszukać takiego sklepu czy hurtowni z materiałami, gdzie mają jak największy asortyment i fajne ceny i oczywiście wysoką jakość. Jest mnóstwo sklepów internetowych jak np. http://www.betor.pl/tynki-maszynowe/ gdzie można zamawiać.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.093s | 13 Queries | GZIP : Off ]