księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

GimliK

Posty

372

Rejestracja

5 gru 2016, o 12:24

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: GimliK » 20 sie 2018, o 16:54

Nasze sprawy prowadzi od dawna http://www.rachunkowosc.malopolska.pl/ mieszczą się w Krakowie na Murarskiej. Rzetelni są i terminowi, po prostu profesjonalni. Korzystam u nich z doradztwa w sprawach finansowych i podatkowych.
no avatar
User

Kleo

Posty

398

Rejestracja

25 mar 2016, o 17:44

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: Kleo » 23 sie 2018, o 12:05

A o takiej księgowości online słyszeliście? Mnie się już gdzieś strona i nazwa tax care https://taxcare.pl/ wielokrotnie przewinęła przez przeglądarki i tak się raz zatrzymałam i zastanowiłam, czy taka obsługa jest kompletna, czy niczego wtedy w mojej firmie nie zabraknie. Nie chciałabym iść na łatwiznę kosztem firmy, bo przecież też nie o to chodzi. Dlatego jakbym mogła przeczytać czyjeś doświadczenia na temat księgowości online, to byłabym bardzo zadowolona :)
no avatar
User

Mrs. Smith

Posty

115

Rejestracja

27 wrz 2017, o 07:11

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: Mrs. Smith » 10 wrz 2018, o 09:51

Ja korzystam z usług http://www.poltaxpro.pl/ Jest to naprawdę dobre biuro podatkowe w Wrocławiu. Co do pytania ogarniałam te sprawy najpierw sama potem z biurem. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że lepiej zdać się na profesjonalistów.
no avatar
User

Firma-w-Niemczech.pl

Posty

15

Rejestracja

12 wrz 2018, o 09:54

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: Firma-w-Niemczech.pl » 12 wrz 2018, o 10:16

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej i bezpieczniej jest korzystać z usług fachowego biura rachunkowego, unikniemy w ten sposób problemów czy ewentualnych pomyłek w tak ważnej i wrażliwej rzeczy jak podatki czy faktury.
no avatar
User

adik356

Posty

358

Rejestracja

8 cze 2016, o 08:28

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: adik356 » 28 paź 2018, o 08:41

Ja uważam,że dzisiaj prowadzenie księgowości wcale nie jest jakimś skomplikowanym zadaniem, tym bardziej, że są takie oprogramowania jak to https://wfirma.pl/program-do-faktur-online . Program oferuje wystawiania wszystkie rodzaje faktur w różnych językach. Dodatkowo zintegrowany on jest z magazynem i drukarką fiskalną. Na stronie z resztą można sobie doczytać więcej szczegółów.
no avatar
User

Konek

Posty

400

Rejestracja

19 wrz 2018, o 21:18

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: Konek » 29 paź 2018, o 09:42

Jeżeli jednak postawisz na samodzielną księgowość to również warto, abyś jednocześnie pomyślał nad wyborem odpowiedniego programu który ułatwi Ci wprowadzanie dokumentacji finansowej oraz faktur do systemu księgowego. U nas w dziale księgowości od roku używamy Invoice Digitizer, który robi naprawdę kawał świetnej roboty i pozwala nam oszczędzać mnóstwo czasu oraz nerwów podczas wprowadzania wszystkiego w sposób ręczny do systemu online. Szczególnie, że udało się jeszcze wyeliminować problem z błędami których przy naszym zmęczeniu nie da się ominąć.
no avatar
User

parsol

Posty

6

Rejestracja

29 paź 2018, o 13:25

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: parsol » 29 paź 2018, o 14:01

Samodzielnie najlepiej jest zajmować się księgowością tylko wtedy, gdy mamy orientację w tej dziedzinie. Czyli znamy podstawy prawne, by szukać czegoś w przepisach odpowiedniej ustawy, operacje księgowe, strukturę najważniejszych dokumentów księgowych (bilans, rachunek zysków i strat, itd.), by mieć pewność, że się nie pomylimy przy mniej i bardziej istotnych rubrykach.
no avatar
User

IkarNieruchomosci.pl

Posty

30

Rejestracja

6 lis 2018, o 08:42

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: IkarNieruchomosci.pl » 7 lis 2018, o 08:52

Pełna zgoda, plus można jeszcze dopisać, że na prowadzenie samodzielnej księgowości oprócz wiedzy, trzeba mieć również czas i od tego zacznijmy. Moim zdaniem lepiej pozostawić to fachowcom.
IkarNieruchomosci.pl
no avatar
User

cyryl18

Posty

583

Rejestracja

14 mar 2018, o 17:20

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: cyryl18 » 20 lis 2018, o 13:11

Prowadzenie księgowości na własną rękę jest zbyt skomplikowane, angażuje za dużo czasu a do tego jest zwyczajnie trudne. Zadaniem tym powinni zająć się prawdziwi specjaliści. Nie wiem, jak bym ogarniał wszelkie firmowe sprawy, gdyby nie pomoc biura rachunkowego Akro http://akro.waw.pl/ . Rachunkowość i sprawy księgowe to dla nich pestka!
no avatar
User

janabaranek

Posty

95

Rejestracja

27 wrz 2016, o 06:46

Lokalizacja

Wrocław

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: janabaranek » 21 lis 2018, o 10:10

Warto robić to zdalnie - zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów ;)
vanitas vanitatum et omnia vanitas
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.277s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron